MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

SOS! YAZ GÜZELLİĞİNİZ EMiN ELLERDE! AMA NASIL?

Yazın sık sık karşılaştığımız, canımızı sıkan 3 probleme karşı harika çözüm önerilerimiz var. Keyifle okuyacaksınız!

13 Ağustos 2015 Perşembe

Sıcak havada yaşadığımız bazı problemlere karşı artık dur deme zamanı geldi! Kendisi küçük etkisi büyük sıkıntılara –güneş yanığı hariç!- bakın nasıl çözümler bulduk....

Güneş yanığı olmuş cilt
Yanık cilt, hem can yakar hem de sonrasında soyulma, lekelenme gibi problemler çıkarabilir. New York’lu dermatolog Howard Sobel, kimyasal peeling sonrası hastalarına uyguladığı bir yöntemi bizimle paylaşıyor: “Ezilmiş buz ve soğuk süt karışımı ile yüzünüze kompres yapın. Sütteki laktik asit iltihabı azaltır ve buz da yanmayı alır.” diyor. Siz de kızarıklık ve yanma olduğunda bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ardından yüzünüze serum uygulayın. Serumlar çok güçlü bakımlar oldukları için etkili ve hızlı şekilde sonuç verirler. Shiseido Ultimune, cildin bağışıklığına etki eden bir konsantre bakım olduğu için, cildinizin kısa sürede toparlanıp sağlıklı görünmesine yardım eder. Cildiniz sakinler, yatışır.
Ultimune’dan sonra Shiseido Bop Glow Revival Serum uygulayın. Bu serum cilt tonunu etkin bir şekilde eşitler, kızarıklık, kırışıklık ve gözenek görünümünü minimize eder. Cilde ışıltı verir. 


Gözlük izi, şapka izi vb.
Diyelim ki büyük çerçeveli gözlükle ya da geniş kenarlı bir şapkayla güneş altında biraz fazla vakit geçirdiniz ve yüzünüzde iz oldu! Olmaz mı, çok sık olur hem de. Biz buna yaz kazası diyoruz! O izler zaten kısa sürede geçer ama siz yine de birkaç gün güneş makyajı ile gezebilirsiniz. Shiseido Tanning Compact Foundation SPF6 (Bronze), cilde bronzluk verir. Hem cildi korur hem de suya dayanıklı olduğundan havuzda ve denizde bozulmaz. Kuruluğu önler, cildin ideal nemini ve yumuşaklığını korur. Terlemeye karşı saatler süren canlılık sağlar. Yumuşak ve parlak yüzeyiyle kusurları en aza indirir. Plaj makyajı için vazgeçilmezdir! 

Erimiş akmış makyaj
Yazın terden eriyen ve çabuk dağılan makyaj ile sık karşılaşıyoruz. Bu gibi durumlar için acil makyaj tazeleme ritüelimizi size açıklayalım mı? Önce Shiseido Pureness Refreshing Cleansing Sheets temizleme mendilleri ile yüzünüzü silin. Bunlar, yüzde yüz pamuktan yapılmış ciltteki tüm kiri ve makyajı alan temizleme mendilidir. Ardından yüzünüze Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer SPF30 renkli nemlendirici uygulayın. Yüzünüze sağlıklı bir aydınlık ve taze bir görünüm verecektir. Son olarak da Make Up For Ever HD Blush 410 ile yanaklarınıza biraz renk katın. Hepsi bu kadar! Birkaç dakikada bu işlemleri yaparsınız, emin olun. 
SOS! YAZ GÜZELLİĞİNİZ EMiN ELLERDE! AMA NASIL?
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter