​​
MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar
EN KÖTÜ 9 MAKYAJ TRENDİ

EN KÖTÜ 9 MAKYAJ TRENDİ

Ünlülerin hiç beğenmediğimiz makyajlarını derledik. Bizim için oldukça kötü olan bu görünümleri bakalım siz nasıl bulacaksınız?

15 Nisan 2015 Çarşamba

Bazı kötü ilişkilerde olduğu gibi, kötü makyaj trendlerini de başlangıçta fark etmek güç olabilir. Özellikle bunları ünlüler yapıyorsa o an her şey mükemmel görünebilir! Ya sonra?

İşte, ünlülerin uyguladığı en kötü 9 makyaj trendi:

1) Suçlu: Sarah Harding 
Suç: Kalem gibi ince kaşlar
Tespit: Kalem gibi ince kaşlar tarih oldu! Üstelik güzelliğe olumlu katkısı yerine ifadeyi bozan bir görünümü de var. 
Ders: Kaşlarınızı jilet ile almayın veya aldırmayın. Doğal kemeriniziz bozmayacak şekilde cımbızla şekil verin, kalın bırakın.

2) Suçlu: Emily Blunt 
Suç: Çıplak dudaklar 
Tespit: Emily Blunt, dumanlı göz makyajı ile gözlerini öne çıkarmış ve dudaklarını ten renginde bırakmış. Peki, yanlış nerede? Yanlış şu ki; dudak rengi olarak seçtiği ruj kendisine uygun değil. O kadar açık renk ki, sanki bir filmde “ölü aktris” rolü canlandırıyor gibi! 
Ders: Çıplak dudaklar süper yanıltıcıdır. Nude rujlara bazen sıcaklık, parlaklık, bir şey eklemek gerekebilir. Aynada nasıl göründüğünüzden emin olarak rujunuza bu eklemeleri yapabilirsiniz.

3) Suçlu: Avril Lavigne
Suç: Süper dumanlı gözler 
Tespit: Avril’in gözleri nereye kayboldu? O kadar siyah göz makyajının sonucu, görünmeyen gözlerdir. Dumanı göz makyajı muhteşemdir ama fazla siyah makyaj, siyah gölge gibi durur ve gözleri yok eder.
Ders: Dumanlı gözler dramatik ve seksi bir görünüm olabilir, ama dozunda uygulanırsa. Aynada gözlerinizin göründüğünden emin olun!

4) Suçlu: Lindsay Lohan 
Suç: Aşırı bronzluk
Tespit: Aşırı bronzluk, sağlıklı bir ışıltı vermez. Tersine sarılık gibi hastalıklı bir görünüm yaratır. Ya da portakal gibi turuncu görünürsünüz, üstelik çok yapay olarak! 
Ders: Bronzlaşmanın en güzel yolu sahilde güneşlenerek elde edilendir. Solaryum ya da kremlerle elde edilen bronzluk kötü gözükür.

5) Suçlu: Christina Aguilera 
Suç: Karıştırılmamış göz farı 
Tespit: Aguilera, farklı tonlarda 2 farı bir arada kullanmış fakat renkleri karıştırmadığı için, gölge oluşturmadığı için farlar keskin çizgilerle birbirinden ayrılmış gibi durmuş. 
Ders: Karıştırın ve karıştırın! Eğer yeterince karıştırdığınızı düşünüyorsanız bile biraz daha karıştırın. Yüzünüz teşekkür edecek!

6) Suçlu: Alicia Keys 
Suç: Ağır sahte kirpikler 
Tespit: Fazla ağır kirpikler, uykulu bir görünüm verir. Tıpkı Alicia Keys’de olduğu gibi! İfadenizi bu şekilde bozuyorsa, takma kirpikten uzak durun. Ya da hafif ve ince olanları tercih edin.
Ders: Takma kirpik yerine hacim verici bir maskara kullanın. Herkes takma kirpik kullanmak zorunda değil neticede!

7) Suçlu: Lindsay Lohan 
Suç: Kontakt lensler 
Tespit: Yeşil gözlü Lohan’ın parlak mavi lensleri cidden kötü görünüyor. Doğal göz rengine yakın renkli lensler denemeli. 
Ders: Lohan gibi güzel gözleri olanlar niye zıt renklerde lens dener ki? Çok parlak ve zıt renkli lenslerden uzak durun.


8) Suçlu: Pamela Anderson 
Suç: Donuk renk ruj 
Tespit: Bu donuk renkli pembeler - Barbie dudakları- 80’lerde vardı ve bitti. Denemeyin bile!
Ders: Parlak veya mat pembeleri deneyin, demode görünümlülerden uzak durun.

9) Suçlu: Lydia Hearst 
Suç: Kırmızı göz farı 
Tespit: Fazla kırmızı farlar sizi güzel değil, korku filminden fırlamış gibi gösterir. Aynı Lydia Hearst gibi! 
Ders: Kırmızıyı ruj olarak kullanın, far olarak değil.

Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç