MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

RENK ŞİFRESİ NEDİR? RENK ŞİFRENİZİ BİLMENİN YARARLARI NELER?

Dünyayı kasıp kavuran kişisel renk danışmanlığı kavramını şimdiye kadar duymadıysanız eğer, bu yazımızı dikkatle okumalısınız. Kişisel renk şifrenizi bilmenin ne kadar önemli faydaları olduğuna inanamayacaksınız!

12 Şubat 2016 Cuma

Makyaj Trendi olarak yeni trendlerin peşinden koşmayı ve uzmanlarla çalışmayı çok seviyoruz! O yüzden karşınıza özellikle son zamanlarda -tüm dünyada- çok popüler olan bir konu ile çıkıyoruz: Renk Şifresi. Bu konuyla ilgili yakında çok güzel sürprizlerimiz olacak ama şimdi renk şifresi nedir, kişisel renk şifrenizi bilmek neden önemlidir, onları öğrenelim!

Sıcak ve soğuk renklerin kişiden kişiye ne kadar değişiklik gösterdiğini duymuşsunuzdur. Özellikle makyaj konusunda seçim yaparken sıcak alt tonlu ya da soğuk alt tonlu farklı ürünler olduğunu biliyorsunuzdur.

Renk şifresi nedir?

Kişisel renk danışmanı Zeynep Tarhan Muslu bu konuya çok daha farklı bir boyut kazandırıyor. “Renklere sadece sıcak ve soğuk olarak bakmak yeterli değildir” diyor ve ekliyor; “Kişisel renk sıcaklık-soğukluğun yanı sıra, kırıklık-netlik, açıklık-koyuluk, kişisel konrast seviyesi gibi birçok farklı parametre baz alınarak değerlendirilmelidir.” 

Doğru rengi kendi kendine bulmaya çalışmak kimileri için bir kabus halini alabiliyor. Oysa ki tek bir renk şifresi seansıyla hayatınız boyunca sizinle kalacak kişisel renklerinizi ve bu renkleri nasıl kullanabileceğinizi kesin olarak öğrenenebilirsiniz.


Renk şifrenizi bilmenin önemi

Renk şifresini bilmek nokta atışı alışveriş yapabilmenizi sağlar. Alışverişe çok daha az para harcar ve aldıklarınızı keyifle kullanırsınız. Sağlıklı ve güzel görünürsünüz, akılda kalır ve iz bırakırsınız. 

Renk şifresine göre her insanın kendine has bir renk dengesi vardır. Bu renk dengesi hayatınız boyunca, 7 yaşında da olsanız 70 yaşında da olsanız hiç değişmez. Dolayısıyla hayatınızda sadece bir defa renk şifrenizi çözmeniz işinizi ciddi anlamda kolaylaştırır.

Kişisel renk şifrenizi bilmenin MUHTEŞEM yararları:

- Kişisel renk şifrenize uygun renkleri kullandığınızda çok daha sağlıklı ve güzel görünürsünüz.

- Çok daha doğru bir imaj çizersiniz. Yanlış renkler vermek istediğiniz mesajı bloke eder, doğru renkler ise sizi daha çok dinlenebilir kılar.

- Yanlış renklerle unutulur gidersiniz. Ancak doğru renkleri kullandığınızda akılda kalır ve iz bırakırsınız. 

- Yanlış renk ifadenizi değiştirir. Mutlu bir gününüzde bile mutsuz, yorgun ve hasta algılanmanıza sebep olur. Doğru renkleriniz ise yorgunluğunuzu enerjik bir görünüme çevirme gücüne sahiptir.

- Yanlış renkler cilt kusurlarını ve kırışıkları vurgular, doğru renkler ise fondötenimsi bir etki yaratarak bunları gizler.

- Kişisel renk şifrenize uygun tonlarda yapacağınız makyaj çok daha etkili görünür.

- Yanlış renklerle anlattıklarınızın büyük bir bölümü unutulur. Doğru renklerle anlattıklarınız ise çok yüksek oranla akılda kalır.

- Yanlış renklerde makyaj yaptığınızda makyajınıza iltifat alırsınız, kişisel renk şifrenize uygun renklerde makyaj yaptığınızda kendinize iltifat alırsınız.

- Gerçekten “makyajsız gibi görünen makyaj” etkisi sadece renk şifrenize uygun ürünler kullanırsanız yakalanır.

- Doğru renklerden oluşan bir gardrop ve makyaj çantası çok hızlı hazırlanmanızı sağlar.

- Renk şifrenizi bilmek nokta atışı alışveriş yapabilmenizi sağlar ve bu sayede çok daha az para harcarsınız.

Renk danışmanı Zeynep Tarhan Muslu, yaklaşık iki saat süren bir seansla kişisel renk parametrelerinizi çıkartıp kendi renklerinizi nasıl kullanmanız gerektiğini size anlatıyor. 

Zeynep Tarhan Muslu’ya ulaşabilmek için:
ReCrea Academy 444 0 240
Instagram: @ZeynepTarhanMuslu 
YouTube: @RenkSifresi
RENK ŞİFRESİ NEDİR? RENK ŞİFRENİZİ BİLMENİN YARARLARI NELER?
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter