MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

SAÇINIZI KENDİNİZ YIPRATIYORSUNUZ, DİKKAT!

Günlük bakım rutininizde yaptıklarınızın saçınıza zarar verdiğini biliyor muydunuz?

14 Ekim 2015 Çarşamba

"Saçım niye istediğim gibi değil" diye üzülüyorsanız, bir yerde yanlış yapıyorsunuz demektir. O zaman bu yazı tam size göre!

1. Saçları çok sık yıkamak
Saç terapistleri, rengin en büyük düşmanının su olduğunu söylüyorlar. Saç boyasındaki kimyasallar, suyun etkilerine karşı saçı daha savunmasız kılıyor. Elbette bu demek değil ki duş almayın! Sadece saçlarınızı aşırı durulamaktan vazgeçin. Saçlarınızı her gün şampuanlamak yerine, saç köklerindeki yağı emen kuru şampuanlardan kullanabilirsiniz. Ayrıca soğuk veya ılık su tercih edin mutlaka. Çünkü çok sıcak su, saç rengini bozuyor ve kısa sürede saçtan akmasına neden oluyor.

2. Saç kremi veya bakım maskeleri kullanmamak
Boyalı saçların daha çok neme ve parlaklığa ihtiyacı vardır çünkü kimyasal işlemlerden dolayı kurumaya meyillidirler. Saç kremlerinin ve maskelerin içeriğinde de boyalı saçların gereksinimlerini karşılayacak etken maddeler bulunur. Saçları onarırlar ve dış etkenlere karşı bariyer görevi görürler. Beslenmiş, nem kazanmış saç çabuk açılır ve tararken, şekil verirken minimum düzeyde hasar görür.

Saçınızın sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız bile en azından uçlarına krem veya tüm saçınıza maske uygulamayı ihmal etmeyin. Kırıkların önüne geçmiş olursunuz. Marrakesh Miracle Masque, içeriğindeki argan ve kenevir özü ile saçlara elastikiyet ve canlılık kazandırır, saçlarınız bir anda sağlık kazanır.

H2o'nun kolajen maskesi Sea Marine Collagen Conditioner, içeriğindeki deniz mineralleri, panthenol ve kolajen ile saçları parlak ve pürüzsüz yapar. Nemi saçta tutar.

3. Maşa, düzleştirici ve fön makinesini bilinçsiz uygulamak
Boyalı saç, ısıya karşı daha savunmasızdır. Maşa ya da düzleştirici uygulamadan önce saçınıza mutlaka ısı koruyucu sprey sıkın. Marrakesh Endz ile kırık saç uçlarınızı onarabilir, yeni kırılmaları önleyebilirsiniz.  Saç uçlarınız incelmez, hacimli görünür.

4. Parlatıcı faktörünü önemsememek
Saçınızı yeni boyattınız ve harika görünüyorsunuz! Peki ya parlıyor mu? Saçınızın protein tabakaları ışığı yansıtır ve parlak bir görüntü verir. Ama boya bu doğal parıltıyı donuklaştırır ve saçlar mat görünür. O halde saçınızı beslemelisiniz! Saça parlaklık veren bir serum, sprey, maske kullanmayı asla ihmal etmeyin. Besleyici yağlarla zenginleştirilen bu ürünler ile saçınızın ışıltısını koruyabilirsiniz.

Marrakesh Let It Shine ile saçlarınızın parlaklığını ona geri kazandırabilirsiniz. Bu yağ, saçın yapısını güçlendirir. Farkı kısa sürede görürsünüz.

5. Güneş ışığına aşırı maruz kalmak
Eğer güneş altında çok zaman geçiriyorsanız, saç renginizin solmaması için bir şapka takın ve saçınıza kalkan görevi görecek koruma faktörlü spreylerden sıkın.

6. Saçı sürekli boyatmak
Saçınız ne kadar sağlıklı olursa, boyadan alacağınız sonuç da o kadar iyi our. Bu nedenle boyadan önceki hafta saçınıza bakım yapın. İçinde saçları güçlendiren B vitamini, panthenol, E vitamini, çeşitli yağlar gibi nemlendirici maddeler bulunduran maskeler veya saçı besleyici yağlardan kullanın. Ya da evde maskenizi kendiniz hazırlayın. Eğer saçlarınız çok kuru ve yıpranmışsa boya uygulamak pek iyi bir fikir olmayabilir. Saçlarınıza bir süre yoğun bakım uygulamak ve boyayı sonraya bırakmak daha iyi olur. Unutmayın, üst üste yapılan boyalar saçları mat, cansız ve sağlıksız gösterir.

Shiseido'nun Intensive Hair Treatment onarıcı bakım maskesi ile çok yıpranmış, kuru ve boyalı saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Kullananların çok memnun olduğu maske, etkisini hızlı şekilde gösterir.
SAÇINIZI KENDİNİZ YIPRATIYORSUNUZ, DİKKAT!
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter