MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

ÇOK YÖNLÜ: HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağının mucizevi işlevleri olduğundan haberiniz var mı? Yoksa eğer bu yazıyı okuduktan sonra hemen bir aktara doğru koşacaksınız!

12 Aralık 2014 Cuma

Doğal yağların en faydalılarından biri Hindistan cevizi yağı. Sadece gıda sektöründe değil, kozmetikte de kullanılıyor.
Bakın, faydaları neler?

1) Gıda ile başlayalım. Hindistan cevizi yağı hemen hemen her yerde kullanılabilir! Bu son derece faydalı yağ, yüksek bir pişme noktasına sahip olarak ile sote için mükemmel bir yağdır. Ayrıca fırında pişen yiyecekler için idealdir; kurabiye, hamur işleri ve fırında patates gibi. Bunların üzerine rahatlıkla yağı sürebilirsiniz. Çok güzel bir lezzet verir.

2) Hindistan cevizi yağı bir makyaj çıkarıcı, dudak kremi ve tüm vücut nemlendiricisi olarak kullanılabilir. Banyoda bu doğal güzellik ürününden mutlaka bulundurun.

3) Hindistan cevizi yağı antimikrobiyal özelliği nedeniyle, akne eğilimli ciltlere tedavide yardımcı olur.  Sadece sivilce üzerine uygulayın ve bırakın yağ bakteri ile mücadele etsin!

4) Hindistan cevizi yağı saç için eşsiz bir nem maskesidir. Elinize bir miktar yağ dökün ve köklere değdirmeden saçınızın tamamına bu yağı sürün. Saçınızda tüm gece kalabilir. Elektriklenmeyi önler ve saçları ipeksi yumuşaklığa kavuşturur. Harika kokusu da bonusu! 

5) Diş macunu olarak hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Biraz kabartma tozu ve birkaç damla nane yağı ile Hindistan cevizi yağını karıştırın. Herhangi bir boya, aroma veya tatlandırıcı olmadan dişlerinizi temizlemek ve beyazlatmak için yardımcı olan doğal bir diş macununuz var artık!

6) Vücut peeling kremi olarak Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Kahverengi toz şeker ile Hindistan cevizi yağını eşit oranda karıştırın ve tüm vücudunuza ovalayarak sürün. Hindistan cevizi yağı aynı zamanda antimantar özelliğine sahiptir, bu yüzden ayaklarınızı da bununla ovalayabilirsiniz. 

ÇOK YÖNLÜ: HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter