MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

HD KREM ALLIK TUTKUNU ÜNLÜLER

Make Up For Ever’in HD serisine ait krem allıkları ile aranız nasıl? Ünlü yıldızların arası epey iyi! Henüz bir krem allığınız yoksa, iddia ediyoruz bu yazıdan sonra hemen bir tane edinmek isteyeceksiniz!

07 Aralık 2015 Pazartesi

HD KREM ALLIK TUTKUNU ÜNLÜLER
Krem allıkların çok yönlü olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik kullanımları da çok kolay. Krem allıkları 2 farklı şekilde kullanabilirsiniz. Birincisi, yüze canlı ve taze bir ifade vermek için; diğeri de yüzü boyutlandırmak için. Her iki uygulamada krem allığın tercih edilmesinin sebebi, satenimsi yapılarından dolayı cilt ile bütünleşip doğal durmaları. Üstelik bu allıkları ruj olarak dudaklarınızda da kullanabilirsiniz.

Makyajı tamamlamak için ne harika bir yol! 

Ünlü yıldızlar da krem allıkların ne kadar harika olduğunu keşfetmişler ki, ondan vazgeçemiyorlar. Make Up For Ever HD Blush’ların elbette sıradan krem allıklardan farkı çok... Bir kere ünlü HD serisine aitler. Yani ciltte asla yapay ve ağır duymuyorlar, tersine, cilt ile bütünleşip müthiş doğal duruyorlar. 

İsterseniz HD krem allıkların diğerlerinden ayrılan özelliklerine bir göz atalım?
Islak ya da yağlı bir görünüm vermeyen yapısıyla, klasik krem allıklardan kesinlikle bir adım önde! HD krem allıkların içerisinde ışıltı ve sim bulunmuyor. Mat olmayan ama parlak da olmayan gayet doğal bir kadifemsi bitiş sağlıyorlar. Gözeneklere dolmuyor ve sürüldüğü yerde sabitleniyorler. Kalıcılıkları çok başarılı, gün içerisinde tazeleme ihtiyacı duymuyorsunuz. Ayrıca – en önemli özelliği bu olabilir- yüze çok sağlıklı, taze ve canlı bir görünüm veriyorlar. Kontrolü kolay bir allık olması sebebiyle düzgün, eşit ve pürüzsüz uygulamayı zahmetsiz bir şekilde yapabilme imkanı veriyorlar. HD krem allığı isterseniz parmaklarınızla isterseniz fırçayla dağıtabilirsiniz.

Hangi ünlü hangi HD krem allığı nasıl kullanılıyor?

Canlı ve taze görünüm
Christina Hendricks için tam bir HD krem allık tutkunu dersek abartmış olmayız! Hendricks, HD Blush 210 Cool Pink rengiyle resmen aşk yaşıyor.

210 Cool Pink kendisinde sanki yürüyüş yapmış da yanakları pembeleşmiş gibi bütünleşiyor. Mükemmel uyum!

Ünlü yıldızı bu allğı ile hem günlük hayatta hem de kırmızı halıda çok gördük. 


Hayden Panettiere’de buğday teni ve sarı saçlarıyla canlı görünmek için turuncu allık kullanmayı tercih edenlerden... Onun tercihi ise HD Blush 515 Tangerine rengi. Bunu küt uçlu bir fırça ile de uygulayabilirsiniz. Make Up For Ever Flat Blush #146 uygulama için en ideal olabilir. Fırçaya ürünü az miktarda alıp elmacık kemiğinin üzerine rengi oturtun. Allığın etrafını hafifçe dağıtın, en yoğun renk kısmını olduğu gibi bırakın. Degradeli bir uygulama yapın. Eğer gerekli görürseniz biraz daha renk uygularsınız üstüne. Ama doğallık için önce çok az renk uygulamak daha iyi olur. Fırça istemezseniz, allığın yerini belirleyip parmaklarınızla da ürünü yayabilirsiniz.

Taze, genç ve sağlıklı gözükmek için her zaman canlı renkleri kullanmalısınız. Turuncuya alternatif olarak HD 410 Coral rengini de tavsiye ederiz. Çok güzel bir mercan rengi...Emma Watson ve Thandie Newton'da bu renge bayılıyorlar.Kate Bosworth, Sienna Miller gibi sarışın ünlüler HD Blush 320 English Rose (sıcak pembe), HD Blush 215 Flamingo Pink (flamingo pembesi) gibi pembe tonlara daha ağırlık verirken, Rooney Mara iddialı tonları kullanmayı seviyor. Bembeyaz teni ve koyu renk dudaklarıyla HD Blush 520 Black Currant veya HD Blush 510 Raspberry gibi vişne ve mürdüm tonlarını tercih ediyor. 

Yüze boyut vermek için
Yüzü boyutlandırmak için krem allık kullanacaksanız, hafif koyu ve kahverengimsi bir renk tercih edin. Örneğin HD Blush 335 Fawn gibi. Çünkü bu renk doğal gölge rengidir ve elmacık kemiklerini çok güzel vurgular. Keira Knightley’de tıpkı böyle yapıyor! O muhteşem yüz hatlarını vurgulamak için HD Blush’ın Fawn yani açık kahverengi rengini kullanıyor. 

Kontür yaparken açılı fırça kullanmak en iyi sonucu verir. Make Up For Ever Double-Ended Sculpting Brush #158 bu iş için idealdir. Fırçaya ürünü alıp tam elmacık kemiğinin altından, hafifçe yan çizerek, yüzün ön kısmına doğru tek hareketle allığı uygulayın. Sonra rengi çok hafif şekilde ve dağıtmadan yayın. Doğal bir görünüm için alına, şakaklara, çeneye fırçayı yumuşak hareketlerle gezdirin.

Beyonce ve Rihanna’da kontür için HD Blush’ın 425 Brown Copper rengini kullanıyorlarmış. Makyaj artistlerinden öğrendiğimiz kadarıyla!

Renlerle Oynayın
Ünlü Videoları
HD KREM ALLIK İLE PRATİK UYGULAMA NASIL YAPILIR? - BURCU GÖZDE
24.01.2016
HD KREM ALLIK İLE PRATİK UYGULAMA NASIL YAPILIR? - BURCU GÖZDE
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar