​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

NOT DEFTERİNİZİ HAZIRLAYIN

DÜĞÜN ÖNCESİ DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER!

Bu özel günde hayallerinizdeki gibi bir görünüme sahip olmak için izlemeniz gereken bir yol haritası var. Bu haritada neler mi var?
Atladığınız hiçbir şey olmasın! Sadece düğün günü değil, öncesinde de yapmanız ve yapmamanız gerekenler var. Not defterinize sizin için hazırladığımız tüyoları yazın.


- Fazla bronzlaşmayın
İşte en çok yapılan hata! Bronzluğun dozunu kaçırmayın, aksi halde ters bir etki yaratır. Doğal bronzlaştıysanız ne ala ama solaryuma giriyorsanız, işi abarttığınızda renginiz turuncu veya kara-sarıya dönebilir. Emin olun, bu da güzellikten çok uzak bir görüntü...

- Cilt bakım malzemelerinizi düğün öncesi değiştirmeyin
Bakım ürünlerinizde bir değişikliğe gitmek istiyosanız, bunun zamanı asla düğün öncesi değildir. Çünkü herhangi bir alerjik reaksiyonda cildiniz kabarıp pürüzlenebilir. Bu sorunu düzeltmek ise zaman alır. Risk almamak için düğünden en az 1 ay önce veya düğün sonrası değişiklik yapın.


- Düğünden en az 1 hafta önce saçlarınızı boyatın veya kestirin
Dip boya yaptıracaksanız sorun değil ama yeni bir renk deneyecekseniz, düğünden en az 1 hafta önce bu denemeyi yapın. Beğenmezseniz, değişiklik yapmak için zamanınız kalır ve saçlarınız da dinlenmeye fırsat bulur.

- Düğünden 2 gün önce makyaj provasına gidin
Makyaj provası için ideal zaman, düğünden 2 gün öncedir. Beğenilerinizi gözden geçirmenizi ve emin olmanıza olanak verir. Daha sağlıklı karar verirsiniz. 

- Düğünden 1-2 gün önce mutlaka saç provası yaptırın
Saç da makyaj gibi önceden denenmesi şart olanlardan biri. En çok deneme-yanılma yapılan hazırlık... Elinizde hazır model var diye sakın provayı lüzumsuz görmeyin, kendinize yakışıp yakışmadığını önceden görmeniz lazım.

- Düğün günü kaş aldırmayın, epilasyon yaptırmayın
Kaş aldırma, epilasyon veya ağda gibi işlemleri aynı gün yaptırmayın. Kızarıklık olabilir. Düğünden birkaç gün önce yaptırın ki cildiniz toparlansın, dinlensin. 

- Düğüne 1 hafta kala tuz tüketimine dikkat edin
Ödem oluşmaması için son hafta yediklerinize ve tuz tüketimine çok dikkat edin. Hatta bol bol su için ki, cildiniz nemlensin ve vücudunuz da ödem atsın.

- Düğün günü kahve, kırmızı şarap gibi dişleri boyayan içecekler içmeyin.
Saçınız, makyajınız her şey tamam. Ama dikkat etmeniz gereken çok önemli bir husus var: Çay-kahve-kırmızı şarap tüketimi. Bunlar dişlerinizi boyar ve inanın tüm güzelliğinizi mahfedebilir. Özellikle kırmızı şarap dişleri ve dudakları boyar, çok dikkatli olmalısınız.