​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

GELİN MAKYAJINA ÖZEN GÖSTERİN

BU HATALARI YAPMAYIN!

Gelin makyajı asla hata affetmez! Aşağıda listelediklerimizi asla yapmayın, pişman olabilirsiniz. Bizden söylemesi!
Hayatınızda prensesler gibi olacağınız tek gece varsa, emin olun o da düğün gecenizdir. Kusursuz görünmek, bir gelin için o yüzden çok önemlidir. Heyecanla ve stresle bir çok hata yapabilirsiniz ve maalesef bunların telafisi de mümkün değildir. Düğün fotoğraflarınıza baktığınızda ‘keşke’ dememek için tavsiyelerimize göz atın. Unutmayın, bu sizin geceniz!

Provasız makyaj yaptırmayın
Çok güvendiğiniz bir kuaför de olsa gelin makyajını son güne bırakmayın. Risk almayın. Sonuçta her zamanki gibi makyaj yaptırmayacaksınız, birkaç stil deneyerek en güzelini bulmanız lazım. O yüzden mutlaka önceden makyaj provasına gidin ve makyajınızın nasıl olacağına karar verin. O konuda aklınızda hiç endişe kalmasın.

Kimsenin makyajını örnek almayın
Son gün dergiden kestiğiniz bir foto veya çok beğendiğiniz bir arkadaşınızın fotosu ile makyaj yaptırmaya kalkmayın. Başkasına yakışan size yakışmayabilir! Makyözünüzle konuşup, kendinize yakışan renkleri ve stilleri bulun. Elbette bunu yine düğün gününe bırakmayın!

Her kafadan çıkan sese kulak vermeyin
Arkadaşlarınız, aileniz size makyajınızla ilgili bir sürü öneride bulunacaklardır. Kafanız karışabilir. Sonuçta ortaya istemediğiniz bir görüntü çıkabilir. Mutsuz olursunuz. Herkesin fikrini alın ama en son kendi istediğinizi yaptırın. 


Suya dayanıklı makyaj şart
O gece birçok duyguyu aynı anda yaşayacaksınız. Ağlayacaksınız, güleceksiniz, dans edeceksiniz, terleyeceksiniz... Makyajınızın uzun süre dayanıklı kalması için eyeliner ve maskaranız suya dayanıklı olsun. Bir de krem allık tercih edin ki, toz yapıda olanlar kadar çabuk akmaz. 

Dudak parlatıcısı sürmeyin
Parlatıcıların ömrü kısa olur. Uzun süre dayanıklı, kalıcı rujlardan sürün. Açık renk tercih edin, sürekli tazelemek zorunda kalmazsınız.

Simden uzak durun
Yüzünüze simli ürün sürmeyin. Konuklarınızla öpüşürken simlerinizi onlara hediye etmek istemezsiniz değil mi? Üstelik terleyince gözünüzün üzerindeki ve cildinizdeki simler hiç hoş gözükmeyecektir. Mümkünse sadece elmacık kemiklerinizin üzerini hafifçe parlatın. Bunun için de aydınlatıcı kullanın. Genelde mat ve pudralı makyajı tercih edin.