MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

SUYA DAYANIKLI KAŞ MAKYAJI

Yaz demek güneş demek; ama aynı zamanda nem, ter ve su demek. Eğer plajda veya havuz başında da kaşlarınızın iyi görünmesini istiyorsanız suya dayanıklı kaş ürünü kullanabilirsiniz.

25 Eylül 2019 Çarşamba

Her zaman deriz: Kaşlar yüzünüzün vitrinidir diye. Kaşlarımızın şekli önemlidir. Denizde yüzün, havuzda yüzün, güneşlenin... Tüm bunları yaparken kaşınızı artık düşünmeyin. Çünkü güzelliğiniz ‘suya dayanıklı’ kaş ürününe emanet.

Ünlü makyaj artisti Erkan Uluç, hepimizin bildiği şeyi söylüyor: Kaşlarınıza özen gösterin, onlar ifademizin belirleyicisidir. Bu ne demek? Şöyle düşünün; eğer kaşlarınızın ucu fazla sivri ve yukarı doğruysa, bu, ifadenize sert ve ciddi bir hava katar. Ya da tam tersi, kaşlarınız fazla yay şeklindeyse bu da sürekli gülümsüyormuş gibi bir izlenim yaratabilir. Boşluklu ve şekilsiz kaşlar da bakımsız bir imaj yaratır. O yüzden kaş şekillendirmek çok önemli bir iştir.

Suya dayanıklı kaş makyajı nasıl yapılır

Erkan Uluç’tan suya dayanıklı kaş makyajının tüyolarını öğrendik. Elbette bunun için öncelikle suya dayanıklı bir kaş ürünü kullanmalısınız.

Shiseido Brow InkTrio, kaşları zahmetsizce doldurmak ve şekillendirmek için tasarlanmış 3'ü bir arada kaş kalemidir. Kalemin arka ucunda kaşları taramak için fırçası ve rengi dağıtmak için aplikatörü bulunmaktadır. Asansörlü bir kalemdir. İnce kalem ucu, kaşlara doğal ve tüy gibi bir görünüm verir. Formülü ter ve suya karşı dayanıklıdır.
  
Suya dayanıklı kaş makyajı nasıl yapılır?

1) İlk önce kaşın tepe noktasını belirleyin. Bu nokta genelde kavisin en üst noktası olur.

2) Kaşın tepe noktasından kaşın ucuna doğru çizgi çizin.

3) Kaşın başlangıç noktasına gelin ve buradan da tepe noktasına kadar paralel bir çizgi çekin.

Kaş şekillendirmek için yapılan uygulamalar

4) Çizgilerin içinde kalan alanlara hafifçe tik atın.

5) Kılın çıkma yönüne doğru tikleri yumuşak vuruşlarla birleştirin.

6) Kaşınızı şimdi tarayın ve taradıkça boyadığınız yerlerin fazlalığını alıp yumuşatmış olacaksınız. Bu, kaşların doğal görünmesini sağlar. Kaşlarınızı şekillendirmek ve biçimlendirmek için Shiseido Brow InkTrio’nun kalem tarafını ve sonra düzgünleştirmek için tarak tarafını kullanın.

7) Şeffaf bir maskara ile kaşları sabitleyin. Nars Brow Gel kaş maskarasını kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

SUYA DAYANIKLI YAZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?
KIŞ ZAMANI: SUYA DAYANIKLI MAKYAJ ÜRÜNLERİ
PLAJ ÇANTANIZA ATMANIZ GEREKEN SUYA DAYANIKLI 5 MAKYAJ ÜRÜNÜ
SUYA DAYANIKLI KAŞ MAKYAJI
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter