​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

EFSANE GELİNLER VE GELİNLİKLER

RÜYA GİBİ 10 GELİN

Gelmiş geçmiş en güzel gelinleri ve gelinlikleri merak ediyorsanız, bu haber sizin için!
Kate Middleton’dan Lady Diana’ya, Salma Hayek’ten Ivanka Trump’a işte rüya gibi 10 gelin...

Kate Middleton

29 Nisan 2011’de dünya çapında yaklaşık 2 milyar kişi Prens William ve Kate Middleton’ın düğününü izledi. Yeni Cambridge Düşesi, Sarah Burton tarafından tasarlanan Alexander McQueen marka bir gelinlik giydi. Kate’in gelinliği unutulmazlar arasına girdi.

Grace Kelly
Grace Kelly 1956 yılında The Swan filminde bir prensesi oynadı ve sonra gerçek hayatta da bu rolü üstlendi. Monaco Prensi Rainier ile evlenen Kelly, inci işlemeli, uzun kollu bir gelinlik giydi. Kostüm tasarımcısı Helen Rose tarafından tasarlanan gelinlik tam bir Hollywood fantezisi idi. Yıllar yılı dünya modasına ilham kaynağı olan Grace Kelly’nin gelinliği ipekler, tüller, danteller kullanılarak işlendi ve toplamda 6 haftada tamamlandı.

Lady Diana 
Diana’nın kabarık kollu ipek tafta gelinliği, yaklaşık 10.000 inci işlenerek metrelerce kumaştan yapıldı. 1981 yılında Prens Charles ile evlenen Diana'nın kraliyet düğünü efsane oldu.

 

Megan Fox 
Megan Fox ve Brian Austin Green, 2010’da Havai’de sahilde evlendiler. Fox, oldukça sade, düz ama etkileyici bir ipek şifon Armani Prive gelinlik giydi. Gelinlikte hiçbir iş, detay ve süs yoktu. Uçuşan kumaşlar fazlasıyla yetiyordu... Fox, kumda oldukları için ayakkabı giymemişti ve bu yalın görünümüyle prensesler gibiydi.

Salma Hayek
Salma Hayek, 2009 yılında Paris'te City Hall'da Francois-Henri Pinault ile sürpriz bir törenle evlendi. Çift daha sonra Venedik’te opera evinde ikinci kez evlendi. Hayek, Nicolas Ghesquiere tarafından tasarlanan şık bir Balenciaga gelinlik giyerek hafızalara kazındı.

Christina Hendricks
Christina Hendricks’in Geoffrey Arend ile evlenirken giydiği straples Carolina Herrera gelinlik, güzel yıldızın bembeyaz tenini iyice vurguluyordu. Kızıl saçları, kırmızı ruju ve pürüzsüz teni ile Hendricks, eski zamanlardan çıkagelmiş masal prenseslerini andırıyordu.

  
Carolyn Bessette 
Carolyn Bessette, 1996 yılında John F. Kennedy Jr evlenmek için giydiği Narciso Rodriguez gelinlik ile moda dünyasına yeni stil ikonu oldu. Basit çapraz kesim ipek elbise adeta Besset ile özdeşleşti.

Ivanka Trump 
Ivanka Trump’a Grace Kelly'nin gelinliği ilham kaynağı oldu. Trump, 2009 yılında Jared Kushner ile evlenmek için Yahudi oldu ve biraz daha kapalı bir gelinlik tercih etti. Gelinliği tasarlayan Vera Wang mutluluğunu şöyle dile getirdi: "Sonunda dekoltesi olmayan bir gelinlik yapmak için fırsatım oldu.”

Jacqueline Bouvier 
Gelecekteki ilk First Lady ve moda ikonu Jacqueline Bouvier, 1953 yılında John F. Kennedy ile evlendiği zaman tasarımcı Ann Lowe tarafından dikilen hacimli bir fildişi ipek tafta gelinlik giydi. Jackie’nin incecik belini vurgulayan gelinlik, yeni bir moda akımı başlattı.

Victoria Adams
Eski Spice Girl kızı olarak bilinen sanatçı, 1999 yılında futbolcu David Beckham ile evlendi. O zamana göre de oldukça trendi olan gelinliği Vera Wang tasarladı. Victoria’nın modaya katkıları asla yadsınamaz.