Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
PENHALIGON'S

TRADE ROUTES AS SAWIRA (100ML)

Eau De Toilette - Çiçeksi Odunsu
1.500,00 TL 1.275,00 TL
PENHALIGON'S

OPUS 1870 (100ML)

Eau De Toilette - Baharatlı Parfüm
1.100,00 TL 935,00 TL

Ünlüler

ÜNLÜLERİN EN SEVDİĞİ PARFÜMLER HANGİLERİ?

 • 08.06.2020

ÜNLÜLERİN EN SEVDİĞİ PARFÜMLER HANGİLERİ?

 

Daniel Craig’ten Kate Moss’a, Sienna Miller’dan Sofia Coppola’ya kim hangi parfümün tutkunu? Ünlülerin imza kokularının neler olduğunu öğrendik!

 

Kate Moss

 

Kate Moss tam bir Serge Lutens hayranı. Dünyanın en niş parfüm markalarından biri olan Lutens, bağımlılık yaratacak kadar özel olmasıyla biliniyor. Moss’un da yıllardır vazgeçemediği parfüm ise Serge Lutens Jeux De Peau.
Koku, süt, buğday, hindistan cevizi, meyan osmanthus, kayısı, baharatlar, sandal ağacı, odunsu notalar ve kehribar ile oldukça farklı ve iddialı bir parfüm.

“Fırıncı amcanın elimizden tuttuğu günlerdeki gibi... Çocukluk, aşağı indikçe yüzeye çıkan bir yokuş gibidir. Demek istediğim; odun fırınında kendimizi tanırız veya çocukluktan gelen başka anılarda, sıcak ekmeğin kokusunda mesela...” –Serge Lutens

Anılara yolculuk... Jeux De Peau böyle bir parfüm işte: Kalıcı, duygusal ve sıcak.

NİŞ PARFÜMLERİ DİĞER PARFÜMLERDEN AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!
Christina Hendricks

 

Hendricks’in imza kokusu, L`Artisan La Chasse aux Papillons Extreme. Parfümün notalarında safran ve vanilya var. Üst notalarda pembe biber, safran, portakal çiçeği; orta notalarda yasemin, sümbülteber, ıhlamur; dip notalarda ise sümbülteber, vanilya, vetiver, ylang ylang bulunuyor.

Aromalı, dayanılmaz ve iz bırakan bir koku. Hendricks’in neden ondan vazgeçemediği belli! Hendricks gibi gösterişli bir kadına gösterişli bir koku yakışır. Öyle değil mi?

HER PARFÜMÜN HİKAYESİ OLUR MU? L’ARTISAN’DA EVET! L’ARTISAN DÜNYASINA GİRMEK İÇİN TIKLAYIN!


Sadie Frost ve Sienna Miller

 

Taze ve fresh kokuları tercih edenler arasında Sienna Miller ve Sadie Frost ilk sırayı alıyor. İkisinin de sevgilisi olan parfüm, Penhaligon’s Bluebell. Bu parfüm aynı zamanda Prenses Diana’nın da favorileri arasındaymış...

Bluebell, Britanya Adaları’nın eski ormanlarının dışında nadiren bulunan çiçeklerin kokusundan damıtılıyor. Son derece anımsatıcı olan Bluebell, ağaçlık bir alanda bahar sabahları ortaya çıkan tazeliğin fotorealistik bir portresini çiziyor adeta... . Alacalı ışığın aydınlattığı balçıklı çimenler, ıslak ağaç kabuğu ve nemli yapraklar... Siklamen, yeşil sümbül, karanfil ve tarçın baskın notalar arasında.

İNGİLİZ KRALİYETİNDEN GELEN BİR TARİH... LÜKS KOKULARIN EN ASİLİ PENHALIGON’S’I KEŞFETMEK İÇİN TIKLAYIN!


Halle Berry

 

Berry’nin meyve aromalı kokuları çok sevdğini biliyor muydunuz? O yüzden güzel yıldız yıllardır L`Artisan Premier Figuier Extreme kullanıyor. Çünkü bu parfüm, taze incir, badem sütü, sandal ağacı notalarıyla çevrili... Kokunun vaadi, kendinizi Akdeniz’de bir incir ağacı altında hissetmenizi sağlamak. Berry’e göre bu doğru!

Canlandırıcı, meyveli ve tatlı parfüm L`Artisan Premier Figuier Extreme, hayranlık uyandırıcı bir parfüm.

 

Sofia Coppola

 

Sofia Coppola gibi bir fenomen hangi parfümü kullanır? Elbette ikonik parfüm markası Serge Lutens’in ikonik parfümü Fleurs D'Oranger’i.

Fleurs D'Oranger, portakal çiçeği, beyaz gül ile çevrili notalarıyla tatlı, narin, yumuşak ve kadınsı bir parfüm. Yasemin, sümbülteber, misk, ebegümeci ve kimyon notalarıyla da sıcak ve canlı. Fleurs D'Oranger, kadınsı bir hisle etrafınızı çevrelerken aynı zamanda mütevazi bir dokunuş gibi...

“Turuncun daha doğrusu yoğun kokulu turunç çiçeğinin etrafına yaydığı enerji, ruhumuzun en derinine işleyerek bizi çağırıyordu hep...” – Serge Lutens

Ashley Olsen
Ashley Olsen’in kokusu da elbette kendisi kadar zamansız ve cüretkar olmalı. Bu yüzden L`Artisan Mûre et Musc Extreme kullanıyor.

L`Artisan Mûre et Musc Extreme, 1978’de yaratıldığından bu yana bir ikon olarak parfüm dünyasında yerini aldı. Limon, portakal, fesleğen, nane, böğürtlen, taze yasemin, paçuli, meşe yosunu ve misk notaları içeriyor. Parizyen kadınların en sevdiği koku...


Daniel Craig

 

Nam-ı diğer James Bond! Cesur, sıra dışı, eşsiz, taklit edilemez... James Bond’un karakteristik özellikleriyle bütünleşen Serge Lutens Ambre Sultan, hem maskülen hem feminen bir koku. Adından da anlaşılacağı üzere kokuda amber notası merkezde yer alıyor. Amberin yanı sıra kişniş, sandal ağacı, defne yaprağı, reçine, keskin otlar, paçuli, mür, kekik, mersin, benzoin ve vanilya notaları da parfümü oluşturan diğer notalar arasında bulunuyor.

Ambre Sultan bir parfümden çok bir seyahat, gizemli bir yolculuk. Serge Lutens’e göre, “Krallara, düklere ve sultanlara layık çok asil ve eşsiz bir koku...”

Şimdiye kadar yapılmış en iyi amber temalı parfüm...

SERGE LUTENS EFSANESİ İLE YAKINDAN TANIŞIN, YARATICISININ ÖZEL DÜNYASINI KEŞFE ÇIKIN! TIK TIK LÜTFEN!

 

Jennifer Aniston

 

Zarif bir masumiyet, şiirsel bir içsellik... Aniston’un ruhunu dışarı vuran L`Artisan Dzongkha, Bhutan Krallığı, Budist tapınaklar, taş ve tütsü kokularından ilham alarak yaratılmış. Kokunun üst notalarında şakayık ve kakule; orta notasında baharat, beyaz çay, vetiver, tütsü ve sedir; dip notasında ise deri, iris ve papirüs bulunuyor.

Odunsu ve baharatlı bir parfüm olan L`Artisan Dzongkha EDT, maneviyata ve içsel bir yolculuğa davet adeta...


Kate Bosworth

 

Güzel oyuncu Kate Bosworth, ışıl ışıl ve büyüleyici bir his bırakan L`Artisan La Chasse Aux Papillons’u kullanıyor. Kokunun üst notalarında bergamut, ıhlamur çiçeği, pembe biber; orta notalarında portakal çiçeği, sümbülteber, yasemin, ıhlamur; dip notalarında ise sümbülteber ve ylang ylang bulunuyor.

L`Artisan La Chasse Aux Papillons, sıcak ve mutlu yaz günlerine bir gönderme adeta...

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ