MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

EN KÖTÜ 9 MAKYAJ TRENDİ

Ünlülerin hiç beğenmediğimiz makyajlarını derledik. Bizim için oldukça kötü olan bu görünümleri bakalım siz nasıl bulacaksınız?

15 Nisan 2015 Çarşamba

EN KÖTÜ 9 MAKYAJ TRENDİ
Bazı kötü ilişkilerde olduğu gibi, kötü makyaj trendlerini de başlangıçta fark etmek güç olabilir. Özellikle bunları ünlüler yapıyorsa o an her şey mükemmel görünebilir! Ya sonra?

İşte, ünlülerin uyguladığı en kötü 9 makyaj trendi:

1) Suçlu: Sarah Harding 
Suç: Kalem gibi ince kaşlar
Tespit: Kalem gibi ince kaşlar tarih oldu! Üstelik güzelliğe olumlu katkısı yerine ifadeyi bozan bir görünümü de var. 
Ders: Kaşlarınızı jilet ile almayın veya aldırmayın. Doğal kemeriniziz bozmayacak şekilde cımbızla şekil verin, kalın bırakın.

2) Suçlu: Emily Blunt 
Suç: Çıplak dudaklar 
Tespit: Emily Blunt, dumanlı göz makyajı ile gözlerini öne çıkarmış ve dudaklarını ten renginde bırakmış. Peki, yanlış nerede? Yanlış şu ki; dudak rengi olarak seçtiği ruj kendisine uygun değil. O kadar açık renk ki, sanki bir filmde “ölü aktris” rolü canlandırıyor gibi! 
Ders: Çıplak dudaklar süper yanıltıcıdır. Nude rujlara bazen sıcaklık, parlaklık, bir şey eklemek gerekebilir. Aynada nasıl göründüğünüzden emin olarak rujunuza bu eklemeleri yapabilirsiniz.

3) Suçlu: Avril Lavigne
Suç: Süper dumanlı gözler 
Tespit: Avril’in gözleri nereye kayboldu? O kadar siyah göz makyajının sonucu, görünmeyen gözlerdir. Dumanı göz makyajı muhteşemdir ama fazla siyah makyaj, siyah gölge gibi durur ve gözleri yok eder.
Ders: Dumanlı gözler dramatik ve seksi bir görünüm olabilir, ama dozunda uygulanırsa. Aynada gözlerinizin göründüğünden emin olun!

4) Suçlu: Lindsay Lohan 
Suç: Aşırı bronzluk
Tespit: Aşırı bronzluk, sağlıklı bir ışıltı vermez. Tersine sarılık gibi hastalıklı bir görünüm yaratır. Ya da portakal gibi turuncu görünürsünüz, üstelik çok yapay olarak! 
Ders: Bronzlaşmanın en güzel yolu sahilde güneşlenerek elde edilendir. Solaryum ya da kremlerle elde edilen bronzluk kötü gözükür.

5) Suçlu: Christina Aguilera 
Suç: Karıştırılmamış göz farı 
Tespit: Aguilera, farklı tonlarda 2 farı bir arada kullanmış fakat renkleri karıştırmadığı için, gölge oluşturmadığı için farlar keskin çizgilerle birbirinden ayrılmış gibi durmuş. 
Ders: Karıştırın ve karıştırın! Eğer yeterince karıştırdığınızı düşünüyorsanız bile biraz daha karıştırın. Yüzünüz teşekkür edecek!

6) Suçlu: Alicia Keys 
Suç: Ağır sahte kirpikler 
Tespit: Fazla ağır kirpikler, uykulu bir görünüm verir. Tıpkı Alicia Keys’de olduğu gibi! İfadenizi bu şekilde bozuyorsa, takma kirpikten uzak durun. Ya da hafif ve ince olanları tercih edin.
Ders: Takma kirpik yerine hacim verici bir maskara kullanın. Herkes takma kirpik kullanmak zorunda değil neticede!

7) Suçlu: Lindsay Lohan 
Suç: Kontakt lensler 
Tespit: Yeşil gözlü Lohan’ın parlak mavi lensleri cidden kötü görünüyor. Doğal göz rengine yakın renkli lensler denemeli. 
Ders: Lohan gibi güzel gözleri olanlar niye zıt renklerde lens dener ki? Çok parlak ve zıt renkli lenslerden uzak durun.


8) Suçlu: Pamela Anderson 
Suç: Donuk renk ruj 
Tespit: Bu donuk renkli pembeler - Barbie dudakları- 80’lerde vardı ve bitti. Denemeyin bile!
Ders: Parlak veya mat pembeleri deneyin, demode görünümlülerden uzak durun.

9) Suçlu: Lydia Hearst 
Suç: Kırmızı göz farı 
Tespit: Fazla kırmızı farlar sizi güzel değil, korku filminden fırlamış gibi gösterir. Aynı Lydia Hearst gibi! 
Ders: Kırmızıyı ruj olarak kullanın, far olarak değil.

Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç