MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

BURCU GÖZDE: TERS SMOKEY GÖZ MAKYAJI DENEDİNİZ Mİ?

Farklı bir makyaj tekniği denemek ister misiniz? O halde profesyonel makyaj artisti Burcu Gözde'nin ters smokey eyes göz makyajını deneyebilirsiniz! Detayları kendisinden öğrenelim.

12 Ekim 2015 Pazartesi

Ters smokey göz makyajı nasıl olur? Bu stili daha önce hiç duydunuz mu? Hadi, profesyonel makyaj artisti Burcu Gözde’den bu makyajı öğrenelim.

Ters smokey göz makyajı ne demek?
Ters smokey göz makyajı, smokey makyajın tam tersi demek. Yani göz üstüne yaptığımız buğulu görünümü gözün altına yapıyoruz. Alt kirpik diplerine dumanlı bir görünüm veriyoruz.

göz makyajıBu makyaj stili kimlere uygun?
Göz kapağı düşük kadınlar için bu makyaj çok ideal. Örneğin dünyaca ünlü isimlerJennifer Lawrence, Gisele Bündchen, Blake Lively ters smokey göz makyajını çok yaparlar. Çünkü göz kapakları düşüktür. 

Sadece göz kapağı düşük kadınlar mı bu makyajı yapmalılar?
Hayır elbette. Smokey makyajı her zaman denemek isteyenler ama gözleri küçük gösterdiğini düşünenler ya da farklı bir makyaj tekniği denemek isteyenler yapabilir. Ters smokey göz makyajı, gözleri olduğundan biraz daha iri gösterir.

Ters smokey göz makyajı nasıl yapılır?
Bu makyajın püf noktası, göz kapağını açık renk bırakıp, göz altlarını koyultmaktır. O yüzden göz kapağına açık ve aydınlık renkte bir far sürün. 
Bunu düzgün sürmeye gerek yok, parmaklarınızla yayın farı. Sonra şeftali-bej tonlarında mat bitişli bir farı göz kapağına sürün. Bu renk herkese yakışır. Şimdi göz içlerine siyah kalem sürmek lazım. Bu biraz gıdıklayabilir sizi yaparken ama eyeliner etkisi verir gözlere. 

ters smokey göz makyajı
Alt kirpik diplerine de kalem çekerken bunun suya dayanıklı olanını değil, tersine olmayanını tercih edin ki rahatça sürebilin. Kalemi sürdükten sonra minik bir fırçayla çizgiyi yayın. Çizginin bitiş kısmı çok önemli, çizgiyi kirpiklerin devamı gibi uzatın ve göz kapağında kullandığınız farla üzerinden geçip rengi yumuşatın. Göz altlarına buğulu bir görünüm verdikten sonra maskarayı alt ve üst kirpiklere sürün. 

Bu makyajda kapatıcıyı ne zaman kullanmak lazım?
Göz altlarını boyamadan önce kapatıcıyı kullanmak lazım, eğer makyajdan sonra yapılırsa suni bir görünüm verir. 

Peki, ters smokey göz makyajını nasıl tamamlamalıyız?
Ben bu makyajda yüze kontür yapıp makyajı bitirmeyi tercih ediyorum ki gözler iyice ön plana çıksın. Allık sürmeyi pek tercih etmiyorum o yüzden. Ruj olarak da, pastel tonlardakiler idealdir.

BURCU GÖZDE: TERS SMOKEY GÖZ MAKYAJI DENEDİNİZ Mİ?
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç