MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

RIHANNA MET GALA 2015’TE NARS’I TERCİH ETTİ!

Met Gala 2015 unutulur mu? Asla! Özellikle Rihanna’nın sapsarı kostümü ve saçındaki aksesuvar yıllarca unutulmaz... Kıyafetinin rüküşlüğü bir yana, makyajı ise gayet dengeli ve kendisine çok yakışan bir tarzdaydı.

04 Mart 2016 Cuma

RIHANNA MET GALA 2015’TE NARS’I TERCİH ETTİ!
Rihanna’nın Met Gala 2015’te olay yaratan yumurta sarısı elbisesi daha doğrusu kostümü Çinli bir tasarımcıya ait: Guo Pei. Tamamen elde dikilen bu giysi tam 2 yılda tamamlanmış. Rihanna bu tasarımı nette bulduğunu ve görür görmez aşık olduğunu söylüyor. 

Sarı elbisesini lame ayakkabı ve sarı büyük bir saç aksesuvarıyla tamamlayan Rihanna, elbisesinin görkemini sade makyajıyla dengelemeye çalışmış bir nebze. Ama itiraf etmek gerekirse, makyajı gerçekten de kendisine çok yakışan bir minimallikte ve zariflikte görünüyordu.

Minimal ama aydınlık makyaj

Rihanna’nın makyajında dikkat çeken 4 uygulama vardı:
-Parlak cilt
-Pembe allık
-Nude Ruj
-Eyeliner

Rihanna makyajı yapmak için takip etmeniz gereken adımlar basit: 
Shiseido Glow Revival Cream ile cildinizi nemlendirin. Bu cildi aydınlatan nemlendirici krem güzel bir makyaj altı olur. Sonra Nars All Day Luminous Weightless fondöteni sürün. 

Met Gala 2015’te hangi Nars fondöteni ve allığı kullandı?
Bu fondöteni Rihanna’nın gerçekten de Met Gala’da kullandığını biliyor muydunuz? Rihanna bu fondöteni çok seviyor çünkü Nars All Day Luminous Foundation, ciltteki tüm pürüzleri kapatıp, ten rengini eşitleyerek kusursuz ve çok doğal bir görünüm sağlıyor. Yüksek kapatıcılığa rağmen cilt üzerinde asla ağırlık yapmıyor. Mat bitişli olmasına rağmen, ışığı yansıtma özelliği taşıyor. Cilt ile hemen bütünleşen ve cildi bir giysi gibi saran bir fondöten. Çok hızlı cilde sabitleniyor.

Fondötenden sonra göz çevrenizi Make Up For Ever UHD kapatıcı ile aydınlatın. Make Up For Ever Pro Bronze Fusion 10M ile elmacık kemiklerinize kontür yapın ve bronz pudrayı tüm yüzünüzde hafiifçe gezdirin. Nars Illuminator Hot Sandi aydınlatıcı olarak göz pınarlarınızda kirpik diplerinizde, kaş kemiğinizde ve yüzünüzün aydınlatmak istediğiniz her yerinde kullanabilirsiniz. 

Allık olarak Nars Starscape fuşya allığı yanaklarınızda hafifçe kullanın. Fazla kullanırsanız pespembe yanaklara sahip olursunuz bu allığı dengeli kullanmak önemli. Rihanna’nın Met Gala’daki allığı tam olarak buydu! Yoğun pigmentli yapısıyla en koyu tenlerde bile harika durur. Açık tenliler, bu allığı çok hafif kullanmalılar.

Göz makyajında ise Make Up For Ever Artist Liner ile ince ve kuyruklu bir eyeliner çekin. Gözlerinizin içine siyah bir kalem çekin (Make Up For Ever Kohl Pencil 1K Black) sonra Nars Audacious maskara sürmeyi unutmayın, hem alt hem de üst kirpiklerinize. 

Dudaklarınızı ise Kim Kardashian’ın da çok sevdiği Nars Turkish Delight Lipgloss ile parlatın yeter!

Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter