​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

OSCAR GECESI MAKYAJI: HD MAKYAJ

Yıldızların cildi kadar kusursuz, makyajsızmış gibi doğal ve taze görünmeyi hangi kadın istemez? Kadınların bu arzusunu göz önüne alan Make Up For Ever, dijital kameralar için özel bir makyaj serisi geliştirdi: HD serisi. Make Up For Ever’in HD serisinin en önemli özelliği; dijital kameralarda farkedilmeyecek kadar ince yapıda olup, aynı zamanda cildin tüm kusurlarını kapatarak şeffaf bir görünüm vermesi. 

Tüm bu özelliklerinden dolayı ünlü yıldızlar reklam ve film çekimlerinde, kırmızı halıda artık HD serisini tercih ediyor. Son olarak, bu seneye damga vuran ‘Fifty Shades Of Grey’ filminde de makyaj sponsoru Make Up For Ever oldu ve filmin makyajları da çok beğenildi.

Peki, HD serisi ile adım adım Oscar makyajı nasıl yapılır?

HD serisi ile adım adım makyaj:
1. Adım: Makyaja başlarken cildi hazırlamak için yüze önce Step1 Equalizer’ı uygulayın. Step1, cildi nemlendiriyor ve cilt dokusunu pürüzsüzleştiriyor. Makyaj için mükemmel bir zemin oluşturuyor.Step 1 Equalizer Mart'ta satışta!

2. Adım: Sıra geldi kapatmaya yani fondötene. Kendinize en uygun rengi bulmak için çenenizin boyna yakın kısmında ürünü deneyin. HD Foundation’ın en önemli özelliği, HD kameralar için geliştirilmiş teknolojisiyle ikinci bir ten gibi cilt ile bütünleşmesi ve asla belli olmaması. Cilt yüzeyi pürüzsüzleşirken makyaj yaptığınız da belli olmuyor. Önce T bölgesinden başlayarak azar azar cildin tamamına fondöteni yedirin.

3. Adım: Kapatıcı. HD Invisible Cover Concealer, silikon uçlu yapısı ile oldukça kolay uygulanıyor. Göz altından başlayarak yüzün T bölgesinin hafifçe üstünden geçin. Kaş altına da uygulayarak göz makyajı için baz oluşturabilirsiniz. Kapatıcının en önemli özelliği, içerisinde nemlendiriciler olması ve ışığı optik yansıtıcılarla yansıtması. 

HD prensibi de bu temele dayanıyor: Ne kadar ışık o kadar pürüzsüzlük. O yüzden kameralar karşısında mükemmel sonuç veriyor.

4. Adım: Boyutlandırma. Bunun için HD Cream Blush’ın bronz rengiyle kulak dibinden elmacık kemiğin tam altına tek yönle hareket ederek allığı sürün. Böylece elmacık kemikleriniz ortaya çıkar. Hem kremsi hem pudramsı bu allık ile oldukça doğal ve etkili sonuç alırsınız. Yüzünüze renk ve sıcaklık vermek istediğiniz yerlere bronz allığı uygulayabilirsiniz. Unutmayın kural şu: Koyu rengi gölge ve boyutlandırma için, açık renk allığı ise öne çıkarmak istediğiniz yerlerde kullanın. Bronzdan sonra açık renk allık ile yanaklarınıza hafif dokunuşlar yapın. Bunu dudaklarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5. Adım: Sabitleme. Makyanızını sabitlemek için HD Pressed Powder ile son adıma geldiniz. Bu transparan pudra, parlamayı önler, makyajın kalıcılığını arttırır. Her cilt tipine ve rengine gider. Fırçanıza az miktarda aldığınız pudrayı iyice yayarak kalıntı kalmayacak şekilde uygulayın. Doğal bir görnüm için tüm yüzünüze ince bir tabaka olacak şekilde, dairesel hareketlerle pudra uygulayarak makyanızı tamamlayın.

OSCAR GECESİ MAKYAJI İÇİN EXCLUSIVE BÖLÜMÜMÜZE GÖZ ATIN!