​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

CİLT LEKELERİMİZLE NASIL SAVAŞIRIZ?

Cilt lekeleri ve izler hepimizin ortak sorunu... Bu lekelerle savaşmak pek kolay olmasa da birtakım çözümler ve ürünler var elbette.

22 Aralık 2016 Perşembe

Özellikle güneşte iyice beliren cilt lekeleri ne kadar can sıkıcı olabiliyor, öyle değil mi? Kışın makyajla gizlesek de, yazın yoğun kapatıcı ürünler kullanmayı pek tercih etmediğimizden lekelerimiz görünür oluyor. Gizlesek de gizlemesek de asıl mesele bu lekelerden nasıl kurtulacağımız! İşte, cilt lekeleriyle savaşta etkili ürünler ve öneriler...

Ev tipi yöntemler

1) Doğal yöntemler
Küçük bir kase içine eşit miktarda elma sirkesi, limon suyu ve turp kökü koyun ve karıştırın. Bu karışımı pamuklu çubukla lekelerin üzerine her akşam uygulayın. Bir süre sonra koyu lekelerin renginin açılmaya başladığını göreceksiniz.

2) Zerdeçal
Zerdeçal, Hint mutfağında kullanılan bir baharattır ve hiper pigmentasyonu azaltmasıyla ünlüdür. Zerdeçal içeren bir krem bulun ve günde 2 kez kullanın.

3) Vitamin B3
Vitamin B3, hücre yenilenmesinde ve pigmentasyon üzerinde etkilidir. O yüzden Vitamin B3 içeren serumlar ve kremler kullanabilirsiniz.

Kozmetik çözümler

Lazer yerine cilt lekelerine karşı üstün etkili serum!

Shiseido Intensive Anti-Spot Serum: Ciltteki inatçı lekeleri azaltmak için özel olarak geliştirilmiş bir formül içeren leke karşıtı serumdur. Mevcut koyu lekeleri azaltır, iyileşmeye direnç gösteren inatçı lekeleri serbest bırakır.

Yapılan laboratuvar araştırmaları, 10 günlük kullanım sonunda değişken tonlardaki cildin aydınlanmaya başladığını, 12 hafta sonunda cilt tonunun tamamen eşitlendiğini, farklı sebeplerle ortaya çıkmış lekelerin görünürlüklerinin minimuma indiğini ve cildin daha genç göründüğünü göstermiştir. Deneylere katılan kadınların %84’ü daha önce lekelerden kurtulmak için lazer tedavisi görmüştür ve bunların %64’ü lazer yerine Shiseido Intensive Anti-Spot Serum kullanmayı tercih etmişlerdir. Her sabah ve akşam cildinizi temizledikten sonra ve nemlendiriciden önce uygulayın.

Aydınlık veren konsantre serum!

Nars Optimal Brightening Concentrate: Nars’ın özel Light Reflecting Complex teknolojisiyle geliştirilmiş bu ışıltı artırıcı serum cildi anında aydınlatır ve cilt tonunu canlandırır. Uzun vadede yaşlılık belirtilerini önlemek ve cildin onarımına yardımcı olmak için çalışırken cilt tonunu berraklaştırır ve eşitler. Koyu renkli lekeler yavaş yavaş gözden kaybolmaya başlar ve cilt aydınlık görünür. Makyaj altı olarak kullanılabilir. Tüm cilt tipleri içindir.

Işıltı veren serum!

Valmont Infinite Radiance Essence, cildin hava almasını sağlayan, cildi pürüzsüzleştiren ve aydınlatan serumdur. Yorgun ve donuk ciltlere ışıltısını geri kazandırır. Leke ve ışıltı problemi yaşayan ciltler için de uygundur.

Valmont Infinite Radiance Essence’i cildinize hafif bir masaj ile sadece akşamları uygulayın. Gündüz kullanmayın.

LEKE TEDAVİSİNDE SON NOKTA! TIKLAYIN!

YÜZÜNÜZDEKİ LEKELERİ VE GÖZ ALTI MORLUKLARINI USTACA KAPATMA YOLLARI NELER? TIKLAYIN!

2 ayda yepyeni bir cilt: Cildi yenileyen ve aydınlatan çift taraflı diskler!

Shiseido Bio-Performance Super Exfoliating Discs, cilt yüzeyini etkili biçimde arındıran ve cildi aydınlatan 8 adet çift taraflı diskten oluşan özel bir üründür. Haftada bir kullanılarak cildi 2 ayda yeniler. Üstelik bu diskleri kullanırken başka bir peeling ürünü kullanmanıza gerek yoktur. Mat, donuk ve sertleşmiş cilde odaklanır. Cildi soyma özelliği olduğundan lekeler üzerinde de etkilidir.

Diskler çift taraflıdır: Disklerin dokumalı yüzü kotondan yapılmıştır ve etkili bir soyma (peeling) sağlar, cildi arındırır. Diğer tarafı %100 doğal ipekten elden edilmiştir ve cildi aydınlatır. Parlaklık kazanmış sağlıklı görünümlü bir cilt ortaya çıkar. 
Disklerin içeriğinde maya, ve pirinç kepeği bulunur. Bu özel içerik, cildi yumuşatır ve doğal şekilde ölü hücrelerin pul pul dökülmesini teşvik eder. Böylece cilt yıpranmadan, zorlanmadan en nazik şekilde işlem sırasında kendiliğinden yenilenmiş olur. 
Mikro-dermabrazyondan esinlenilerek üretilmiş bir üründür. Profesyonel mikro dermabrazyon bakımının aksine, disk cilde kolayca mükemmel bir parlaklık sağlar.

Göz ve dudak gölgesine getirmeden, diskin dokuma yüzüyle 1,5 dk dairesel hareketler ile cildinize masaj yapın, ardından 30 saniye ipeksi yüzey ile cildinizi silin. Bu işlemden sonra cilt su ile durulayın ve sırası ile yumuşatıcı losyon, Ultimune, serum kullanıyor iseniz serum ve nemlendirici ile devam edin.

AYDINLIK VE CANLI BİR CİLDE NASIL SAHİP OLURUM?

CİLT LEKELERİNİZLE SAVAŞMANIZ İÇİN 7 ÖNERİ

LEKE TEDAVİSİNDE SON NOKTA

CİLDİNİZİ 2 AYDA TAMAMEN YENİLEMEK İSTER MİSİNİZ?

ULTIMUNE KULLANANLARDAN ULTIMUNE'U DİNLEDİK

TREND ALARMI. AYDINLIK VE SAĞLIKLI BİR CİLT SONBAHARA NASIL HAZIRLANIR?

 CİLT LEKELERİMDEN NASIL KURTULDUM? MAKYAJMIDEDİN AYŞEGÜL'ÜN VİDEOSUNU İZLEYİN!

CİLT LEKELERİMİZLE NASIL SAVAŞIRIZ?