​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

EN İYİ SUYA DAYANIKLI MASKARALAR HANGİLERİ? BU MASKARALARI KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Sabah özene bezene sürdüğünüz maskara daha öğle vakti olmadan göz altlarınıza akıyor mu? Kirpikleriniz çok kısa ve maskarasız asla gezmem mi diyorsunuz? Sahilde bile? Özel bir geceye davetlisiniz, göz makyajınız saatlerce tazeliğini korusun mu istiyorsunuz? Yoğun nemli ve yağmurlu bir günde makyaj yaptınız ama ya gözleriniz akarsa diye sürekli tetikte misiniz? 


Bu soruları elbette çoğaltabiliriz ama gördüğünüz gibi suya dayanıklı maskara kullanmak için çok fazla sebebiniz var! Özellikle o göz altına akan ve sizi resmen ‘mor göz’ e çeviren görüntü yok mu? Biliyorsunuz ki, ten makyajınız ne kadar muhteşem olursa olsun, akan bir göz makyajı sizi anında yorgun, çökkün ve yaşlı gösterebilir. Bunun önüne geçmek için makyaj çantanızda mutlaka suya dayanıklı bir maskaranız olmalı! Makyajın uzun saatler boyu dayanması gereken günlerde şart... Risk almaya ne gerek var?

En iyi suya dayanıklı maskaralar hangileri?

Kirpikleri tek tek ayırarak belirginleştiriyor ve onlara ultra hacim veriyor. Yoğun siyah rengiyle de dramatik bir etki yaratıyor. Makyaj çıkarıcı ile temizlenene kadar asla çıkmıyor ve akmıyor.

Özellikle renginin yoğunluğu ve kirpikleri uzatması ile çok sevilen bu maskarayı 2 türlü kullanabilirsiniz:

- Fırçaya boyayı aldıktan sonra kirpikleri tek tek kaldırarak ürünü uygulayın. Bu, hacim verir. 
- Maskarayı kökten uca doğru sürerseniz de, uzun ve dramatik etkili kirpiklere sahip olursunuz. 


“Kirpiklerinizin uzun, kıvrımlı ve aynı zamanda hacimli görünmesi için maskarayı şöyle uygulayın: Kirpiklerin en dibinden uçlarına kadar bir kat maskara uygulayın. Sonra kirpikleri birbirinden ayırmak için hafif zigzag hareketlerle kirpikleri dışa doğru çekin. Kirpiklerin hacmini artırmak için birkaç kat uygulama yapabilirsiniz. Kirpiklerinizi kusursuz bir şekilde sarması için maskarayı bölümler halinde uygulayın: ilk olarak gözünüzün iç kısmına, daha sonra orta kısmındaki kirpiklere ve son olarak dış kısmına uygulayın. Gözünüzün alt kısmındaki kirpikleri ve gözünüzün dış ve iç kısmındaki ince kirpikleri de belirginleştirmek için fırçanın ucunu kullanın.” – Erkan Uluç

Suya dayanıklı maskara kullanmanın püf noktaları

Suya dayanıklı maskaralarla ilgili şimdi yazacağımız noktalara dikkat ederseniz, her zaman harika görünen kirpiklere sahip olabilirsiniz, hem de kolaylıkla!

En üst düzeyde hacim elde etmek için maskara sürmeden önce Make Up For Ever Lash Fibers maskara bazını kirpiklerinize uygulayın. Bu ürünü maskaradan önce uyguladığınızda, kirpiklerinize ekstra uzunluk ve göz alıcı bir hacim gelir. Aktif içeriklerle zenginleştirilmiş formülü, kirpikleri besler, korur ve güçlendirir.

Göz kamaştırıcı bir sonuç için ilk kat maskarayı sürdükten sonra da Lash Fibers’i uygulayabilirsiniz. Yani 2 maskara sürümü arası yine Lash Fibers uygulayın, inanılmaz görünen kirpikler elde edersiniz!

Gözleri büyük göstermek için!
Gözlerinizi büyütmek ve bir “masum bakış” efekti elde etmek içinse Lash Fiber’i yalnızca gözün dış kısmındaki kirpiklere uygulayın. Daha sonra maskarayı sürün. 

Lash Fibers sayesinde takma kirpik kullanmadan gözlerinizi öne çıkarabilirsiniz. Bu maskara bazı herhangi bir topaklaşma olmadan doğal bir etki yaratmak üzere kirpikleri uzatıyor ve hacim kazandırıyor. Sürerken boya göz kapağına bulaşırsa!
Maskara sürerken göz kapağınıza boya bulaşırsa kurumasını bekleyin ve makyaj temizleyicisine batırdığınız bir pamuklu çubuk ile bulaşan yeri silin.

Öncesinde göz kremi sürmeyin!
Göz kremi gibi kapatıcı ürünleri de fazla miktarda ve kirpiklere bulaşacak kadar gözünüze sürmeyin. Genelde en sık yapılan hatadır. Bu, boyanın çok çabuk akmasını sağlar.