MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

EN İNCE VE HAFİF FONDÖTENLERİ İNCELEDİK!


Yoğun makyaj yapmayı sevmiyorsanız, cildinizde büyük problemler yoksa, aydınlık ve ışıltılı bitişli, cildinizde ağırlık yapmayan fondötenleri seviyorsanız, sizin için en ince ve hafif fondötenleri listeledik!

Fondöten bildiğiniz gibi makyajın temelini oluşturuyor. Çünkü pürüzsüz bir cilt, iyi makyajın olmazsa olmazı. Fondöten deyince hemen gözünüz korkmasın! Çünkü fondöten demek sadece ciltteki kusurları kapatan, yoğun, ağır ve mat ürün demek değildir. Artık fondötenler çok çeşitli! Üstelik fondöten taraftarı olmayanların bile severek sürdüğü ince ve hafif yapıdaki ürünler sayesinde makyajlar artık çok daha doğal ve güzel!

Cildin nefes almasını engellemeyen , ciltte ağırlık hissi bırakmadan kusurları kapatabilen, ışıltılı ve aydınlık bir ten yaratan, cilde doğal ama bakımlı bir görünüm veren fondötenleri sizin için inceledik.
1) Make Up For Ever Liquid Lift Foundation
, kırışıklıkları düzelten ve yorgunluk belirtilerini hafifleten bir fondötendir. Hafif ve akışkan yapılı ürününün kırışıklıkları düzelten ve yorgunluk belirtilerinin tonunu hafifleten “yumuşatıcı” bir etkisi vardır. Çok doğal bir görünüm sağlar ve özellikle kuru ve yorgun ciltlere önerilir. 

Lifting etkili tüm fondötenlerde olduğu gibi kırışıklıkları flulaştırmak için ışığı yansıtma özelliği taşır. Bu da cilt üzerinde aydınlık bir bitiş yaratır. 2) Shiseido Sheer and Perfect Foundation SPF15
, cildin doğal güzelliğini kapatmadan kızarıklık, kuruluk gibi pürüzleri giderir ve geniş gözenekleri gizler. İncecik dokusuyla cildi aydınlatır ve nem verir. Cilt, saydam bir mükemmellikle canlı görünür ve renk kazanır. 

3) Nars Sheer Glow Foundation
, cilt tonunu eşitleyen, ince yapılı, cildin ışıltısını ortaya çıkaran harika bir fondötendir. Kapatıcılığı ayarlanabilir. Cildi nemlendirir ve daha parlak, yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Günlük olarak kullanıldığında cildin parlaklığını ve yapısını iyileştirir. Makyaj artistlerinin kuru ciltlerde kullanmayı en sevdiği fondötenlerden biridir! 


4) Make Up For Ever Ultra HD Foundation, tüm cilt tiplerinin kullanabileceği bir fondötendir. Kuru cilde sahip olanlar Hydrating Primer’ı öncesinde mutlaka sürmeliler. 4K kameralar için tasarlanan UHD, film ve tv sektöründeki pro’lar için üretilmiştir, bu yüzden incecik yapısı vardır. Hem günlük hayatta hem de özel gecelerde kullanmak için idealdir. Bu fondöten cildi ikinci bir ten gibi örter. Işık yayan formülü sayesinde oldukça natürel bir görünüm yaratırken, cildinizi kusursuz ve yumuşacık hissedersiniz. Cildinizdeki tüm kusurları farkedilmez bir doğallıkla mükemmel şekilde örter. Hafif ve akışkan bir yapısı vardır. 

Eğer radyant bitişli ve doğal görünümlü, günlük ve ince bir fondöten arayışındaydanız Ultra HD tercih etmelisiniz. 5) Shiseido Perfect Refining Foundation SPF15
, göze çarpan gözenekleri, akne izlerini ve cilt pürüzlerini anında gizler. Kusursuz bir şekilde dağılır. Likit yapıda hafif bir fondötendir.

Cildin nem dengesini en iyi düzeye çıkarırken parlaklığı en aza indirir. 15 güzel saat boyunca zarif bir şekilde pürüzsüz, güzelleştirilmiş bir görünüm sağlar. Cilt kusurlarının görünümü en aza indirgeyen flu bir efekt yaratmak için ışığı en iyi şekilde yansıtır. 

6) Make Up For Ever Face&Body Foundation, ünlülerin bayılarak kullandığı, makyaj artistlerinin vazgeçilmezi bu fondötenin diğer fondötenlerden ayrılan birçok özelliği var. İçeriğinde %75 su var. Su bazlı bu fondöten özellikle kuru, kuruya dönük ve normal ciltler için çok uygun. Cildi güzelce nemlendiriyor. Olgun ciltler de rahatlıkla kullanabilir. Su bazlı olduğu için incecik ve doğal bitiş sağlıyor, günlük kullanım için ideal, üstelik suya dayanıklı. Cilt üzerinde asla ağırlık yapmıyor. Kat kat sürseniz bile ciltle bütünleşip yok gibi duruyor. 

Sadece yüze değil, tüm vücuda da uygulanabilen bir fondötendir. Dekolte ve bacak makyajı için özel günlerde en çok tercih edilenlerden biri... Eğer sadece yüze değil vücudunuz için de fondötene ihtiyaç duyuyorsanız, doğal görünümlü saten bitişli bir cilt görünümü hayalinizse o zaman Face&Body fondöteni kullanmalısınız.7) Nars All Day Luminous Foundation
, ciltteki tüm pürüzleri kapatıp, ten rengini eşitleyerek kusursuz ve çok doğal bir görünüm sağlar. Yüksek kapatıcılığa rağmen cilt üzerinde asla ağırlık yapmaz, su gibi hafiftir. KAPATICILIĞINI YAPISINI AĞIR VE KALIN YAPARAK DEĞİL, ÜRÜNÜ ÇOK PİGMENTLİ TASARLAYARAK SAĞLAMIŞLARDIR.

Mat bitişli olmasına rağmen, ışığı yansıtma özelliği taşır. Pürüzsüz ve kadifemsi bir cilt yaratır. Cilt ile hemen bütünleşen ve cildi bir giysi gibi saran bir fondötendir. Çok hızlı cilde sabitlenir.

Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç