MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

RAG&BONE DEFİLESİNDEN MAKYAJ SIRLARI

Ünlü makyaj artisti Elif Girgin, New York Moda Haftası’nda Rag&Bone markasının podyum makyajlarını Nars ürünleri ile yaptı. Bu makyajın püf noktaları sadece www.makyajtrendi.com’da!

09 Nisan 2015 Perşembe

Uzun yıllar yurtdışında yaşayan ve Gucci gibi ünlü tasarımcıların podyum makyajlarını yapan makyaj artisti Elif Girgin’den çok özel tüyolar öğrenmeye hazır mısınız? Powder Room Makeup Studio’da basın için düzenlenen toplantıda Rag&Bone podyum makyajının aynısını uygulamalı gösteren Elif Girgin, yurtdışında yeni trendin ‘cool’ görünüm olduğunu söylüyor. Yani pürüzsüz, çıplak ve belli belirsiz renk.


Sıra dışı eyeliner tekniği
New York Moda Haftası’nda oldukça dikkat çeken Rag&Bone defile makyajının kilit noktası öncelikle ten. Berrak, aydınlık ve pürüzsüz... Doğal kaşlar ve eyeliner’da diğer farklılık yaratanlar. Fakat asıl eyeliner’daki tekniği okuyunca çok şaşıracaksınız! Evet açıklıyoruz: Eyeliner her zamanki gibi göz çizgisini takip ediyor ama gözün bitiş kısmında yukarı değil gözün altına doğru iniyor. Gözlerin altına açı oluşturacak şekilde iniyor. Böylece gözler daha büyük gözüküyor. Oldukça şaşırtıcı değil mi?

Şakaklara aydınlatıcı
Elif Girgin modelin yüzünü Radiant Compact Foundation ile saydamlaştırdıktan sonra llluminator Copacabana’yı elmacık kemiklerinin üzerine, şakaklara, kaş kemiğine uyguladı. Bu şekilde uygulanan aydınlatıcı yüze ışık efekti vermiş oldu. Stick Concealer’ı lokal olarak yüzün gerekli noktalarına sürdükten sonra Multiple Cappadoce ile biraz kontür yaptı ve Dolce Vita Blush ile cilde çok hafif renk vererek ten makyajını bitirdi.

TÜYO: Illuminator’ı fırça yerine nemli sünger ile kullandığınızda daha ince ve transparan görünür. Bu şekilde göz kapağınızın üstüne de uygulama yapabilirsiniz.

Gözde Atakoğlu (Güzellik Yayında-Güzellik Editörü): Allık yerine artık daha çok aydınlatıcı ve yüze kontür veren ürünler kullanılıyor. Allığın tahtı sallandı mı?
Elif Girgin: Yurtdışında allık o kadar yaygın olarak kullanılmıyor artık hatta kadınların allığı bile yok diyebiliriz. Ama Türkiye’de allık hala çok sevilen kozmetiklerin başında geliyor.


Modelin kaşları Blondie Eyeshadow ile belirginleştirilip Brow Gel’in şeffaf rengi ile düzgünleştirildi.

Elif Girgin sıra dışı eyeliner uygulaması için Black Valley Eye Paint ürününü tercih etti. Bu ürünü kesik uçlu eyeliner fırçası ile rahatça uyguladı. Özellikle bu makyajda olduğu gibi grafik eyeliner uygulamalarında fırça ile uygulanan liner’ların tercih edilmesi gerektiğini de belirtti. 

Tülin Kermen: Sürümü en rahat fırçalar kesik uçlular mı?
Elif Girgin: Evet, kesik uçlu fırçalar en iyisidir bu iş için. Fırçanın tüyleri ne kadar birbirine yakınsa o kadar iyi uygulama sağlar. İnce uçlu fırçaların kontrolü daha zordur. 

Gözün üstüne kapatıcı sürmek doğru mu?
Kapatıcıları gözün altında kullanmak gerek. Göz üstünde eriyeceklerinden topaklanma yaparlar. Onun yerine açık renkli Eye Paint ile göz üstündeki rengi düzeltmek en iyisidir. 


Parlak lip gloss’u göz pınarlarında kullan!
Elif Girgin, ışıltılı dudak parlatıcısının göz pınarlarında kullanıldığında gözleri iri ve çok aydınlık göstereceğini söylüyor. Bunun için Vent Sale Lip Gloss’u kullanıyor. Larger Than Life Lengthening Mascara’nın fırçası ile kirpikleri ayırdıktan sonra kirpik altına fırçayı yerleştirip sürüyor. Bu şekilde sürmek, kirpikleri ayrık ve kıvrık gösteriyor.

Son dokunuş dudaklara...
Dudaklara Velvet Lipliner Waimea ile çerçeve çizildikten sonra Dolce Vita Lipstick uygulanıyor.

Rujdan sonra dudakların tam ortasına Vent Sale Gloss ile tek dokunuş yapılıyor ve böylece doğal ve hacimli dudaklar elde ediliyor. 
RAG&BONE DEFİLESİNDEN MAKYAJ SIRLARI
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter