MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ MAKYAJ ARTİSTLERİ ULTRA HD FONDÖTENİ DEĞERLENDİRDİ!

Herkes ona bayılıyor! Herkes onu kullanıyor! Herkes onun hakkında konuşuyor! O kim? Make Up For Ever Ultra HD fondöten! UHD’yi şimdi de Türkiye’nin en ünlü makyaj artistlerine sorduk...

19 Mayıs 2016 Perşembe

TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ MAKYAJ ARTİSTLERİ ULTRA HD FONDÖTENİ DEĞERLENDİRDİ!
Kusursuz göstermek onların işi. Ünlü ya da ünsüz kime makyaj yaparlarsa yapsınlar, amaçları bu. O yüzden ne yapmaları gerektiğini ve hangi ürünleri kullanmaları gerektiğini gayet iyi biliyorlar. Piyasaya çıktığı günden itibaren makyaj artistlerinin favorisi olan Make Up For Ever Ultra HD fondöteni bir de onlara soralım, bilirkişi olarak yorumlarını alalım dedik. Bakalım bize tüyolar da verecekler mi?

Ultra HD fondötenin özelliği
UHD, 4K teknolojisiyle üretilen ve 4K kameralarla uyumlu bir fondöten. Gün ışığında görünmez, çıplak gözle farkedilmez! Makyaj yaptığınız asla belli olmaz, buna rağmen cildinizdeki kusurlar tamamen kapanır ve bebeksi bir tene kavuşursunuz. Bir makyajdan istediğiniz daha fazla ne olabilir ki? 4K kamerayla bile mükemmel doğal görünmek! Sanki kendi cildinizmiş gibi...JLO der ki...
“Verdiği netlik, başka hiçbir fondötende yok! Kameralar için daha iyisi olamaz!” diyen Jennifer Lopez, Uhd ile makyaj yaptığı zaman özellikle aynı seri ile makyajını tamamlıyormuş. “HD Blush ve HD Powder ile tamamlanan makyaj, kameralar karşısında beni mutlu ediyor.”

HAMİYET AKPINAR
Günümüzde, çekimlerde bile artık, ciltte fondöten olduğu anlaşılmasın, doğal dursun kaygısı var. Bu yüzde fondöten formülleri hep doğal görünmeye yönelik yapılıyor. Hem bu açıdan hem de taşıdığı tüm özellikleri sayesinde Ultra HD fondöteni çok sevdim.

Çünkü ciltte asla belli olmazken, tüm kusurları kapatabiliyor. Nemlendiricili yeni formülü ile kuru ciltlerde de başarı sağlıyor asla kurutmuyor. Ama ben en mükemmel sonuç için öncesinde nemlendirici bir primer (Make Up For Ever Hydrating Primer veya Nourishing Primer) kullanmayı tercih ediyorum.

Doğal bitişli bir ürün, mat veya ışıltılı bir cilt görünümü isteyenler için uygun olmayabilir. Yani UHD, mat değil ama saten bitişli de değil. Radyant bitişli bir ürün. Cildin kendi doğal parlaklığını ortaya çıkarıyor. Bu da bence müthiş...

Bence en önemli konulardan biri de renk seçimi. En doğal görünen fondöten de kullanılsa, ten renginize uygun değilse maalesef iyi bir sonuç alınamaz. Geniş renk seçeneği ile UHD işleri kolaylaştırıyor çünkü tam renk seçeneği var. Sarı veya pembe benizlilere göre ayrılmış üstelik... Bu bizim için de eşsiz bir konfor! 

Ben bazen elimle (cildin ısısıyla ürün cilde çok güzel yediriliyor), orta kapatıcılık için bazen fırçayla (Make Up For Ever Foundation Brush Large #108) fondöteni uyguluyorum. Kendall Jenner’ın kulis sırrı
“Makyözlerimden öğrendiğim tüyo şu: Acelem varsa ve makyajımı kendim yapacaksam, önce uygun bazı cildime sürüyorum ve UHD’yi tüm yüzüme sürüyorum. Ben bu fondöteni göz çevresi, göz kapakları dahil her yere uyguluyorum en başta. Zeminimi bu şekilde mükemmel yapınca detay uygulamalara gerekirse başlıyorum.”

HATİCE SAKA
İlk denediğim günden beri kendisine bayılıyorum . UHD’yi bana göre diğer fondötenlerden ayıran özellik, kapatıcılığı yüksek olmasına rağmen sentetik fırçayla kolay ve homojen şekilde cilde dağılması ve kalıcı olması. Özellikle sorunlu bölgeleri fotoda pürüzsüz gösteriyor. Çünkü çok iyi kapatıyor ama asla farkedilmiyor. 4K teknolojisinin de farkı bu işte... O yüzden çekim makyajlarında biz makyaj artistlerinin vazgeçilmezi oldu bile. Ben fırça olarak hafif kapatıcılık için Make Up For Ever Blending Powder Brush #122’yi; orta kapatıcılık için Make Up For Ever Foundation Brush Large #108’i kullanıyorum. Yüksek kapatıcılık için fondöteni HD Sponge ile kullanmak da çok iyi oluyor.

Tek fondötenle tüm yüzü kapatıyorum artık. Öncesinde çekim makyajı yaparken birkaç fondöteni karıştırarak sonuç alıyordum ama şimdi tek ürünle istediğim sonucu alıyorum. O yüzden elimden düşürmediğim fondöten oldu diyebilirim. Renk yelpazesi de çok geniş, bu da çok büyük bir avantaj.

Fondötenle ilgili bir püf noktası vereceğim: UHD kalıcı olduğu için hızlı şekilde uygulamak gerekiyor. Uzun süre bekletip dağıtmaya çalışırsınız zorlanırsınız. Likit yapıda ama kalıcı ve kapatıcı olduğu için bekletmeden sürmek lazım. En homojen sonuç için hızlı uygulama yapın. Parlaklığı arttırmak için
“Aydınlık ve radyant ten makyajı, en sevdiğim!” diyor Emma Stone. UHD’nin içine bazen aydınlık verici likit ürünümü karıştırıp öyle yüzüme uyguluyorum. Daha nemli bir görünüm elde ediyorum. Fondötenin doğallığı asla bozulmuyor.”

ERKAN ULUÇ
Uzun zamandır beklediğim bir fondötendi. Beklentilerimi tam anlamıyla karşıladığı gibi, üstüne bile çıktı. Çekimde, günlük hayatta, özel günlerde makyaj yaptığım kişilere severek uyguluyorum. 4K teknolojisiyle üretildiği için ten makyajının daha daha pürüzsüz ve doğal olmasını sağlıyor. Üstelik bir artısı da, bu kadar doğal bitişli olmasına rağmen kalıp gibi mat bir görüntü sunmaması. Tersine, radyant bitişe sahip. 

Biraz teknik bilgi vermek istiyorum bu konuda : Fondötendeki bitkisel ekstreler, cilt yüzeyindeki mikro sirkülasyonu harekete geçiriyor. Bu sayede cildin üst katmanlarına oksijen iletilmesi artıyor, böylece cilt tonu aydınlanıp tazeleniyor. Donuk ve mat görünmüyor. Bu etki, biz makyaj artistleri için olduğu kadar günlük hayatta fondöteni kullanan kadınlar için de çok önemli elbette. 

Ayrıca UHD’nin kapatıcılığı ayarlanabilir olduğundan, fondöteni uygulama aracınıza göre kapatıcılık seviyesi de değişecektir. Hafif ve orta kapatıcılık için fırça, yüksek kapatıcılık için HD süngeri kullanmalısınız. Ben öyle yapıyorum.

Ultra HD fondöteni daha kusursuz gösterecek ve dayanıklılığını arttıracak, mükemmel bir tamamlayıcı pudrada kullanırsanız makyajınız gerçekten eşsiz olabilir. Make Up For Ever HD Loose Powder’ı Make Up For Ever Kabuki Powder Flat 132 ile uygulayabilirsiniz. Ayrca bu ürünle göz altlarınızdaki kapatıcıyı da sabitleyebilirsiniz. Kapatıcı yerine kullanabiliyorum
“Kapatıcım yanımda olmadığı zaman, fondötenden bir damlayı parmak uçlarımla göz altlarıma ve göz üstüme uyguluyorum. Çok ince ve doğal bitişli, üstelik kapatıcı özellikli olduğundan kapatıcı görevini de görüyor.” Scarlett Johansson

FEVZİ ALTUN
Akıllı telefonlardaki yenilikler, selfie modası her koşulda ve her şartta kusursuz ten makyajını ihtiyaç haline getirdi. Çünkü cep telefonları, kameralar, fotoğraf makinaları en küçük kızarıklığı, kusuru ve çizgiyi fazlasıyla ortaya çıkarabiliyor. Bu noktada da artık herkes çok daha bilinçli ve ne istediğini bilir hale geldi. Sonuçta kadınların fondötenden ortak beklentisi, ciltteki tüm kusurları saklaması ama asla belli olmaması... Öyle değil mi? Bu yüzden ben de 4K için üretilen UHD fondöteni kullanıyorum. 

Ultra HD fondöten, en parlak ışıklar altında bile fark edilmeden sanki kendi teniniz gibi görünüyor. Kusurları kapatırken cilt dokusunu da düzenliyor. Bu kadar kapatıcı olmasının yanı sıra ışık yansıtan formülü cildin kusursuz ve nemlenmiş görünmesine yardımcı oluyor. Film ve tv sektöründeki pro’lar için üretildiğinden incecik yapısı var. Bu benim en sevdiğim özelliklerinden biri. Hem günlük hayatta hem de özel gecelerde kullanmak için ideal. 

Ultra HD, bizim gibi profesyonel makyaj artistleri için sigorta poliçesi gibi. Çünkü tüm gün boyunca ten makyajının güzel görünmesini sağlıyor. 

Make Up For Ever Foundation Brush #108 ya da Concealer Brush #176 (ya da diğer sentetik fırçaları) kullanarak uygulayabilirsiniz. Üstüne de Make Up For Ever HD Loose Powder ürününü kullanarak cildinize kadifemsi bir görünüm kazandırın. 

Çok emici bir sünger kullanmayın: cilt tonunu eşitlemek için yalnızca az miktarda fondöten yeterli olur. 

ULTRA HD FONDÖTENDE RENGİNİZİ ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ uzman@makyajtrendi.com'a makyajsız bir fotoğrafınızı gönderin, uzmanlarımız önersin!Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç