MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

TREND ALARMI: HALELİ GÖZ MAKYAJI

Haleli göz makyajı ne demek? Nasıl yapılır? Zor mu, kolay mı? Bu yeni trendi makyaj hakkında her şey yazımızda!

11 Ekim 2015 Pazar

Haleli göz makyajı, temelde dumanlı göz makyajı ama renkli olanı demek. Herkesin bildiği üzere, ‘Smoky’ denilince ilk akla gelen renkler siyah ve gri tonları oluyor. Haleli göz makyajı uygulaması ile renkli ‘Smoky’ makyajlar yapabilirsiniz. Uygulaması da oldukça keyifli ve kolay. Aşağıda yazdığımız 6 adım ile göz makyajında istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz.
Renklerle oynamak istediğinizde bu hale tekniğini kullanın, bayılacaksınız! 

Adım 1: Göz kalemi
Renkli bir göz kalemi ile (Make Up For Ever Aqua Eyes 18 no’lu mürdüm göz kalemi), kalemin yan tarafını kullanarak gözlerinizin üstüne sert hatlı bir çizgi çizin. Gözünüzün içine ve alt kirpik dibine de çekin. Sonra bu çizgiyi far fırçası ile dağıtın. Aynısını üst göz kapağında da yapın. Yukarı doğru dağıtın, dağıtın ve dağıtın! (Make Up For Ever Precision Blender Brush #216 veya Make Up For Ever Shader Brush #226 no’lu fırçadan birini tercih edin.)

Adım 2: Koyu tonun uygulanması
Şimdi ilk rengi uygulamaya başlayın. Göz kapağına fırçayı hafifçe vurup bastırarak rengi sürün. Make Up For Ever Artist Shadow Matte Finish 820 no'lu farı yukarı doğru, göz kapağının bittiği yere kadar dağıtın. Alt kısma geçin ve aynısını orada da yapın. Dumanlı etki yaratmak için rengi güzelce dağıtın. (226 no’lu fırçayı tercih edebilirsiniz.)

Adım 3: Orta tonun uygulanması 
Orta tondaki gölgeyi (Make Up For Ever Artist Shadow Satiny Finish 818 no'lu farı) göz kapağının bittiği yere uygulayın. Alta da aynı rengi sürün. Sonra temiz bir fırça ile uyguladığınız 2 rengi birbirine karıştırın. Bu uygulamada melek halesine benzer bir hale düşünün ve uygulamayı o şekilde daire çizerek tamamlayın. (Videoda detaylı göreceksiniz bu uygulamayı) (216 veya 226 no’lu fırçayı tercih edin.)

Adım 4: Açık tonun uygulanması
Renklerden en açık tonlu olanı diğer renklere yedirmelisiniz. Açık ton, orta tona hafifçe temas ediyorken, koyu tonun ise içine girecek. Yöntem bu. Şimdi rengi bu şekilde iyice yedirin. (Make Up For Ever Blender Brush #242 no’lu fırça bu uygulama için idealdir.)

Adım 5: Maskara
Nars Audacious maskarayı kirpik diplerinden yukarı doğru çekerek hem alt kirpiklere hem üste sürün.

Adım 6: Farklılaştırma
Sıra geldi taşlara! Make Up For Ever Strass adı verilen kutudaki kristal taşlarla göz makyajında farklılık yaratın. Kirpik yapıştırıcıyı kirpik çizgisinin yaklaşık yarım santim altına sürün. Kristallerden birini bunun üstüne yapıştırın. Her iki gözünüze de bu uygulamayı tek taşla yapın. TREND ALARMI: HALELİ GÖZ MAKYAJI
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter