MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

İKONİK GÖRÜNÜM: KIRMIZI RUJ

Kadınlar ve hatta erkekler arasında bir fenomen olan kırmızı ruj, hiçbir zaman modası geçmeyecek, her dönemin rengi olmaya devam edecek belki de tek kozmetik malzemesi. Kim inkar edebilir ki, kırmızı ruj sürmüş bir kadına hayranlıkla baktığını?

Kırmızı ruj sürmenin çok önemli püf noktaları var. Eğer bunları bilirseniz, kusursuz bir görünümü yakalamış olursunuz. Ünlü makyaj artistlerinden aldığımız tüyolarla, etkileyici bir görünüm için kırmızı ruj nasıl sürülür, yazdık. 

Dudaklarınızı nötrleyin, sonra kalemle hat çizin!
Öncelikle dudaklarınızın rengini biraz kırmanız gerek. Çünkü makyaj artistleri kırmızı ruju asla dudak çizgisine uygulamıyorlar. Daha düz bir hatta uygulama yapıyorlar ki eğer dudaklarda farklılık varsa, görünmesin.

Make Up For Ever Camouflage Palette
ile dudaklarınızın rengini açın, dudak çizgisini belirsizleştirin. Bu 5 renkli palet ile kendinize en uygun rengi seçebilirsiniz. Sonra Make Up For Ever Aqua Lip Pencil 8C Red ile dudaklarınıza hat çizin. En iyi sonuç için dudaklarınızı kapalı tutun. Üst üste geçerek çizgiyi belirginleştirin. Alt dudağın ortasına düz çizgi çekip yanlardan birleştirin. Çizgi bitince dudağın içini kalemle boyayın. Bu, rujun kalıcılığını maksimum düzeyde arttıracaktır. 

Rötuş şart!
Kırmızının en zor tarafı ne kadar dikkat etseniz de, yamukluklar olmasıdır. Kapatıcıyı fırçaya (Make Up For Ever Lip Brush #300) alın ve kenarları düzeltin, taşan kısımları örtün.

Mat kırmızıları tercih edin!
Şimdi sıra ruja geldi;
Make Up For Rouge Artist Intense 8M Matte Bright Red'i dudağın orta kısmından başlayarak tüm dudağa yayarak sürün. Parlak ruj da sürebilirsiniz ama son zamanların en trend görüntüsü mat rujlardır.Ruju sürdükten sonra üzerine bir de transparan pudra (Make Up For Ever HD Powder) ile geçin sonra tekrar ruju sürün. Bu şekilde sürekli ruj tazelemekten kurtulacaksınız, rujunuz inanılmaz dayanıklı olacak. 

İşte, mükemmel görünümlü kırmızı ruj!

Tamamlayıcı makyaj nasıl olmalı?
Kırmızı ruj makyajın odak noktasıdır. O yüzden makyajın kalanında kullanacağınız ürünlerin aydınlatıcı, eyeliner, maskara ve bronzer olması yeterlidir. Nars Illuminator Copacabana ile yüzün yüksek yerlerini aydınlatıp, Nars Laguna Bronzing Powder ile yüzünüze kontür yapıp aynı zamanda bu ürünü hafif bir renk vermesi için allık olarak da kullanabilirsiniz. 

Make Up For Ever Ink Liner ile gözlerinize kuyruklu, ince ya da kalın bir çizgi çekip, Shiseido Full Lash Volume maskara ile makyajı bitirebilirsiniz. Bu, kırmızı halıda da ünlülerin en çok kullandığı makyajlardan biridir. 
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç