​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

ULTRA HD İLE MÜKEMMEL TEN MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Make Up For Ever’in, dijital kameralar için geliştirdiği özel bir makyaj serisi olan Ultra HD’yi duymayanınız kalmıştır artık. Ultra HD; dijital kameralarla farkedilmeyecek kadar ince yapıda olup, aynı zamanda cildin tüm kusurlarını kapatan ve ona şeffaf bir görünüm veren ürünlerin adı. Bu seriyi Hollywood yıldızları özellikle çekimlerde kullanıyor. Çünkü HD ürünlerinin prensibi şu temele dayanıyor: Ne kadar ışık o kadar pürüzsüzlük. O yüzden kameralar karşısında mükemmel sonuç veriyor.

Ultra HD ile mükemmel ten makyajının nasıl yapılacağını adım adım yazdık. 

RENK SEÇİMİ
Bu seriden ilk defa kullanacaksanız ve renk seçimi konusunda yardıma ihtiyacınız var ise, uzman@makyajtrendi.com adresine makyajsız ve güzel ışıkta çekilmiş bir fotoğrafınızı önceden kullandığınız fondötenlerdeki renk seçiminiz ile birlikte gönderebilirsiniz. Uzmanlarımız cilt renginize ve önceki tercihlerinize göre analiz yaparak tavsiyelerde bulunacaktır. 

1) Pürüzsüz satenimsi görüntü için cildinize mutlaka önce baz uygulayın. Baz, cildinize nem verir, makyaj için en ideal zemini hazırlar ve makyajın kalıcılığını arttırır. En önemlisi makyajın çok daha güzel görünmesini sağlar. Make Up For Ever Step 1 Skin Equalizer serisinden cildinizin tipine uygun olan bir baz seçin. Bazı ince şekilde uygulayın.

2) Sıra geldi kapatmaya yani fondötene. Kendinize en uygun rengi bulmak için çenenizin boyna yakın kısmında ürünü deneyin. Ultra HD fondötenin en önemli özelliği, ikinci bir ten gibi cilt ile bütünleşmesi ve asla belli olmamasıdır. Make Up For Ever Medium Foundation Brush #106 ile fondöteni önce T bölgesinden başlayarak azar azar cildin tamamına yedirin. Bu fondötenin az miktarı bile iyi bir kapatıcılık için yeterlidir. 

Ultra HD likit fondötenin bir de stik şeklinde olanı vardır. Normalde stik fondötenler kremsi yapılarından dolayı kuru ve normal ciltler için daha uygundur. Ama Ultra HD stik fondöten tüm cilt tiplerine uygundur, yağlı ciltliler dahil. Ciltte kadifemsi bir etki yaratır. Ama mat bir görünüm sunmaz. Mükemmel bir radyant bitiş sağlar. Işık yayan formülü sayesinde oldukça natürel bir görünüm yaratırken, cildinizi kusursuz ve yumuşacık hissedersiniz. Hafif kapatıcılık için Make Up For Ever Foundation Brush #108, orta kapatıcılık için Make Up For Ever Foundation Kabuki #110 no’lu fırçaları tercih edebilirsiniz. Ürünü bu fırçalarla cildinize güzelce yedirebilirsiniz. Yüksek kapatıcılık arzu ederseniz, HD Sponge'u hafifçe nemlendirerek kullanabilirsiniz.

3) Kapatıcı zamanı! Çok koyu halkalarınız varsa, bunları tamamen yok edip silmek için kapatıcıdan önce renk düzeltici bazlardan kullanmalısınız. Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer serisindeki bazlar, hem yüzde hem göz çevresinde kapatıcıdan önce uygulanabilir özelliğe sahip. Göz çevresindeki sorunun rengine göre uygun bazı seçmelisiniz. Bazı uyguladıktan sonra ise UHD kapatıcıyı sürerseniz, göz çevreniz hiç olmadığı kadar dinlenmiş, taze ve aydınlık gözükür. 

Pembe koyu halkalar için: Mufe Yellow Primer 
Grimsi yeşil koyu halkalar için: Mufe Pink Primer
Mavi koyu halkaları gizlemek için: Mufe Peach Primer
Kahverengi koyu halkaları gizlemek için: Mufe Caramel Primer
İnce çizgileri düzeltmek için: Mufe Smoothing Primer

Sorununuza uygun bazı seçtikten sonra koyu halka üzerine ince bir kat olarak bazı parmak uçlarınızla tamponlayarak uygulayın. UHD kapatıcının uç kısmını kullanarak koyu halkaların üzerine noktalar yapın. Make Up For Ever #172 no’lu fırçayla noktaları yayın.

4) Fondöten ve kapatıcıyı sabitlemek için transparan bir pudra kullanmalısınız. Make Up For Ever #176 no’lu fırçayla Make Up For Ever HD Loose Powder’ı kullanarak kapatıcıyı sabitleyin. Fırçaya az miktarda aldığınız ürünü, süpürür gibi yüzünüzde gezdirin. HD Loose Powder incecik yapısıyla makyajı sabitler ve fondötenin kalıcılığını artırır. Yüze kadifemsi bir görüntü verir. Yapısı o kadar pürüzsüz ve incedir ki, üzerine kremsi bir ürün kullanabilirsiniz.

5) Boyutlandırmayı atlamayalım. Bunun için Make Up For Ever HD Cream Blush’ın bronz rengiyle (Brown Copper) kulak dibinden elmacık kemiğin tam altına tek yönle hareket ederek allığı sürün. Böylece elmacık kemikleriniz ortaya çıkar. Hem kremsi hem pudramsı bu allık ile oldukça doğal ve etkili sonuç alırsınız. Yüzünüze renk ve sıcaklık vermek istediğiniz yerlere bronz allığı uygulayabilirsiniz. Unutmayın kural şu: Koyu rengi gölge ve boyutlandırma için, açık renk allığı ise öne çıkarmak istediğiniz yerlerde kullanın. Make Up For Ever Flat Brush #146 bu uygulama için idealdir.

Ayrıca son zamanlarda kontür için en çok tercih edilen ürünlerden biri, Ultra HD stik fondötendir. Stik fondötenin cildinizden 1 ya da 2 ton koyu rengini elmacık kemiklerinizin altına ince bir hat olarak çizdikten sonra Make Up For Ever Double Ending #158 çift taraflı boyutlandırma fırçası ile etrafa fazla dağıtmadan, hafifçe –yukarı doğru hareketlerle-yayabilirsiniz. Bu şekilde elmacık kemiklerinizi boyutlandırmış olursunuz. 

6) Bronzdan sonra açık renk allık ile yanaklarınıza hafif dokunuşlar yapın. Bunu dudaklarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Make Up For Ever HD Cream Blush’ın renkli tonlarından birini yanaklarınızın üzerine hafif dokunuşlarla uygulayın. İster parmağınızla dağıtın isterseniz Make Up For Ever Blending Brush #148 ile rengi yayın.

İşte, Ultra HD serisi ile mükemmel bir ten makyajına sahip oldunuz! Yıldızların sırrı da bu işte.