MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANIRKEN MAKYAJ NASIL OLMALI?

Yazın günümüzün çoğu güneş gözlüğüyle geçiyor. Bazen bir ruj, bazen bir allık sürüp güneş gözlüğümüzü takıp fırlıyoruz sokağa! Acaba doğrusunu mu yapıyoruz?

20 Mart 2020 Cuma

Güneş gözlüğü kadar kullanışlı bir aksesuar var mı sizce? Bir anda tüm görünümü değiştiriyor; yorgunluğu, makyajsızlığı gizliyor ve gerçekten genel görüntümüze anında sofistike bir hava katıyor.

Peki, gelelim asıl meseleye: Gözlük takarken makyajımızı nasıl yapmalıyız?

1) Gözlükle uzun saatler geçirince, güneş gözlüğünüzü çıkardığınızda burun kenarlarında oluşan izler görebilirsiniz. Bir de çok fazla terleyen bir yapınız varsa veya cildiniz sürekli yağlanıyorsa fondöten yerine suya dayanıklı, ince yapılı bir ten ürünü kullanmanız iyi olur.

Shiseido Sports BB Cream SPF50, ıslandıkça cildi koruma etkisi artan WetForce Teknolojisi ile güçlendirilmiş BB kremdir. Yüksek korumalı güneş kremi ve BB krem bir arada ne harika! Hem makyaj hem bakım özelliği taşıyan eşsiz bir ten ürünü. Bu BB krem, doğal bitişlidir ve ortaya yakın kapatıcılığı vardır. Cildinizi daha sağlıklı ve güzel hale getiren eşsiz formülü sayesinde hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz. Süper hafif yapıdadır, pürüzsüz cilt sağlar.

Shiseido Sports BB Cream

2) Güneş gözlüğü takarken asıl vurgulamanız gereken yerler, kaşlarınız ve dudaklarınız olmalıdır. Kalın kaşlara sahipseniz, daha ince çerçeveli güneş gözlükleri kullanmalısınız. Bununla birlikte kaşlarınızı daha kavisli ve kaş renginizle doğru orantılı olarak biraz daha koyu tonlarda boyamanız güneş gözlüğünüzle güzel bir kontrast yaratacağı için çok daha dikkat çekici olacaktır.

Nars Brow Gel ile kaşlarınızı en doğal şekilde doldurabilir ve tarayıp şekillendirebilirsiniz. Maskara sürüp sürmemek tamamen size kalmış...

3) Dudaklarınızda cesur olabilirsiniz. Güneş gözlüğü varken yüzünüzde en dikkat çeken yer, dudaklarınız olacaktır. İster kırmızı, ister nude ruj... Nasıl görünmek istediğinize karar verin ve rujunuzu sürün. Ruj kullanmak istemeyenler dudaklarını Shiseido Uv Lip Color Splash Uluru Red rengi ile renklendirebilirler. SPF 30 koruması bulunan bu ürün dudaklarınızı nemlendirirken, aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de koruyor.

Shiseido Uv Lip Color Splash Uluru Red

4) Eğer dudaklarınızda canlı ve iddialı bir ruj kullandıysanız, allığınız oldukça doğal olmalı. Açık pembe, gül kurusu ya da şeftali gibi. Ama nude tonlarda bir ruj kullandıysanız, yanaklarınıza vurgu yapabilirsiniz. Nars Laguna veya Casino ile kontür yapıp, Nars Orgasm allık ile yanaklarınıza tatlı bir canlılık verebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

BRONZ CİLDE MAKYAJ NASIL YAPILIR? 
GÜNEŞİN VÜCUDUMUZA YARARLARI NELER? 
GÜNEŞE ÇIKMADAN ÖNCE CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANIRKEN MAKYAJ NASIL OLMALI?
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter