MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

KIM KARDASHIAN MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Kim ne derse desin bu kadın işi biliyor! Kim Kardashian’dan bahsediyoruz elbette... Kardashian, yaptığı makyajlarla özellikle de göz makyajıyla oldukça ilgi çekiyor. Peki, onun gibi makyaj nasıl yapılır?

30 Eylül 2015 Çarşamba

KIM KARDASHIAN MAKYAJI NASIL YAPILIR?
Ünlü makyaj artisti Hamiyet Akpınar, Kim Kardashian gibi makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını bizimle harika bir video uygulaması ile paylaştı. Biz de –yazının sonunda videoyu görebilirsiniz- videodan yola çıkarak size bu makyajın detaylarını anlatmak istedik.

İşte Kim Kardashian makyajının yapım aşamaları...

Ten 

Kardashian makyajındaki kilit noktalardan biri ten makyajı. Pürüzsüz ve mermer gibi bir cilt ve olmazsa olmaz kontür uygulaması, Kim’in imzası.

- Nars All Day Luminous Foundation ile cildi doğal ama etkili şekilde kapatın. Sonra Shiseido’nun Perfect Stick Concealer’ı ile gerekli gördüğünüz yerlere kapatıcı uygulayın ve göz çevresini aydınlatın. 

Nars’ın Yachiyo Kabuki fırçası ile Nars Multiple Cappadocchia’yı elmacık kemiklerinin altına, kontür yapmak için uygulayın. Stik ürünler ile etkili ve pratik kontür yaparsınız. Böylece elmacık kemikleriniz vurgulanır, iyice ortaya çıkar. Kim Kardashian’ın da makyajındaki en çarpıcı nokta budur. Sonra Nars Nico Blushın doğal ışıltılı rengi ile yanaklara parlaklık ve belli belirsiz renk verin. Bu, derinlik yaratacağından kontürü de iyice belirginleştirir. 

Göz 

Koyu göz makyajı, Kim Kardashian’ın en sık yaptığı makyajdır. Renkli bir ürün kullanmaz, sadece siyah, gri ve toprak tonlarını tercih eder. Siz de bu tonlarda seçim yapın. Degradeli bir makyaj olacağından birkaç renk far kullanmalısınız. Bunun için; Nars Alhambra Duo Eyeshadow (parlak toprak tonları), Nars Dolomites Eyeshadow (ışıltılı pembe ve kahverengi) ve Nars Dual-Intensity Eyeshadow Sycorax (ışıltılı siyah) rengi mükemmel bir kombin oluşturur. 

Farlardan açık renk olanı göz kapağınızın katlanma noktasını biraz geçecek şekilde sürün. Daha sonra seçtiğiniz farı gözünüzün katlanma noktasının hemen altına kadar çok hafif şekilde dağıtın, köşelere gölge yapın. En son koyu renk farı sadece gözünüzün katlanma noktasına sürün. Karıştırma fırçası ile iyice dağıtın.

Nars Stylo Eyeliner ile ince ve kuyruklu bir eyeliner çekin. Alt kirpik diplerinize de koyu ton olarak kullandığınız fardan ince bir çizgi halinde sürün. Gözlerinizin içine siyah bir kalem çektikten sonra takma kirpiklerinizi yapıştırın. Sonra en az 2 kat Shiseido Full Lash Volume maskara sürmeyi unutmayın hem alt hem de üst kirpiklerinize. 

Kaşlarınızı şekillendirip doğal şekilde belirginleştirin. Nars Brow Perfector Kalamata sürebilirsiniz. Güzel bir kahverengidir.

Dudak

Koyu renk göz makyajında nude dudaklar olmalı. Kim’de hep böyle yapıyor. Nars Audacious Raquel ruju sürün ve üzerine Nars Lipgloss Orgasm uygulayın. İşte, Kim Kardashian’ın nude ama parlak dudakları!

Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter