MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

TREND ALARMI: ŞEFTALİ ALLIĞIN HER TONU!

Allık, yüz hatlarının daha belirgin olmasını sağladığı gibi, doğru şekilde allık uygulandığı zaman, yüzünüzde oldukça doğal bir görünüm yaratır. Bu konuda birinciliği ise şeftali allıklara veriyoruz!

12 Şubat 2018 Pazartesi

Allıksız bir makyaj düşünemiyoruz! Ya siz? Çünkü hem allığın yüze kattığı renk ve tazelik tartışılmaz hem de allığı elmacık kemiklerinin altına uygulayarak basit bir yüz kontürleme işlemi yapabilme de cabası! 

Allıklar pembe, bronz, şeftali tonlarında çok çeşitli olabilir. Neden bazı ciltlere bazı renkler daha çok yakışıyor diye merak ediyorsanız bu konuda daha önce yayınlamış olduğumuz 2 yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz: Görünüşümüzdeki her şeyin – saçın, makyajın, giysilerin- duruşunu değiştiren asıl şeyin cilt alt tonu olduğunu biliyor musunuz?

Evet, herkese aynı renk yakışmaz. Ama bir rengin herkese yakışan bir tonu mutlaka vardır. Allık renkleri ise makyaja göre değişse de genellikle "şeftali" dediğimiz pembe ile turuncu arasındaki renk, her makyaj çantasında olmalıdır. Çünkü şeftali renk allık, cilde sıcaklık, tazelik veren doğal bir allıktır. Makyajsızken bile sadece bu renkle günü kurtarabilirsiniz!


Hangi tene hangi şeftali tonu allık?

BEYAZ TENLİYSENİZ cildiniz soğuk tonlardadır. Bu sebeple açık şeftali allıklar beyaz tenlilere çok yakışır.

BUĞDAY TENLİYSENİZ, şeftalinin biraz daha koyu tonları uygun olacaktır. ESMER TENLİYSENİZ
, şeftalinin turuncuya hatta kiremite çalan koyu tonlarını tercih edebiliriniz. Buğday tenlilerin kullandığı allıklar, esmerlere de yakışır. 

TREND ALARMI: ŞEFTALİ ALLIĞIN HER TONU!
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter