​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

İKİSİ BİR ARADA: DOUBLE ENDED SCULPTING BRUSH

Make Up For Ever’in çift taraflı fırçası Double Ended Sculpting Brush ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Makyaj yaparken iyi bir fırça kullanmanın önemini konuyla ilgili her yazımızda belirtiyoruz. Bu önem, özellikle kontür uygulamasında bir adım daha öne çıkıyor elbette. Çünkü özel bir vurgu gerektiren kontür asla hata kabul etmez! 

Kontür yapmak için en iyi fırçalardan biri de Make Up For Ever’ın Double Ended Sculpting Brush #158’i. Bu fırçanın diğer fırçalardan farkı ise çift taraflı olması. Böylece hem kontürü hem de allık uygulamasını tek bir fırça ile halledebilirsiniz! 

Toz ve sıkıştırılmış pudra yapılı ürünleri uygulamak için idealdir. Ama krem allıkları da yuvarlak uçlu tarafıyla uygulayabilirsiniz tabii... Üstelik çift taraflı olmasından dolayı pratiktir, seyahatlerde, günlük hayatta makyaj tazelemek için yanınıza sadece bu fırçayı almanız yeterli olur. Ten makyajınızı bu fırça ile bitirebilirsiniz!

Kontür için

Make Up For Ever’ın Double Ended Sculpting Brush #158’in eğimli kısmını yüzünüzü şekillendirmek ve boyutlandırmak için kullanın. Elmacık kemiklerinin altına bronz bir pudra (Make Up For Ever Pro Bronze Fusion) ile gölge yapın ve boyutlandırma için gölgeyi fazlaca yaymadan hafifçe dağıtın.

Sculpting Kit ile kontür
Make Up For Ever Sculpting Kit, açık ve koyu renklerle kontrast yaratarak yüzünüzü şekillendirmeye ve boyut vermeye yarayan ikili kompakt pudra. Çukur alanlarda koyu renk tonunun kullanılması yüzün boyutunu küçültürken, açık renk tonu belirginleştirilmesine yardımcı olarak öne çıkan hatlarınıza uygulanabilir. Tamamen mat yapıdadır. Double Ended #158 bu ürünle birlikte kullanmak için en eşsiz kontür fırçasıdır. Eğimli ucunu gölge oluşturmak için, yuvarlak ucunu da yüzünüzü renklendirmek için kullanabilirsiniz. 1 Light Pink rengi, beyaz tenliler içindir. 2 Neutral Light, orta tenliler için idealken, 3 no’lu Gold rengi esmerler ve buğday tenliler tercih edebilir.EN BASİT KONTÜR UYGULAMASI NASIL YAPILIR? TIKLAYIN!

Allık için

Gölgeden sonra fırçanın yuvarlak kısmına geçin ve allığınızı (Make Up For Ever Artist Shadow Matte Finish 806 mat pembe), bu uç ile elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. Böylece yanaklarınızı renklendirme işlemini tamamlamış olursunuz. 

Bu ikisi bir arada fırçanı kullanımı hızlı ve kolaydır.

Profesyonel makyaj artistleri, zaman kaybetmeden birkaç rengi hızla uygulamak için bu ikisi bir arada fırçayı kullanmayı seviyorlar. Özellikle podyum makyajlarında bu fırça çok tercih ediliyor.