Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SHISEIDO

WASO SOFT CUSHY POLISHER

Waso Cildi Yenileyen Peeling - Tofu Özlü
340,00 TL 249,00 TL
SHISEIDO

WASO PURIFYING PEEL OFF MASK

Ciltten Soyulan Arındırıcı Maske
390,00 TL
SHISEIDO

PURIFYING MASK

Arındırıcı Maske
385,00 TL

Cilt Bakım

GÜNEŞE ÇIKMADAN ÖNCE CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

 • 12.08.2018

Bütün bir yıl beklediğiniz tatile sayılı günler kaldı ve kendinizi güneşin kollarına atmak için sabırsızlanıyorsunuz. Öyle değil mi? Buraya kadar gayet güzel ama unutmayın; cildinizin iyiliği için bazı bakımları tatil öncesi yapmalısınız. Yoksa cildinize büyük zarar verebilirsiniz. Güneş ışınları, cildinizin sağlığını bozabilir. Sağlıksız bir cildin de ne yazık ki güzel görünme ihtimali yoktur. 

 

Peki, hem güzel bronzlaşmak, hem cilt sağlığınız için tatile çıkmadan önce neler yapmalısınız?

 

*20 yaşından itibaren bu bakımları herkes uygulayabilir.

 

Güneş öncesi cilt bakımı nasıl olmalı

 

1) Cildinize peeling yapın

 

Güzel ve homojen bir bronzluk için öncelikle cildinizde biriken tüm ölü derilerden, kir ve makyaj kalıntılarından kurtulmalısınız. Yoksa sağlıklı ve eşit bir bronzluğa ulaşamazsınız. Bu yüzden cildinize peeling yapın. 

Peeling, cilde nefes aldıran, cildi güzelleştiren en esaslı bakımlardan biridir. Üstelik olumsuz çevre koşullarının ciltte bıraktığı izleri temizlemek için evde yapılan bakımların en etkilisidir. Peeling sayesinde cilt daha pürüzsüz ve canlı görünür. Peeling’i ılık bir duş sonrası uygularsanız, duş sırasında cilt gözenekleri açıldığı için, oldukça yüksek verim alırsınız. Bu, peeling için en iyi zamandır. Ama gece yatmadan önce, makyajınızı temizledikten sonra da peeling yapabilirsiniz. Cildinizdeki tüm makyaj kalıntıları gider. 

 

Waso Soft Cushy Polisher Peeling

 

Shiseido Waso Soft&Cushy Polisher, soya fasulyesinden elde edilen tofu içeren doğal yapısıyla cildin yüzeyini düzeltir. Gözenekler derinlemesine temizlenir. Cilde daha pürüzsüz bir his verir ve cilt daha parlak görünür.

 

nars double refining exfoliator

 

Nars Double Refining Exfoliator, meyve asitleri içeren yapısıyla cildin yüzeyini düzeltir. Gözenekler derinlemesine temizlenir, pürüzsüzleşir ve daha az görünür hale gelir. Cilde daha pürüzsüz bir his verir ve cilt daha parlak görünür. Cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan NARS’ın özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içerir. 

 

2) Sıra maske uygulamasında...

 

Maskeler cildimizin en iyi dostlarıdır. Cildin zamanla esnekliğini kaybetmesi ve cilt hücrelerinin eskisi gibi hızlı yenilenmemesi nedeniyle ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini cilt maskeleriyle erteleyebiliriz. Üstelik hangi yaşta ve cilt tipine sahip olursanız olun, maske bakımı sayesinde cilt sıkılaşır ve daha taze görünür. Üstelik tatil öncesi, güneşe çıkmadan önce cildimizi maske bakımlarıyla güçlendirmeli, yoğun bakım yapmalıyız ki güneşin kurutucu etkisinden olabildiğince az etkilensin. 

 

Shiseido Purifying Mask

 

Kil maskesi / Shiseido Purifying Mask: Ciltteki fazla yağı alan, pürüzleri gideren deniz mineral kili ile formüle edilmiş kremsi maskedir. Işıldayan cildi ortaya çıkararak genç bir görünüme kavuşturur. Özellikle yağlı ve karma ciltler için idealdir. Haftada 2-3 defa maksimum uygulanabilir. Cildiniz duru, mat, temiz ve sağlıklı bir yüzeye kavuşur.

 

Cilt sıkılaştırıcı maske / Shiseido Benefiance Firming Massage Mask: Daha pürüzsüz, esnek ve aydınlık bir cilt için olağanüstü nemlendirme etkisi olan sıkılaştırıcı maskedir. Yaşlanma karşıtı bu sıkılaştırıcı maske, masaj esnasında eriyen bakım granülleri ile cilde çok hafif peeling yaparak cildin yüzeyini pürüzsüzleştirir. Anında aydınlık, yumuşaklık ve yoğun nem verir. Düzenli kullanımda cildin sıkılığını arttırır. Haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

 

Shiseido Waso Peel Off Mask

 

Ciltten soyulan pembe maske / Shiseido Waso Purifying Peel Off Mask: Taze, sağlıklı ve parlak cildi ortaya çıkaran arındırıcı maskedir. Cilt üzerine krem gibi sürülür ve bir süre sonra ciltten soyularak çıkarılır. Görünür gözenekleri küçültür. Cilt yüzeyini derinlemesine arındırır; cildi sebumdan ve tüm makyaj kirinden, gözeneklerde biriken kalıntılardan, ölü hücrelerden temizler. Tertemiz ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi ortaya çıkarır. Haftada 1-2 defa kullanmanız önerilir. 

 

Waso Sleeping Mask

 

Gece güzellik maskesi / Shiseido Waso Beauty Sleeping Mask: Cildi derin bir uyku çekmiş gibi canlı gösteren, yüzden temizlenmesi gerekmeyen jel yapıda bir gece maskesidir. Geceleri uyumadan önce cilde uygulanır ve siz uyurken sabaha kadar cildinize nüfuz eder. Ertesi güne canlı, nemli, iyi dinlenmiş ve ışıldayan bir ciltle başlamanızı sağlar. Cilde nem ve canlılık depolar. İçerisinde havuç hücreleri vardır. Etken maddesi ise Japonya’ya özel bir bitki olan Yuzu’dur. Yeşil renkli Yuzu bitkisi, cildi adeta yeniden şarj etmek için doğasından gelen özel bir güce sahiptir. Cildinizi aydınlatır ve cildinize iyi bir gece uykusu verir. 

 

3) Cildinizi neme doyurun

 

Peeling ve maske bakımlarından sonra cildinizi mutlaka güzelce nemlendirmeli, tam anlamıyla neme doyurmalısınız. Nemlendirici krem cildi güneşten korumaz. Ama güneşin cildinize vereceğe zararlara karşı cildin bariyerini güçlendirir. Cildiniz güneşe ne kadar çok maruz kalırsa, o kadar çok kurur. Ve kurudukça, UV ışınlarına karşı daha savunmasız hale gelir. İyi bir nemlendirici kremle cildi besleyerek, cildin koruyucu tabakasını yeniden yapılandırmış olursunuz.

 

Shiseido Glow Revival Cream: Eşit olmayan cilt tonundan başlayarak çoklu cilt problemlerini çözen, yenileyici ve aydınlık verici kremdir. Cilde müthiş bir ışıltı ve 24 saat boyunca nem verir. Cilt tonu daha berrak ve canlı hale gelir. Kızarıklık, koyu halka ve belirgin gözeneklerin görünümü minimize olur. Cildi anında nemlendirerek pürüzsüz yumuşak ve esnek hale getirir. Cildin genel görünümünü mükemmelleştirir.

 

Bu nemlendirici, tüm cilt tiplerine ve her yaştan kadına uygundur. 

 

Diğer nemlendirici çeşitlerimizi görmek ve kendinize uygun olanı satın almak için NEMLENDİRİCİ sayfamızın bağlantısına BURADAN ulaşabilirsiniz.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ