MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

SİYAH RUJ NASIL SÜRÜLÜR? KİMLERE YAKIŞIR?

Koyu renkler yeniden mi ivme kazanıyor? 2020 Kış sezonunda siyaha yakın rujları, çok koyu bordoları, kan kırmızıları daha çok göreceğiz galiba!

23 Temmuz 2019 Salı

Geçmiş senelerin moda haftalarında Marc Jacobs’ın gotik, mat siyah rujlu modelleri ile Rodarte’nin mat koyu şarap rengi ruj sürmüş modelleri öne çıktı dersek abartmayız. Mary Katrantzou'da mükemmel şekillendirilmiş siyah kiraz dudaklar ile bu akıma katıldı. Şimdi bu trend bize biraz ‘uçuk’ gelse de emin olun, kışın çok fazla siyah ruja bürünmüş olacağız. E hadi o zaman siyaha çalan koyu renk rujla bütün olarak makyaj nasıl yapılır, ona bakalım.

Siyah ruj nasıl sürülür?

Siyah ruj kimlere yakışır?

Kesinlikle beyaz tenlilere...

Siyaha yakın ruj sürünce makyajın bütünü nasıl olmalıdır?

1) Koyu renk rujun iyi görünmesi için cilt yüzeyinin de kusursuz olması gerekir. Porselen makyaj siyah ruj için en iyi seçimdir. Makyaj bazı, fondöten ve transparan pudra üçlüsünü mutlaka kullanmalısınız. Peki hangilerini? Ve bu ürünleri nasıl kullanmalısınız?
Porselen ten makyajının nasıl yapılacağını öğrenmek için haberimize tıklayın: PORSELEN MAKYAJ DOSYASI

Siyah ruj kimlere yakışır?

2) Teninizi pürüzsüz yaptıysanız, sıra geldi hatlarınızı vurgulamaya yani kontür yapmaya. Koyu renk ruja kemikli yüz vurgusu çok yakışır.

Yüz şeklinize göre doğru kontür nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın, videoyu izleyin: YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KONTÜR UYGULAMASI - HATİCE SAKA

3) Göz makyajınızı abartısız bir şekilde yapmanız gerekir. Dudaklarınız zaten yeterince ön planda olup dikkat çekecek, gözler geri planda kalmalı. Göz çevrenizi Nars Soft Matte Concealer ile örtün. Tüm göz kapağınıza bunu sürün hatta. Sonra incecik bir eyeliner çekin, kirpik dipleriniz yoğun gözüksün yeter. Bunun için Shiseido Archliner’ı kullanın.

Shiseido Archliner

Mükemmel eyeliner çekmek için tüyoya ihtiyacınız varsa haberimize tıklayın: EYELINER NASIL ÇEKİLİR?

4) Sonra Nars Climax maskara ile kirpiklerinizi uzatın ve tek tek ayırın, bu, dramatik bir etki verecektir zaten. Göz makyajı bu kadar!

5) Kaşlarınızı mutlaka düzeltin. Doğal biçimli görünen kaşlar yüzde güçlü bir etki yaratır. Nars New Brow Perfector kaş kalemi ile kaşlarınızı en güzel şekilde biçimlendirirsiniz. Nasıl mı? Haberimize tıklayın, videomuzu izleyin: KAŞLARINIZI EVDEN ÇIKMADAN HIZLICA ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN 3 ADIM!

6) Koyu renk ruju sürmeden önce dudağınızı hazırlayın. Koyu renk diğer renklere göre çok daha fazla hata gösterir. Kurumuş, çatlamış veya soyulan dudaklarda kötü görüntü oluşturur. Bu nedenle ruju sürmeden önce dudaklarınıza nemlendirin. Sonra ruju sürmeden önce uygun bir dudak kalemi ile dudak çevresini çerçevelendirin ve rujunuzu sürün.

koyu renk ruj nasıl sürülür

Nars Audacious Ingrid (koyu bordo) + Nars Velvet Lipliner Belle Mare (vişne çürüğü)
Nars Audacious Liv (patlıcan moru) + Nars Velvet Lipliner Belle Mare (vişne çürüğü)

İLGİLİ HABERLER

KOYU RENK RUJ İLE 3 FARKLI STİL NASIL YAPILIR?
DENEYİN: 30 FARKLI RUJ STİLİ ÖNERİSİ!
ÜNLÜ MAKYAJ ARTİSTLERİNİN YENİ TUTKUSU: NARS ORGASM RUJ
SİYAH RUJ NASIL SÜRÜLÜR? KİMLERE YAKIŞIR?
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter