MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

HATİCE SAKA’DAN KIRMIZI HALI HD MAKYAJI ÖĞRENDİK!

Dünya starları kırmızı halıda dijital kameralar için özel üretilmiş Make Up For Ever'in HD serisini tercih ediyor. Biz de, profesyonel makyaj artisti Hatice Saka’dan bu makyajın detaylarını öğrendik.

05 Haziran 2015 Cuma

HATİCE SAKA’DAN KIRMIZI HALI HD MAKYAJI ÖĞRENDİK!
HD serisi ünlülerin film ve reklam çekimlerinde en çok tercih ettiği makyaj serisi. Çünkü bu seri dijital kameralar karşısında eşsiz bir kapatıcılık ve aynı zamanda da müthiş bir doğallık sağlıyor. Cilt mermer kadar pürüzsüz görünürken asla makyaj yapıldığı belli olmuyor. Profesyonel makyaj artisti Hatice Saka’dan kırmızı halıda ünlülerin kullanmayı en çok tercih ettiği Make Up For Ever'in HD serisi ile makyaj uygulamasını öğrendik.

Son zamanlardaki sadeleşme ve doğala dönüş akımından makyaj trendleri de nasibini aldı ve ünlü yıldızlar bile kırmızı halıda artık daha duru bir görünüm içine girdiler. HD serisi ile kendilerine yapılan makyaj da o yüzden yalın ama hatları vurgulayan, net bir çizgi taşıyor.


Ten makyajı

HD makyajda pürüzsüz satenimsi görüntü için cildi nemlendirdikten sonra baz uygulamak gerekiyor. Make Up For Ever Step 1 Skin Equalizer Blue’da bu makyaj için çok ideal bir seçim. Bazı ince şekilde uygulayın, Nars Kabuki Mizubake fırça ile minik dokunuşlarla sürün. 

HD makyajda önemli olan cildin çok iyi kapanması. Make Up For Ever HD Foundation 120 no’yu az miktarda tampon hareketler ile uygulayın. Bu fondötenin az miktarı bile iyi bir kapatıcılık için yeterlidir. 

Sıra geldi kapatıcıya... Make Up For Ever HD Concealer 315’in örtücülüğü çok iyi o yüzden az miktarda uygulayın. Özellikle göz pınarına yakın kısımlara sürün. Bu bölgenin aydınlık görünmesi çok önemli. Kapatıcıyı minik dokunuşlarla Make Up For Ever Fırça No: 140 ile sürebilirsiniz. 

Fondötenin performansını artırmak için toz pudra kullanmak gerek. Make Up For Ever HD Powder ürününü Nars Loose Powder Brush No: 10 fırçayı kullanarak tampon hareketler ile uygulayın. Pudra, makyajı sabitler ve fondötenin kalıcılığını artırır. Yüze kadifemsi bir görüntü verir.

Göz makyajı

Make Up For Ever Artist Shadow I-414 farı baz olarak kullanıp göz kapağının üzerine yayın. 

Şimdi kızıla dönük kahverengi far ile köşelere gölge yapma sırası... Make Up For Ever Artist Shadow M-726 no’lu farı , Make Up For Ever Fırça No: 230 ile bu iş için kullanın. 


Make Up For Ever Aqua Black Eyeliner ile gözlere incecik çizgi ve kuyruk çekip maskara ile göz makyajını bitirin. Maskara olarak da Make Up For Ever’in Smoky Stretch’ini tercih edin. Kirpiklere hacim ve uzunluk veriyor. 

Aydınlatıcı şart!

Işıltı kırmızı halının olmazsa olmazıdır. O yüzden sadece elmacık kemikleri üzerine aydınlatıcı sürün. 

Dudak makyajı

Mat bir ruj ile makyajı bitiriyoruz. Make Up For Ever Rouge Artist Intense M2 doğal renkte bir rujdur. Makyajınızı en güzel şekilde tamamlar. 

Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter