MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

BOYALI SAÇLARI KORUMAK İÇİN 26 YOL

Boyalı saçların en büyük sıkıntısı, saç renginin solup donuklaşmasıdır. Saç uzmanlarından aldığımız tüyolarla saçlarınızın parlaklığını ve canlılığını uzun süre koruyabilirsiniz!

16 Ağustos 2018 Perşembe

Boyalı saçlar, işlem görmüş saçlar olduğu için hassas ve kırılgandırlar. Ekstra özen ve bakım isterler. Yoksa kısa sürede renkleri solar, donuklaşır ve sağlıksız görünürler. Bunu önlemek için tam 26 tavsiyemiz var size...

1) Saç kremi seçimi 
Amonyaksız saç kremleri saçlarınızın rengini uzun süre korur. Ayrıca renginize göre saç kremi de seçebilirsiniz. Şimdi artık her saç rengine özel ‘Renk Koruyucu’ kremler piyasada bulunuyor.
Öneri: Marrakesh Conditioner Original, saçları yumuşak ve nemli bırakır. Argan yağı ve kenevir içerir. 

2) Kırmızı saçlar daha çabuk akar 
Kırmızı saç renkleri büyük moleküllü olduğundan saçtan daha hızlı akarlar. Büyük moleküller saç derisinden daha çabuk atılır. Bu yüzden sık sık boya yaptırmak zorunda kalırsınız, saçlarınız yıpranabilir. Doğal bakım yağları ile saç derinize masaj yaparak, saçlarınızın nemini korur ve daha parlak, sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.
Öneri: Marrakesh Argan Oil Light, kenevir ve Argan yağı içeren özel formülü sayesinde saçı derinlemesine nemlendirerek yumuşatan bakım maskesidir. Saç rengini korumaya yardımcıdır. 

boyalı saç3) Sık yıkamayın
Saçlarınızın rengini korumak için onları daha az yıkayın. Haftada 2 ya da 3 kez yeterlidir. 

4) Kuru şampuan
Haftada 2 ya da 3 kez size az geliyorsa, saçlarınız yağlanıyorsa kuru şampuanlardan kullanın. Bu ürünler saçtaki yağı emer ve saçlarınızı temiz gösterir. Başınızı öne eğin ve saç köklerine kuru şampuan spreyi sıkın. 

5) Boyadan sonra hemen yıkamayın
Saçınızı boyattıktan sonra yıkamak için en az 48 saat bekleyin. Renk iyice saça oturur. 

6) Duş alırken saçlarınızı koruyun
Sadece vücudunuzu yıkamak istediğiniz zamanlarda duşa girdiğinizde, saçlarınızı ıslatmayın. Islanmaktan korumak için bone takın ya da topuz yapın. 

7) Çok sıcak sudan uzak durun
Çok sıcak sulari saç telinin rengini açar. Ilık veya soğuk su ile saçlarınızı yıkayın.

8) Her zaman şampuana gerek yok
Bazen şampuanı pas geçip, direkt saç kremi kullanabilirsiniz. Böylece saçlarınız yumuşak ve nemli kalır. Şampuan, kremden daha çok saç rengini alır. İçinde arındıcı ajanlar barındırdığı için...

boyalı saçlar için şampuan9) Şampuan ve saç kremi birlikteliği 
Şampuanınızla eş özellikli krem kullanmaya çalışın, böylece etkisini güçlendirmiş olursunuz. Örneğin renk koruyucu bir şampuan ise, krem de renk koruyucu olmalı. Besleyici bir şampuan kullanıyorsanız, saç kremi de öyle olmalı. 
Öneri: Marrakesh Original Shampoo ve Conditioner, argan ve kenevir içeren şampuan ve saç kremi... Saçların rengini korur, sağlık kazandırır.

10) En iyisi olduğuna emin olun
İyi bir şampuan kullanarak, saç renginizi uzun süre korur ve kimyasal işlem görmüş saçınızın sağlığına destek olmuş olursunuz.
Öneri: Ashley Joy Argan&Olive Shampoo, argan yağı ve zeytinyağı ile saçları canlandırır, besler ve güçlendirir. 

11) Sülfatsız şampuan kullanın 
Sülfatlı şampuanlar tuz içerir ve renk, nem kaybına sebep olurlar. Sülfatsız şampuan kullanın.

12) Derin temizleyicileri boyadan önce kullanın
Boyaya gitmeden önce saçtaki tüm kalıntıları – kir, sprey, vs.- temizleyen arındırıcı özel şampuanlardan kullanın. Böylece boya saç derinize daha iyi nükseder. Fakat bu tarz şampuanları sık kullanmayın, boyadan önce olması idealdir. 

saç bakımı13) Renk solmasını önleyen koruyucu krem 
Saçtan durulanmayan özel bakım kremleri ile saç renginizi koruma altına alabilirsiniz. Hem bunlar saçlara bakım yaparak sağlık kazandırırlar. 
Öneri: Marrakesh X, Saçı koruyan, elastikiyetini geri kazandıran içeriğinde 10 formül barındıran durulanmayan bakım kremidir.

14) Ev bakımları 
Saçlarınızı boyadan boyaya kendi kaderlerine teslim etmeyin. Evde de bakımlar ve maskeler mutlaka yapın.
Öneri: Marrakesh Miracle Masque, kenevir ve Argan yağı özü içeren formülü sayesinde saçlara elastikiyetini yeniden kazandıran mucize maskedir.

15) Isı koruyucu 
Saçlarınızı fön makinesine ya da düzleştiriciye, maşaya maruz bırakmadan önce ısı koruyucu bakım kremlerinden kullanın. Bunlar yüksek ısının saça zarar vermesini önlerler.
Öneri: Ashley Joy Hair Care Sprey, saçlarınıza hacim, canlılık ve direnç kazandırır. Saçları besler ve kırık uçları onarır. Fönün kalıcı olmasını sağlar.

saç kesimi16) Sıcak yağ terapisi 
Saçlarınıza bakım yağınızı sürüp, ısıtılmış bir havluyla sarın. Bu saçlara nemi hapseden çok etkili bir bakımdır. Sonra soğuk suyla saçınızı yıkayabilirsiniz.
Öneri: Marrakesh Pure Argan Oil For Face And Body Oil, Fas'ın likit altını diye geçen Argan yağının yüz ve vücut için kullanılanıdır. Saç maskesi için idealdir.

17) Kepek şampuanı 
Saçlarınızın boyaya alerjik durumu varsa, boyadan sonra 1-2 yıkama boyunca kepek sorunu yaşayabilirsiniz. O yüzden boyadan sonraki ilk şampuanlamada kepek şampuanı kullanın.

18) Vitamin desteği
Vitaminler, boyalı saçları sağlıklı ve parlak tutmak için başka bir yoldur. C vitamini saç köklerini besleyerek sağlıklı saç derisi için kan dolaşımını destekler. Biotin, önemli bir B vitamini, zayıf saçları güçlendirir ve dokusunu geliştirir. Biotin somon, havuç, yumurta sarısı ve sardalya da bulunur. Sıkı diyet yaptığınızda saç dökülmesini önlemek için vitamin takviyesi gerekli olabilir.

19) Islak saça fön kullanmayın
Saçlarınız çok ıslaksa ısıya direkt maruz bırakmayın, kırılır ve yıpranırlar. Havlu ile nemini aldıktan sonra kurumaya yakın fön ya da düzleştirici uygulayın.

sağlıklı saçlar20) Sağlıklı beslenme
Demir açısından zengin gıdalar saçları güçlendirir, dokusunu geliştirir ve büyümesini uyarır. Bol bol yağsız et, balık, az yağlı peynirler, yumurta akı, ıspanak ve soya tüketin. Meyve, fındık, sebze ve tahıl da beslenme düzeninizde mutlaka olsun.

21) Güneş koruyuculu ürünler kullanın 
Yazın saçlarınızı mutlaka güneşin zararlı ışınlarından koruyacak SPF’li saç bakım ürünleri kullanın. 

22) Klordan koruyun 
Havuza girerken klordan koruyucu saç bakım spreylerinden kullanın. Klor, boyalı saçı çok çabuk bozar.

23) Sık boyatmayın
Saçları sık boyatmak onlara zarar verir. İdeali 6 haftada bir boyatmaktır.

24) Perma yaptırmayın
Perma saça çok zarar verir çünkü çok kimyasal içerir. Mümkünse yaptırmayın.

boyalı saçlar için maske25) Kırık uçlar 
Saçlarınızdaki kırıkları sık sık temizletin. Kırık uçlar saçlarda gereksiz ağırlık ve bakımsız bir görüntü yapar. 
Öneri: Marrakesh Endz, kırık, yıpranmış, hacimsiz ve neme ihtiyaç duyan saçları, pürüzsüzleştirir ve onarır. Saçı güçlendirirken daha sonra saçta oluşabilecek hasarları engeller. Saç uçlarını kalınlaştırırken saçta oluşan elektiriklemeyi önler. İçeriğindeki buğday proteini sayesinde saçın dokusunu ve yapısını belirgin olarak güçlendirir.

26) Sıkı toplamayın
Saçlarınızı çok sıkı topuzlara ve at kuyruklarına hapis etmeyin. Saç dökülmesine sebep olur çünkü saç havasız kalır. 
Öneri: Shiseido Hair Care Intensive Treatment Hair Mask, çok yıpranmış saçlar için yenileyici ve onarıcı saç bakım maskesidir. Saçları eski canlılığına ve sağlığına kavuşturur.


BOYALI SAÇLARI KORUMAK İÇİN 26 YOL
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter