MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

ÇAĞLA ŞİKEL GİBİ MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Çağla Şikel makyajı diye bir gerçek var ki asla yadsınamaz! Nedir bu makyajın özelliği? Kedi gözler, bronz parlak bir ten ve nude dudaklar... Kesinlikle çok seksi!

10 Ocak 2016 Pazar

ÇAĞLA ŞİKEL GİBİ MAKYAJ NASIL YAPILIR?
Nam-diğer yerli siyah kuğu Çağla Şikel’in imza makyajına hepimiz hayranız... Bu makyajın püf noktaları neler? Eğer siz de bu makyaj yapmak isterseniz, hangi ürünleri kullanmalısınız? Adım adım yazdık.

Bronz ve parlak ten

Çağla’nınki gibi parlak ve bronz bir ten için öncelikle Make Up For Ever Step 1 Skin Equalizer Peach Primer ile cildin rengini düzenliyoruz. Cilt aydınlık ve eşit tonlu oluyor. Bu baz sayesinde üstüne uygulayacağınız ürünün kalıcılığı da 3 kat artmış olacak. Nars’ın renkli nemlendiricisi Pure Radiant Tinted Moisturizer (Malaga) ince bir kapatıcılığa sahip. Ten makyajı için yeterli. Çünkü Çağla Şikel makyajında cilt parlak ve taze olmalı. Bunun için de kalın kapatıcılara ihtiyaç yok. Renkli nemlendirici, duru, aydınlık ve taze cilt görünümü için oldukça ideal. 


Göz makyajı odak noktası olacağı için yüzde fazla renge gerek yok. Bronz pudra ile kontür ve aydınlatıcı yeterli... Nars Bronzing Powder Casino ile yüze kontür yapın.. Elmacık kemiklerini öne çıkarmak için bronz allığı kemiklerin hemen altına Nars Ita Brush ile uygulayın. Sonra Nars’ın 2 renk aydınlatıcısını yanaklara birlikte uygulamak çok etkili sonuç vereceğinden ikisini birlikte kullanın ama karıştırmadan! Orgasm Illuminator yüze hafif renk ve parlaklık veriyor. Bunu yanaklara doğru uygulayın ve hafifçe dağıtın. Copacabana‘yı ise şakaklara doğru uygulayıp ten makyajını bitirin.

İşte, ışıl ışıl ve aydınlık Çağla Şikel ten makyajı!


Kedi gözler

Çağla Şikel göz makyajında siyah renkli kalem /eyeliner ile siyah veya kahverengi farlar kullanıyor. Siz de aynı onun gibi kahverengi farlarla gölgeler yapıp, göz çevrenizi siyah bir eyeliner ile çerçeveleyebilirsiniz.

Göz makyajına başlamadan önce göz kapağına Nars Smudge Proof Eyeshadow Base uygulamak iyi olur. Özellikle bu bazı gece makyajlarında mutlaka sürmelisiniz. Çünkü göz makyajının topaklanmasını, akmasını, bozulmasını önlüyor. Sonra göz pınarlarına highlight yapın. Bunun için Make Up For Ever’in I-514 fildişi far, rengi ve parlak dokusuyla isabetli bir seçim olur. Sonra Make Up For Ever Aqua Eyes siyah kalemi kirpik diplerine sürün. Ardından alt kirpik diplerine de uygulayın ve çok hafifçe dağıtarak dumanlı bir görüntü elde edin.

Nars’ın hafif ışıltılı farı Ashes To Ashes ile kaş altına çıkmadan, gözün kıvrım kısmına ve etrafına rengi dağıtın. Degradeli şekilde. Sonra Bengali far ile gölge yapın. Göz altına kapatıcı olarak Nars Radiant Creamy Concelar (Custard) uygulayın ve hacimli kirpikler için Make Up For Ever Smoky Stretch maskarayı sürün. 

Kaşlarınızı ise Shiseido Natural Eyebrow Pencil ile doldurun. kaşları tek tek hassas bir şekilde çizer ve seyrek alanları doldurur. Doğal görünümlü mükemmel kaşlar yaratır.

Nude dudaklar

Parlak bir cilt ve dumanlı gözler makyajın odak noktası olmak için yeterli. Bu yüzden dudaklar nude görünmeli. Nars Satin Lip Pencil Floralies saten bitişli nude kalem ruju sürün ve makyajı bitirin.


NUDE RUJ TUTKUNUZU MUSUNUZ? SİZİN İÇİN ÜNLÜLERİN EN GÜZEL NUDE RUJLARINI SEÇTİK!
Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç