​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

HD MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Ünlü yıldızların makyaj sırrı: Make Up For Ever HD Serisi. HD kameralar için özel olarak tasarlanan bu seri ile makyaj yapıldığı asla belli olmazken, cilt şeffaf bir pürüzsüzlüğe kavuşuyor.

HD serisi ile adım adım makyaj:

1. Adım: Makyaja başlarken cildi hazırlamak için yüze önce HD Elixir Serum uygulayın. Elixir, cilde nem ve ışık veren bir serum. Sadece 15 dakika içerisinde cildi nemlendiriyor ve cilt dokusunu pürüzsüzleştiriyor. Makyaj için mükemmel bir zemin oluşturuyor.

2. Adım: Cilt tonunu dengeleyip homojen bir hale getirmek için cildinizin ihtiyacına göre bir baz seçin. Eğer sorunsuz bir cildiniz varsa renksiz bir baz ideal olur. Cildinizde kapatmak istediğiniz probleme göre renkli bazlardan birini de seçebilirsiniz. HD Microperfecting Primer’i önce yüzün ön planındaki yerlere, alın, burun ve yanaklara sonra tamamına yedirin. Bazın en önemli özelliği, makyaj yapmasanız bile cildinizde ince film tabakası oluşturarak cildi parlak, saydam ve taze göstermesi.

3. Adım: Sıra geldi kapatmaya yani fondötene. Kendinize en uygun rengi bulmak için çenenizin boyna yakın kısmında ürünü deneyin. HD Invisible Cover Foundation’ın en önemli özelliği, HD kameralar için geliştirilmiş teknolojisiyle ikinci bir ten gibi cilt ile bütünleşmesi ve asla belli olmaması.

Cilt yüzeyi pürüzsüzleşirken makyaj yaptığınız da belli olmuyor. Önce T bölgesinden başlayarak azar azar cildin tamamına fondöteni yedirin.

4. Adım: Kapatıcı. HD Invisible Cover Concealer, silikon uçlu yapısı ile oldukça kolay uygulanıyor. Göz altından başlayarak yüzün T bölgesinin hafifçe üstünden geçin. Kaş altına da uygulayarak göz makyajı için baz oluşturabilirsiniz. Kapatıcının en önemli özelliği, içerisinde nemlendiriciler olması ve ışığı optik yansıtıcılarla yansıtması.

HD prensibi de bu temele dayanıyor: Ne kadar ışık o kadar pürüzsüzlük. O yüzden kameralar karşısında mükemmel sonuç veriyor.

5. Adım: Boyutlandırma. Bunun için HD Cream Blush’ın bronz rengiyle kulak dibinden elmacık kemiğin tam altına tek yönle hareket ederek allığı sürün. Böylece elmacık kemikleriniz ortaya çıkar. Hem kremsi hem pudramsı bu allık ile oldukça doğal ve etkili sonuç alırsınız. Yüzünüze renk ve sıcaklık vermek istediğiniz yerlere bronz allığı uygulayabilirsiniz.

Unutmayın kural şu: Koyu rengi gölge ve boyutlandırma için, açık renk allığı ise öne çıkarmak istediğiniz yerlerde kullanın. Bronzdan sonra açık renk allık ile yanaklarınıza hafif dokunuşlar yapın. Bunu dudaklarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 
 
6. Adım: Sabitleme. Makyanızını sabitlemek için HD Pressed Powder ile son adıma geldiniz. Bu transparan pudra, parlamayı önler, makyajın kalıcılığını arttırır. Her cilt tipine ve rengine gider. Fırçanıza az miktarda aldığınız pudrayı iyice yayarak kalıntı kalmayacak şekilde uygulayın. Doğal bir görünüm için tüm yüzünüze ince bir tabaka olacak şekilde, dairesel hareketlerle pudra uygulayarak makyanızı tamamlayın.