​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

ULTRA HD KAPATICIYI NASIL KULLANMALIYIM? RENGİNE NEYE GÖRE KARAR VERMELİYİM?

Likit ve stik fondötenden sonra kapatıcı ile ten makyajımızı mükemmel şekilde tamamlıyor, Ultra HD serisi. Ailenin yeni üyesi Ultra HD kapatıcı, 4K teknolojisiyle üretildiği için kameralarla 10 kat zoom yapılsa dahi ciltte varlığı asla belli olmuyor. Bu yüzden film, reklam ve tv çekimlerinde kullanılıyor. Yani hem profesyonel makyaj artistleri hem de kapatıcıyı günlük hayatında kullanan herkes için ideal bir ürün. Cildi pürüzsüzleştiriyor tüm kusurları kapatıp radyant bir bitiş sağlıyor. Üstelik sadece göz çevresinde değil yüzün her yerinde kullanılabiliyor. Bu genel özellikleri hepimiz biliyoruz. Aslında asıl bilmemiz gereken bu müthiş kapatıcıyı en doğru şekilde nasıl kullanabileceğimiz.

RENK SEÇİMİ
Bu seriden ilk defa kullanacaksanız ve renk seçimi konusunda yardıma ihtiyacınız var ise, uzman@makyajtrendi.com adresine makyajsız ve güzel ışıkta çekilmiş bir fotoğrafınızı önceden kullandığınız fondötenlerdeki renk seçiminiz ile birlikte gönderebilirsiniz. Uzmanlarımız cilt renginize ve önceki tercihlerinize göre analiz yaparak tavsiyelerde bulunacaktır.

ULTRA HD KAPATICIYI ALMAK İÇİN 13 NEDEN! BU KAPATICIYI DİĞERLERİNDEN AYIRAN ÖZELLİKLER NELER? TIKLAYIN!UHD kapatıcıdan en yüksek performansı almak için size bir rehber hazırladık. Bu rehbere göre uygulama yaparsanız hiç olmadığı kadar aydınlık ve kusursuz bir cilde sahip olmanız çok çok kolay! Başlayalım mı?

UHD kapatıcının rengine nasıl karar vereceksiniz?

“Concealer yani kapatıcı kusurları gizlemek ve koyu halkalara bir parça aydınlık vermek içindir. O yüzden ciltten çok az açık bir tonu seçmelisiniz. Çünkü kapatıcı eğer fazla koyu olursa, makyaj daha ağır ve göz altlarınız çökük görünür.” - Erkan Uluç

Doğru rengi bulmak için:

Cildin alt tonunu belirleyin: Bileğinizin iç kısmındaki rengi gözlemleyin, bu bölge fazla güneşe maruz kalmadığından ana renk alt tonunu belirler. Buradaki sonuca göre ya sarı tabanlı ya da kırmızı alt tabanlı cilde sahipsinizdir. Bunu zaten anlarsınız. 

Cilt alt tonunuzu belirledikten sonra sarı ya da kırmızı tona göre AÇIK-ORTA-KOYU ciltlere göre ideal olarak belirlenmiş kapatıcı renklerinden birini seçebilirsiniz. UHD kapatıcıyı nasıl kullanmalısınız?

- Eğer pudra fondöten kullanıyorsanız, kapatıcıyı fondötenden önce uygulayın.
- Eğer likit ya da krem fondöten kullanıyorsanız, yoğun kusurlarınız varsa ve yüksek kapatıcılık istiyorsanız kapatıcıyı fondötenden önce ve sonra uygulayabilirsiniz. 

KOYU HALKALARI NASIL GİZLERSİNİZ?
Çok koyu halkalarınız varsa, bunları tamamen yok edip silmek için kapatıcıdan önce renk düzeltici bazlardan kullanmalısınız. Make Up For Ever Step1 Primer serisindeki bazları hem yüzde hem göz çevresinde kapatıcıdan önce uygulayabilirsiniz. Göz çevresindeki sorunun rengine göre uygun bazı seçmelisiniz. Bazı uyguladıktan sonra ise UHD kapatıcıyı sürerseniz, göz çevreniz hiç olmadığı kadar dinlenmiş, taze ve aydınlık gözükür. 

Pembe koyu halkalar için: Mufe Yellow Primer 
Grimsi yeşil koyu halkalar için: Mufe Pink Primer
Mavi koyu halkaları gizlemek için: Mufe Peach Primer
Kahverengi koyu halkaları gizlemek için: Mufe Caramel Primer
İnce çizgileri düzeltmek için: Mufe Smoothing Primer

- Sorununuza uygun bazı seçtikten sonra koyu halka üzerine ince bir kat olarak bazı parmak uçlarınızla tamponlayarak uygulayın.
- UHD kapatıcının uç kısmını kullanarak koyu halkaların üzerine noktalar yapın. Mufe #172 no’lu fırçayla noktaları yayın.
- Son olarak, Mufe #176 no’lu fırçayla Mufe HD Loose Powder kullanarak kapatıcıyı sabitleyin.

İşte, tam anlamıyla kusursuz göz altlarına giden yolun tarifi bu şekilde!