MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

HAMİYET AKPINAR'DAN GELİN MAKYAJI İLE İLGİLİ ÖNERİLER

Ünlü makyaj artisti Hamiyet Akpınar’ın, 2017 yaz sezonunun gelin makyajlarıyla ilgili Harper’s Bazaar dergisine verdiği röportajı biz keyifle okuduk. Sizin için paylaşıyoruz...

23 Haziran 2020 Salı

Gelin makyajlarının en sevilen isimlerinden biri olan Hamiyet Akpınar, yaptığı makyajlarla gelinlerin en özel gününü unutulmaz kılıyor. Gelin makyajı hakkında merak ettiklerinin bu yazıda.

2017 İlkbahar Yaz gelin makyajı trendleri neler?
Aydınlık ama yüz hatlarını ortaya çıkaracak makyajlar devam ediyor. Doğal tonlar kullanılmakla beraber, bu yıl pembe tonlarına ilaveten şeftali tonları da gelin makyajında yükselişe geçti.

Gelin adayları daha çok nasıl makyajları tercih ediyor?
Gelin adayları taze ve doğal makyajları tercih etse de, iddialı makyaj yapmamı isteyenler de oluyor elbette. Ama tüm gelinlerin olmazsa olmazı highlight efektleri ve yoğun kirpikler.

Gelin makyajının püf noktaları neler?
Yüz hatlarının daha güzel görünebileceği ancak bambaşka biri gibi olmadan, kendilerinin en doğal ve en güzel hali olmalı. Ancak en önemlisi makyajın zamansız olması. Aynı zamanda hem fotoğraflarda ve videolarda güzel görünmesi, hem de makyajın tüm gece kalıcı olması için cilt tipine uygun ürünler tercih edilmeli.

Makyaj öncesi cildimize ne gibi uygulamalar yapmalıyız?
Gelin makyajı öncesi mutlaka peeling yapılmalı, cilt tipine uygun nemlendirici ve primer kullanılmalı. Elbette gelin adaylarının düğün öncesi süreçte bol bol su içmeyi, cilt temizliğini ve nemlendirme işlemlerini de ihmal etmemesi gerekir.

Makyajla gelinlik arasında nasıl bir bağlantı var?
Gelinlik, makyaj ve saç aslında bir bütündür. Gelinin konsepti ne ise ona göre uygulama yapılır. Örneğin, gelinin romantik bir gelinliği varsa, saçı ve makyajı da buna göre yapılır. 

Sizce bir kadının çantasında hangi makyaj malzemeleri mutlaka olmalı?
Bir kadının çantasında mutlaka olması gereken makyaj malzemelerini kişinin makyaj stili belirler. Bana sorarsanız BB krem, pudra, maskara, allık ve ruj yeterlidir.

En sık yapılan makyaj hataları sizce neler?
Yanlış fondöten seçimi hataların başında. Aynı zamanda eyeliner kullanımlarını ve gündüz yapılan yoğun kontür uygulamalarını da hatalı buluyorum.

En favori makyaj ürününüz nedir?
Gelin makyajlarında olmazsa olmaz 3 ürünüm: Nars All Day Luminous fondöten, Nars Orgasm allık ve Nars Apoline ruj.
HAMİYET AKPINAR'DAN GELİN MAKYAJI İLE İLGİLİ ÖNERİLER
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter