MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

MET GALA – ALEXA CHUNG MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Farklı tarzı ve çizgisiyle Hollyood’un trendsetter yıldızları arasında bulunan Alexa Chung, elbette ki Met Gala’da en çok dikkat çeken isimlerden biri oldu...

11 Haziran 2015 Perşembe

MET GALA – ALEXA CHUNG MAKYAJI NASIL YAPILIR?
Sunucu, model ve stil ikonu... Alexa Chung için daha fazla ne söylenebilir ki? Her girdiği ortamda sıra dışı tarzıyla hep ilgi odağı olan Chung, Met Gala’da kendinden bekleneni yine yaptı. Met Gala’nın bu seneki teması olan ‘Çin’ için Erdem’den çiçek desenli harika bir elbise giyerek geceye katıldı. Saçları ise dağınık topuzdu.

Eyeliner başrolde!

Ünlü makyaj artisti Tamah K., Alexa Chung’ın makyajını Nars ürünleriyle yaptı. Oldukça sade hatlar taşıyan makyajın en önemli unsuru, eyeliner idi.

“İlhamımı Wong Kar-wai’s filmi ‘In the Mood for Love’dan aldım.1960’ların Çin’ine gidip, Alexa’ya etnik bir hava vermek istedim.”
-Tamah K

Makyajdaki kilit ürünler neler?


Tamah K., Alexa’ya önce Nars All Day Luminous Weightless Foundation uygulayarak cildini doğal ve kusursuz şekilde kapatıyor. Nars Illuminator Copacabana ile yüzün yüksek noktalarına aydınlık veriyor; şakaklar, elmacık kemiklerinin üzeri, çene ve burun kemiği üzerine uygulama yapıyor. Nars Eyeliner Stylo ile gözlere inceden kalına doğru giden minik kuyruklu bir eyeliner çekiyor. Alt kirpik diplerine ise Nars Eyeliner Pencil Black Moon ile ince bir hat çizip, göz içine Nars Larger Than Life Long-Wear Eyeliner Santa Monica beyaz göz kalemi sürerek, Alexa’nın gözlerini parlak ve beyaz gösteriyor. Geriye sadece ruj kalıyor... Nars Audacious Brigitte ile makyaj tamamlanıyor.
Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter