;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
DURULANMAYAN SAÇ KREMİ KULLANMANIN 5 FAYDASI
PAYLAŞ

Saç

DURULANMAYAN SAÇ KREMİ KULLANMANIN 5 FAYDASI

 • Aralık 12, 2022

Eğer henüz saç bakım rutininize dahil etmediyseniz, durulanmayan saç kreminin faydalarını öğrendikten sonra fikriniz kesinlikle değişebilir. 

Her ne kadar saç bakım rutininin opsiyonel bir adımı olsa da, aslında durulanmayan saç bakım kremi güçlü sonuçlar vadediyor. Hemen hemen her saç tipi için uygun olsalar da, kuru, kalın ve kıvırcık saçlar için ekstra bakım sağlama gücüne sahipler. O halde durulanmayan saç kremi için detayları inceleyelim.

Durulanan saç kremi mi durulanmayan mı?
Durulanmayan saç kremleri, duşta uygulanan saç kremlerinden farklı bir formüle sahip. Geleneksel saç kremlerini genellikle saçınızda sadece birkaç dakika bekletmeniz ve sonra durulamanız gerekir. Ancak düzgün şekilde durulanmayıp saç tarafından emilmezlerse, saç tellerinde birikmeye neden olabilirler. Durulanmayan saç kremi ise saçta bırakılacak şekilde tasarlanırken, yapıları genellikle daha hafiftir. Ancak yine de saça nem sağlarlar. Durulanmayan saç kremleri saçta kaldığı için güneşe maruz kalma gibi çevresel zararlara karşı da koruma sağlayabilirler. 


Durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır?
-    Duştan çıktıktan sonra saçınız havluyla kurulayın.
-    Ardından saçlarınız nemliyken, saçınızın boy ve uçlarına odaklanacak şekilde durulanmayan saç bakım kremini uygulayın. Direkt saçınıza sıkmak yerine avucunuza sıkıp da saçlarınıza parmaklarınızla yedirebilirsiniz.
-    Saç köklerine uygulama yapmaktan kesinlikle kaçının.
-    Saçınıza eşit şekilde dağıtmak için bir fırçayla saçınızı tekrar tarayın.
-    Sonrasında ise dilediğiniz ürünle şekillendirme adımına geçebilirsiniz.

Durulanmayan saç kreminin normal saç kremlerle karşılaştırmasını ve nasıl kullanılacağını ele aldık. Aşağıda ise durulanmayan saç kremi kullanmanın faydalarını sizler için bir araya getirdik.

Kuru saçları nemlendirir
Kuru saçlarınız varsa, durulanmayan saç kremi kullanmak en iyi seçenekler arasında. Saçınıza yoğun nem sağlarken, güçlenmelerine de destek oluyor. Durulanmayan saç kremi satın almak istiyorsanız, yağ bazlı olanlara kıyasla daha kolay saç tellerine nüfuz eden su bazlı bir formül tercih edebilirsiniz.


Saçları nazikçe açar
Özellikle duştan çıktıktan sonra birbirine karışmış saçlarla mücadele ettiğiniz oluyordur. Durulanmayan saç kremi ise asi ve düğümlenmiş saçlarını açmak için oldukça başarılı. Ayrıca saç kırılmalarını azaltmaya yardımcı oluyor ve saçları daha yumuşacık yapıyor.


Saçı çevresel zararlardan korur
Güneşe çok fazla maruz kalmak gibi çevresel faktörler saçın nemini kurutarak renginin solmasına ve uçlarının kırılmasına neden olabilir. Durulanmayan saç kremi, saçınızı soğuk ve kuru havadan korumak için her teli kaplar. Ayrıca, klor ve tuzun saçınıza zarar vermesini de önler.


Elektriklenmeye karşı mücadele eder
Kuru ve kıvırcık saçlarınız varsa, saç bakım rutininize durulanmayan saç kremi eklemek saçınızın sağlığını olumlu yönde etkiler. Nemi saç tellerine hapsederek uzun süreli elektriklenme kontrolü sağlar. 


Isıya karşı koruma sağlar
Durulanmayan saç kremlerinin ısıya karşı koruyucu versiyonları saçlarınızı daha az zararla şekillendirmenize de yardımcı oluyor. Saçınızı ısı hasarından korumak için fön çekmeden, düzleştirmeden ya da maşa yapmadan önce ısıya karşı koruyucu durulanmayan saç kremi uygulayabilirsiniz. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ