MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

TREND RAPORU: GÜNEY KALİFORNİYA RUHU

Yurtdışında uzun zamandır yeni bir akım konuşuluyor: Güney Kaliforniya tarzı. Birçok ünlü modacı defilelerinde bu temayı işlemeyi seviyor. Peki nedir Güney Kaliforniya stili? 

23 Eylül 2015 Çarşamba

TREND RAPORU: GÜNEY KALİFORNİYA RUHU
Plajdan yeni çıkmış gibi dağınık saçlar, plaj kıyafetlerinin şehir şıklığına yeniden yorumlanmış hali. Her şey Güney Kaliforniya’dan izler taşıyor. Yazın ruhunu yansıtan renkleri, güneşin tüm tonlarını bu akımda görebilmek mümkün. Yıl boyunca güneşin tüm sıcaklığını doğal görünümlü parlak hacimli saçlarla ve turuncu tonlardaki dudaklarla yansıtabilirsiniz. İşte, şıklık ve doğallık bir arada... 

Doğal görünümlü parlak ciltler
Dsquared’in defilesinde boy gösteren incecik, genç, uzun boylu güzel kızlar, havuz kenarında giyilecek mini elbiseleri ve mayolarıyla dikkat çekiciydi. Tam da Güney Kaliforniya stilini yansıtan defilede, 50’lerden ilham alınmıştı. Zaten bugün sıkça kullandığımız kedi gözlükler, Gidget şortlar 50’lerin ruhundan bugüne taşınmadı mı? Defilede dikkat çeken ise belli belirsiz kullanılan fondötenin üzerine şeftali tonlarında kullanılan allıktı. Böylece tüm kızların cildinde doğal bir parlaklık yansıtılıyordu. 
Öneri: Make Up For Ever HD Blush Peachy Pink, Nars Blush Gina, Nars Dual Intensity Blush Panic

Turuncu ruj şart!
Seksi bir görüneme kavuşmanın en önemli koşullarından bir tanesi de dramatik bakışlara sahip olabilmektir. Eyeliner çekilmiş gözler, gri-siyah tonlardaki farlarla yapılan dumanlı bakışlar, koyu kirpikler, bu etkiyi yaratmak için yeterli olabilir ama Güney Kaliforniya tarzı için ise asla! Kaşlarda yaratılan güçlü etki ve turuncu tonlardaki rujlarla Güney Kaliforniya gelincikleri gibi parlayabilirsiniz. 
Öneri: Nars Sheer Lipstick Barbarella, Make Up For Ever Aqua Rouge Bright Orange, Shiseido Perfect Rouge Glowing Matte PK224

Gerçek Güney Kaliforniya görünümünü tamamlamanız için ise, uzun dalgalı saçların yüzünüze dökülmesi gerekiyor. Kesinlikle at kuyruğu ya da topuz yapmamalısınız. Çünkü bu tarz saçlar, sizi çok sade gösterir. Olduğunuzdan büyük ve havalı görünmek istiyorsanız, omuzlardan aşağıya dökülen uzun dalgalı saçlar idealdir. Plajdan yeni geliyor olabilirsiniz ama şehirde bile harika bir görünüme hazırsınız. Havuz partisi, ödül töreni, film prömiyeri ya da barbükü… Kaliforniya tarzıyla her yerde, her zaman, büyüleyici ve doğal görünebilmek mümkün. 
Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç