​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

MEZUNİYET GECESİ İÇİN

5 GÜZELLİK SIRRI!

İşleri kolaylaştırmak için basit bir mantık düzeninde giderseniz, bu hazırlık sürecini en stressiz şekilde atlatırsınız. Peki, nasıl?
Mezuniyet balosu için verdiğimiz ipuçlarını biraz sıkıcı bulabilirsiniz, kabul. Ama çok işe yarayacaklar, emin olun!

1.Gözlerinizi veya dudaklarınızı seçin
Kadınların yaptığı en büyük hata, gözlerini ve dudaklarını aynı oranda vurgulamaktır. Kural basit: Birini ‘star’ yapmalısınız, ikisini değil! 
Dudaklarınıza odaklanmayı seçerseniz, kırmızı veya fuşya tercih edin. Ne kadar canlı renk, o kadar iyi! Ama göz makyajınız maskara ve eyeliner’dan öteye geçmesin.

Eğer gözlerinizi vurgulamayı seçerseniz, takma kirpik de kullanın. Dramatik ve çarpıcı bakışlar için takma kirpik, eyeliner ve dumanlı göz makyajından daha iyi bir alternatif asla olamaz!

Dudak mı, göz mü derseniz? Bizce göz makyajına odaklanmak daha etkileyici olur.2. Cilt tonunuzu mükemmelleştirin
Pürüzsüz görünümlü bir cilde sahip olmak, göz makyajından bile daha önemlidir. Ama bunu yaparken fondötenin yüzünüzde maske gibi durmaması gerek.

Fondöteni tüm yüzünüze eşit oranda yaymalısınız. Elbette rengi ve dokusu teninizle uyumlu olmalıdır ki cildinizde kalıp gibi durmasın. Kapatıcılığı yüksek, nemlendirici özellikli fondötenler iyi bir tercih olabilir. 3. Bir ünlüyü taklit edin
Makyaj tarzını beğendiğiniz bir ünlüyü taklit etmek de iyi bir fikir olabilir. Böylece ortaya ne tarz bir makyaj çıkacağını bilirsiniz. Üstelik ünlülerin makyajlarının en ince ayrıntıları artık dergilerde, internette yer alıyor. Kullandıkları ürünün aynısını siz de bulabilirsiniz.

İşte bizim favorilerimiz:
Penelope Cruz'un dumanlı gözleri: Yanaklarınızın rengini doğal bırakın ve çok hafif bir ruj sürün. Siyah dumanlı göz makyajı yapın.
Sienna Miller'ın tatlı ve seksi görünümü: Pembe bir allık ile yanaklarınızı renklendirin ve dudaklarınızda renkli bir parlatıcı kullanın. 
Katherine Heigl gibi koyu çerçeveli gözler de muhteşem görünüyor! Dudaklarda ise yine hafif bir parlaklık yeterli.

Kimden ilham alırsanız alın, öncesinde mutlaka o makyajı deneyin. En azından sonucu beğenmediğinizde değiştirme şansınız olur.4. Fotoğraf çekerken hatırlamak için 3 şey:
-Poz vermeden önce ayna karşısında eyeliner ve rujunuzu kontrol edin. 
-Cildinizin yağlanmaya meyilli kısımlarını pudralayın.
-Hangi açıdan daha iyi göründüğünüzü önceden aynada kontrol edin.

5.Çantanızda olması gerekenler
Gece çantaları küçük olur. O yüzden çantanın içine sadece çok gerekli olanları alın. Pudra, ruj ve allık yeterli olur. 
Son bir şey: Mutlu ve gülümseyen bir yüzün en büyük silahınız olduğunu unutmayın!