MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

CİLDİ PARLAK GÖSTEREN TEN MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Aydınlık, taze ve genç görünüm... Cildi parlak gösteren ten makyajının ifadeye böyle pozitif etkileri olduğu yadsınamaz. Peki, bu makyaj nasıl yapılır?

09 Haziran 2019 Pazar

Cildi parlak ve aydınlık göstermenin birçok yolu var elbette. Ama yüzünüzü yağ ile yıkamış gibi görünmeden, fondöten kullanarak bunu nasıl başarırsınız? Pekçoğumuz fondötenlerin içine likit aydınlatıcı veya nemlendirici karıştırıyor bazen, ama profesyonel makyaj artistlerine göre bu pek doğru değil. Sakıncası yok ama bu uygulamanın fondötenin dokusunu etkilediğini söylüyorlar. En doğrusu, ürünleri ayrı ayrı karıştırmadan uygulamakmış. Peki, cildimizi parlak ve aydınlık göstermek için hangi ürünlerle nasıl bir yol izlemeliyiz?

“En iyi cilt, ışığı yansıtabilen cilttir.” – François Nars

cildi parlak gösteren makyaj1. Adım: Aydınlık veren nemlendirici

Makyaja başlamadan önce ilk adım tabii ki nemlendirici. Ama sıradan bir nemlendirici değil... Cilde aydınlık veren bir nemlendirici. Makyaj artistlerinin en sevdiği nemlendiricilerden birini söyleyelim mi?  Nars Aqua Gel Luminous Oil-Free Moisture Cream, 4 saat boyunca cilde yoğun nem vererek ve cildin azalan parlaklığını ona geri kazandırıyor. Cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içerdiği için makyaj altına uygulandığında da cilt daha parlak görünüyor. Üstelik hem yağsız hem de su içeriği bakımından zengin jel formlu bir nemlendirici. Yani makyaj altına uygulamak için de eşsiz! Cildin doğal ışıltısını ortaya çıkardığından üstüne uygulanan makyajı da daha güzel gösteriyor. 

Tüm bunların yanında Shiseido Glow Revival Serum ve ardından da Glow Revival Cream'i kullanabilirsiniz. Bu ikili tamamen cildin ışığını ortaya çıkarmak üzerine kurulu! Deneyin, aradaki farka gözleriniz bile inanamayacak!

Sabah ve akşam önce serumu sonra nemlendiriciyi uygularsanız, kısa sürede cildinizdeki değişim sizi bile şaşırtacak!

2. Adım: Fondöten
Günümüzde birçok fondöten artık ışığı yansıtıcı özellik taşıyor, bu da cildin daha ışıltılı ve parlak görünmesi demek. Fondötenlerin üzerinde aydınlatıcı özellikli olup olmadığı hep yazar ama şunu da belirtelim ki, ‘lifting’ etkili yani sıkılaştırıcı fondötenler de aydınlatıcı özellik taşır.

Fondötenden sonra ihtiyaç duyarsanız kapatıcı olarak da Nars Radiant Creamy'i kapatıcıyı kullanabilirsiniz. Bu kapatıcı radyant bitişiyle aydınlık bir göz çevresi yaratır. 

Cildi parlak gösteren çeşitli özelliklerdeki fondötenlere bir bakalım:

cildi parlak gösteren fondötenlerNars Sheer Glow Foundation, cilt tonunu eşitleyen, ince yapılı, cildin ışıltısını ortaya çıkaran harika bir fondötendir. Kapatıcılığı ayarlanabilir.

Shiseido Radiant Lifting Foundation SPF15, ciltteki gölgeleri gideren ve cilde ışıltılı bir gençlik parıltısı kazandıran, yaşlanma karşıtı fondötendir.

cildi parlak gösteren pudra uygulamasıShiseido Synchro Skin Glow Foundation cildin doğal güzelliğini kapatmadan kızarıklık, kuruluk gibi pürüzleri giderir ve geniş gözenekleri gizler. Cilt ile senkronize olan yapısı sayesinde cildin gün içindeki değişimlerine ayak uydurur. Cilde ışıltı verir.

3. Adım: Pudra

Fondöteni sabitleyen ve cilde transparan bir aydınlık veren bazı pudralar da vardır. Bu pudralar hem cildi aydınlatır hem de makyajın ömrünü uzatır. Örneğin, Nars Light Reflecting Loose Setting Powder sayesinde cilt görünür bir şekilde pürüzsüzleşirken ince çizgiler, kırışıklıklar ve gözenekler gizlenir. Bu şeffaf ipeksi pudra, gün boyu ışığı dağıtmak ve yeni ışık kaynaklarına uyumlu hale getirmek için Fotokromik Teknolojisiyle zenginleştirilmiştir.

4. Adım: Aydınlatıcı
Aydınlatıcı ile parlak ten makyajına son dokunuşu yapmalısınız. Makyaj artistlerinin en favori ürünü hiç kuşkusuz Nars Illuminator Hot Sand, Copacabana ve Orgasm. Copacabana’yı yüzün belli noktalarına uygulamalısınız. Kaş kemiği, burun kemiği ve elmacık kemiklerinin üzeri ve dudak üstündeki üçgen.

nars aydınlatıcı nars highlighter

far uygulaması5. Adım: Far
Mat veya ışıltılı, açık renkli bir farı göz pınarlarınıza uygulayarak, gözlerinizi daha büyük ve beyaz gösterebilirsiniz. Tabii ki bu da yüzünüze yansır. Teniniz daha aydınlık ve parlak görünür. Bizim favorimiz Nars Dual Intensity Rigel. Nefis bir sıcak bakır rengi...


HIGHLIGHT NASIL YAPILIR? TIKLAYIN!

TREND ALARMI: MAT AYDINLIK- RADYANT MAKYAJ NASIL YAPILIR? TIKLAYIN!

HOLLYWOOD'TAN HIGHLIGHTER UYGULAMAYA DAİR SON TREND! TIKLAYIN!

TOZ HIGHLIGHTER MI, LİKİT HIGHLIGHTER MI? TIKLAYIN!

NARS ILLUMINATOR'I KULLANMAK İÇİN 7 YOL NEDİR? TIKLAYIN!
CİLDİ PARLAK GÖSTEREN TEN MAKYAJI NASIL YAPILIR?
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter