MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

EYELINER ÇEŞİTLERİ NELERDİR? HANGİ TİP NASIL KULLANILIR?

Eyeliner’lı makyaj her zaman güzel görünür çünkü gözlerin şeklini ortaya çıkarır. Eyeliner’ı çeşitlerine ve kullanım alanlarına göre inceledik.

Hiç makyaj yapmasa dahi, eyeliner’sız sokağa çıkmayan, sadece eyeliner ile makyajını tamamlayan kadınlar vardır. Kısaca, fazla makyaj yapmayan bir kadının bile siyah göz kalemi mutlaka vardır! Sizce göz kalemi mi yoksa eyeliner mı? Kendinize uygun olanı nasıl belirlersiniz? 

Eyeliner mı kalem mi tercih edeceğiniz tamamen beklentilerinizle doğrudan alakalıdır. Eğer yoğun bir göz makyajı istiyorsanız kalemi alt ve üst kirpik diplerine uygulayabilirsiniz. Dramatik bir görünüm içinse, eyeliner ile çekeceğiniz kuyruklu bir çizgi en iyi seçim olur. Elbette hepsi bu kadar değil.

Hadi aradaki farkları detaylı inceleyelim.


KALEM EYELINER

En klasik eyeliner ürünü. Kalem formlu eyeliner’lar diğerlerine göre biraz daha sert uçludurlar, kalem formundan dolayı kullanımları rahattır. Kalem eyeliner’lar ile yumuşak ve buğulu bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için çizgiyi çektikten sonra bir far fırçasıyla rengi hafifçe dağıtmanız kafidir.

Kohl Pencil ne demek?
Kohl Pencil yani kohl göz kalemi, göz içine ve göz üstüne sürülebilen sürme kalem demektir. Bu tarz göz kalemleri harmanlanabilir ve buğulu göz makyajı elde edilebilir. Kirpik diplerini belirginleştirmek ya da göz içine yoğunluk için kullanılabilirler. Farların altına
uygulandığında yoğunluk ve derinlik sağlarlar. Gözlere derinlik ve dramatik bir görünüm katarlar. Nasıl kullanmak isterseniz… Bu yüzden biraz daha yumuşak uçludurlar. Özellikle ‘smoky eye’ makyajın vazgeçilmezidirler.

Uzun süre dayanıklı ya da kalıcı göz kalemi ne demek?
Bu tarz göz kalemleri suya, neme ve terlemeye dayanıklıdır. Saatler boyu akmaz, bozulmaz ve dağılmazlar. Bu özelliklerinden dolayı biraz daha sert uçludurlar. Çok çabuk kuruyup sabitlenirler, dumanlı göz makyajı yapmak için pek elverişli değildirler. En çok göz üstüne ve göz içine kullanılırlar. 

Eğer düğün, kokteyl, akşam yemeği, havuz başı, plaj gibi makyajın uzun süre dayanması gereken durumlar için idealdirler. Yazın çok sıcaklarda göz makyajı yapacaklar da bu dayanıklı kalemlerden kullanabilirler. Gün içinde sürekli tazeleme ve aynaya bakma hissinden kurtulmuş olurlar. 

En iyi göz kalemi çeşitleri

Nars Velvet Eyeliner, kremsi yumuşaklıkta, kolay sürümlü göz kalemidir. Oldukça zengin pigment yapısı vardır. Rahat şekilde dağılır ve harmanlanır. Dumanlı göz makyajı yapmak ve kalın eyeliner çekmek için idealdir. Güçlü renkleriyle gözleri vurgular. Dramatik ve derin bakışlar yaratır. 9 rengi vardır. Göz içine de rahatlıkla kullanılabilir. Kremsi yumuşaklıkta uca sahiptir. 

Nars Kohliner Minorque, yoğun siyah rengi ve mat dokusuyla bakışlarınıza derinlik katar. Dümdüz bir çizgi çekin. İster rengi fırçayla dağıtın, buğulu bir görünüm yakalayın; isterseniz çizgi olarak bırakın.Dağıtma işlemi için Nars Push Eyeliner Brush #46 kullanabilirsiniz. Asansörlü tasarımı ve kolay uygulanabilir dokusu sayesinde çizgi çekilirken yolundan çıkmaz, uzun süreli etki sağlar. Makyaj artisti Hatice Saka, son zamanlardaki favorisi olarak Kohliner Minorque’yu gösteriyor.

Nars Larger Than Life Eyeliner da uzun süre dayanıklı, yumuşak sürümlü ve buğulu görünüm yaratmaya çok uygun bir göz kalemidir. Bu eyeliner'ın en önemli özelliği saatler boyu gözünüzde bozulmadan kalmasıdır.EYELINER: KEÇE UÇLU, JEL VE LİKİT

Bu eyeliner likit, keçe uçlu veya jel kıvamında olur ve kaleme göre biraz daha parlaktır. Ne kadar ince çekilirse o kadar güzel durur. Fakat kaleme göre kullanımı biraz da zordur. Biraz pratik ile kusursuz uygulamaya ulaşılır. Ayrıca likit eyeliner sadece üst göz kapağına sürülür.

Eğer ince ve fazla titizlik isteyen bir göz makyajına kalkıştıysanız likit eyeliner tercih edin. Likitlerde inceden kalına her türlü çizgiyi çekebilirsiniz. Ama jel liner’lar kesinlikle yoğun ve ince olmayan çizgiler için ideal. Tabii likit biraz daha zor, hata yapmamak için dikkatli olmak gerekiyor. Jel eyeliner, kalın eyeliner çekmek ve kuyruk yapmak için ideal. Kremsi formda olduklarından yoğun bir görünüm veriyorlar. Keçe uçlu eyeliner’lar acemiler için çok idealdir. Keçe uçlu eyeliner’lar aynı kalem gibi olur ve kolay uygulama sağlarlar. Çünkü tutuşları rahat, sürümleri pratik olur. 

Nars Eyeliner Stylo: Tek bir hareketle kusursuz eşit bir çizgi sağlayan keçe uçlu eyeliner’dır. Hassas bir belirginleştirme ve çok yönlü uygulama eşsiz bir keçe ucu vardır. Makyaj artistlerinin en sevdikleri arasındadır. Net hatlar verir. Şimdi 2 yeni çeşidi daha çıktı: Unrestricted Stylo Eyeliner. Mat bitişli ve saten bitişli olarak 2 çeşidi var. 

Jel eyeliner için Nars Eye Paint’i kullanabilirsiniz. Yoğun ve çarpıcı gözler yaratılmasına yardımcı olan ultra pigmentli, uzun süre dayanıklı jel eyeliner’dır. Bu jel eyeliner profesyonel makyaj artistlerinin de çekimlerde ve defilelerde en çok kullandığı eyeliner’lardan biridir.

Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç