​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

TREND ALARMI: BURCUNUZA GÖRE MAKYAJ STİLİNİZ NEDİR?

Astroloji hayatımızın bir parçası! Bu konuyla hiç ilgilenmiyorum diyen biri bile en azından kendi burcunun özelliklerini biliyordur. Aksini iddia eden var mı? Peki, ya burcunuza göre makyaj stilinizi anlatsak?

14 Kasım 2016 Pazartesi

Burçlar, makyaj tarzında da kendini gösteriyor. Hangi burca hangi makyaj yakışıyor? Hangi burç grubu nasıl makyaj yapmalı? Burçlara inansanız da inanmasanız da keyifle bu yazıyı okuyacağınıza eminiz!

Boğa, Başak, Oğlak: Toprak grubu

Toprak grubu adı üstünde makyajda da toprak tonlarını çok sever. Sakin renkler tercihidir. Abartıyı bile bu renklerde sever. Sadelik ve zarafet onu temsil eder. 

Kahverengi, toprak grubunun vazgeçilmez rengidir. Farlar, allıklar, rujlar hep bu rengin tonlarında olabilir. 

Nars Contour Blush Talia ve Melina ile yüzünüze kontür yapabilir, bu ikili renkleri allık olarak da kullanabilirsiniz. 

Shiseido Rouge Rouge yeni çıkan ruj serisinde ise kahverengi tabanlı müthiş rujlar var: RD715 - Rose Crush – Pembemsi Kahverengi, RD713 - Hushed Tones - Sıcak Pembemsi Kahverengi bizim de favorilerimiz arasında. Mutlaka göz atın!

Koç, Aslan, Yay: Ateş grubu

Ateş grubu kadınları, iddialı ve çekici görünmeyi her zaman sever. Fark edilmek, en büyük tutkularıdır. Makyajlarında da siyah ve kırmızıyı bolca kullanırlar. Eyeliner ve koyu renk far göz makyajında çok tercih ederler. Kırmızı ruj ise makyaj çantalarında her zaman vardır.

Gözler içinse, Nars L’Amour Eyeshadow Palette tercih edebilirler. Sınırlı sayıda üretilen bu far paleti, gece ve gündüz için ihtiyacınız olacak tam 12 mat ve ışıltılı renkten oluşuyor.


İkizler, Terazi, Kova: Hava grubu

İkizler, Terazi ve Kova, özgürlüğün temsilcileridir. Bağımsızlığı çok severler. Renkleri kullanmayı, karıştırmayı severler. Gözlerde açıktan koyuya mavinin her tonunu rahatlıkla kullanabilirler. Yanaklarda ise pembe allık tercih ederler. 

Narsissist Dual-Intensity Blush Palette, hava grubu için olmazsa olmaz! Bu yanak paleti allık, kontür ve aydınlatıcıyı 4 renkte sunan çok yönlü bir makyaj paleti. Paletteki 4 renk de ıslak ve kuru kullanılabilir. Nars Wet/Dry Blush Brush #23 ile paletteki renkleri kuru kullanarak transparan ipeksi bir renk ya da fırçayı ıslak kullanarak ikinci ten gibi anında cilde oturan canlı, parlak ve güçlü renkler elde edebilirsiniz.

Soft Tulle : Işıltılı açık pembe (aydınlatıcı)
Damask with Gold Sheen: Işıltılı şeftali bronz (allık)
Peony: Açık ahuhudu (allık)
Titian: Açık amber (allık, kontür için ve bronzlaştırıcı)

Yengeç, Akrep, Balık: Su grubu

Sezgilerin ve içgüdülerin temsilcisi su grubu, yeşilin her tonunu rahatlıkla kullanabilir. Yeşiller, şeftali tonları, pembeler, su grubu kadınlarının favori renkleri arasındadır. 

Make Up Forever Arty Blossom Eyeshadow Palette, inci parlaklığında tam 8 far renginden oluşuyor: Mürdüm, bakır, altın bej, şeftali, pembe, turkuvaz, yeşil ve beyaz. Far paletinde doğal renk geçişleri ve etkili gölgeler elde etmek için 2 profesyonel far fırçası da yer alıyor.

Bu palette su grubu kadınları için harika renkler bulunuyor!
TREND ALARMI: BURCUNUZA GÖRE MAKYAJ STİLİNİZ NEDİR?