​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

HD FONDÖTENİ ENİNE BOYUNA İNCELEDİK!

Make Up For Ever’in dijital kameralar için özel olarak ürettiği seriye ait HD fondöten, ‘High Definition’ anlamına geliyor ve ürünü uyguladığınızda kamerayla 10 kat zoom yapsanız dahi kendini belli etmiyor. Fotoğraflarda pürüzsüz bir görüntü sunuyor ve cildi ikinci bir cilt gibi sarıyor.

Kameralar karşısında doğal durması ve makyaj yapıldığı asla belli olmaması amaçlanarak üretilen HD’nin Hollywood yıldızları arasında bu kadar popüler olmasının sebebi de bu. Dakota Johnson, Sienna Miller, Jennifer Lawrence, Blake Lively, Olsen ikizleri ve daha birçok yıldız son zamanlarda reklam ve film çekimlerinde bu fondöteni tercih ediyorlar. Çünkü ürün yüzünüzde makyaj yokmuş gibi doğal duruyor ve buna rağmen mükemmel bir kapatıcılıkla cildi pürüzsüz yapıyor.

Fotoğraflarda kusursuz çıkmayı kim istemez?

Her cilt tipi kullanabilir, ama nasıl?
Yağsız bir fondöten olduğu için, kuru cilde sahip olanların fondöteni uygulamadan önce nemlendirici krem ya da Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer Hydrating Primer veya Nourishing Primer kullanmaları öneriliyor. Yağlı ve karma cildi sahip olanlar da fondötenden önce Make Up For Ever Shine Control veya Make Up For Ever Smoothing Primer uygulayabilirler. Böylece cilt yüzeyi daha pürüzsüz ve düzgün olur. Normal cilde sahip olanlar da yine Step1 Skin Equalizer serisinden yüzlerine canlılık ve aydınlık verecek makyaj bazlarından birini seçebilirler. (Makyaj bazlarının tümü için tıklayın.) Fondötenden önce baz uygulamak fondötenin kalıcılık etkisini de 3 kat arttırır.

 

HD fondötenin karakteristik özellikleri
- Üstün kapatıcılık sağlamasının yanında bir o kadar da cilde doğal görünüm veriyor. Yani hem çok iyi kapatıcılık sağlıyor hem doğal görünüm veriyor hem de ince yapılı bir fondöten!
- Ne çıplak gözle ne de dijital kameralar tarafından farkediliyor.
- Ciltte kapatılacak bir sorun yoksa, sadece lokal olarak yani kapatıcı olarak bile kullanılabiliyor.
- Gözeneklere dolmuyor, cildin nefes almasına imkan veriyor.
- Kalıcılığını uzun süre koruyor.
- Su bazlı bir ürün, yağ içermiyor.
- Yapısı oldukça akışkan, çok kolay uygulanıyor.
- Kokusuz.
- Dünyada HD kameralar için üretilmiş ilk fondöten.

1 pompa yeter!
Fondötenin pompalı başlığı var, bu başlık rahat ve kolay bir kullanım sunuyor. Şişeyi çalkalayıp sadece 1 pompa sıkmanız tüm yüze uygulamanız için yeterli. Daha fazlasına ihtiyaç duyarsanız, ekleyebilirsiniz. Ürün, su bazlı olduğu için likit kıvamda ve bu yüzden çalkalayıp uygulamak gerekiyor. Bu şekilde en iyi performansı elde edersiniz.

Nasıl uygulayacaksınız?
HD fondöteni fırça, sünger veya elle uygulayabilirsiniz. Makyaj artistleri fırça ile uygulamanın en iyisi olduğunu söylüyorlar ama siz nasıl rahat ediyorsanız o şekilde uygulayabilirsiniz.

Shiseido Perfect Foundation Brush ve Make Up For Ever Precision Foundation Brush #112 fondöteni uygulayabileceğiniz ideal fırçalardır.

SPF’siz olması hiç sorun değil!
HD Fondöten SPF yani güneş koruması içermiyor. Birçok yüksek SPF’li fondöten bu yüzden fotoğraflarda bembeyaz ve kalın durabiliyor. HD fondötende böyle bir görünüm asla söz konusu değil. İlla SPF isterseniz, fondötenin altına SPF’li bir güneş koruyucu ya da nemlendirici sürebilirsiniz.(Bunun için Exclusive kategorisinde yer alan Güneş Koruyucular ve Güneş Makyajı bölümüne tıklayın.)

Son dokunuş
HD fondötenin üzerine HD Powder ile son bir dokunuş geçerseniz, makyajınızı sabitlemiş olursunuz ve cildiniz kadife gibi gözükür.