​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

TREND ALARMI: ALLIĞI KONTÜR GİBİ UYGULAMAK!

Allık, makyajımızın olmazsa olmazlarından biridir. Yanaklara renk verip yüzümüzün daha canlı ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Ayrıca allığı kontür gibi kullanıp yüzümüzü şekillendirebiliriz de!

16 Aralık 2016 Cuma

İsterseniz şık bir gece daveti makyajında, isterseniz makyajsız… Her yerde her zaman kullanılan bir makyaj malzemesidir allık. En yorgun ve bitkin göründüğünüzde dahi, birkaç allık dokunuşuyla anında canlanırsınız. 

Pembe ve şeftali tonlarındaki allıklar yüze tazelik kazandırır. Elbette bu renkleri yüzünüze boca eder gibi sürmemelisiniz. Fırçaya allığı alıp, fazlasını silkeleyip, azar azar yanaklarınıza uygulamalısınız. 


Bronz allıkları da hem allık, hem pudra hem de kontür ürünü olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca allık ile biraz hile yapıp, yüz hatlarınızı şekillendirebilirsiniz de! Kontür gibi!

Nars’ın ikonik tekli allıkları ve çift kullanıma sahip Dual Intensity ikili allıkları, Make Up For Ever HD krem allıklar, Shiseido Luminizing Satin Face Color allıkları hem allık hem kontür yapmaya en elverişli allıklardır. Bu allıkları Nars Yachiyo Kabuki fırça ve Make Up For Ever Flat Brush #146 ile mükemmel şekilde uygulayabilirsiniz.


Allık ile kontür uygulaması nasıl yapılır?

Allık ile bir taşla 2 kuş vurmak diye buna denir! Hem yüzünüzü renklendirip hem de onu daha ince göstermek ister misiniz? O zaman yüz tipinizi bilmeli ve ona göre uygulama yapmalısınız. Eh bu konuda tüyolar bizden o zaman!

Oval: En ideal yüz şeklidir. Bu yüz şekline allığı her türlü uygulayabilirsiniz. Gülümseyin ve allık fırçanızı önce yanaklarınızın en yüksek noktasına sürün. Daha sonra şakaklarınıza, kulaklarınıza ve yanağınıza doğru yayın.

Yuvarlak: Geniş yüzünüz varsa allığı elmacık kemiklerinin üzerine ve altına uygulamalısınız. Daha sonra şakaklara doğru rengi yayabilirsiniz. Bu hile yüzü daha ince gösterir.

Köşeli: Bu yüz tipinde allığı çok yukardan başlatmamak gerekiyor. Allığınızı yanağınızın üzerinden dar açıyla şakaklara doğru geçirin.

Üçgen: Allığı yüzü yatay olarak kesecek şekilde uygulamalısınız. Hafifçe çenenizin üzerine de uygularsanız, yüz hatlarınızın daha orantılı görünmesini sağlayabilirsiniz.

MAKYAJ ARTİSTİ PINAR GERÇEK, ALLIK UYGULAMASINI VİDEODA DETAYI OLARAK ANLATIYOR.

TREND ALARMI: ALLIĞI KONTÜR GİBİ UYGULAMAK!