​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

ULTRA HD STİK FONDÖTENİ DİĞER STİK FONDÖTENLERDEN AYIRAN 11 ÖZELLİK

Ultra HD rüzgarı hız kesmeden esmeye devam ediyor! Likit fondötenden sonra stikleri ile makyaja damga vuran Ultra HD’nin diğer stik fondötenlerden ayrılan özellikleri neler?

Make Up For Ever Ultra HD Stick Foundation, televizyon ve film sektörünün en son HD teknolojisine göre formüle edilmiş ve 4K kameralar için tasarlanmıştır. Tıpkı UHD likit fondötende olduğu gibi! Likittten farkı ise stik şeklinde yani kremsi bir formda olması. 

RENK SEÇİMİ
Bu seriden ilk defa kullanacaksanız ve renk seçimi konusunda yardıma ihtiyacınız var ise, uzman@makyajtrendi.com adresine makyajsız ve güzel ışıkta çekilmiş bir fotoğrafınızı önceden kullandığınız fondötenlerdeki renk seçiminiz ile birlikte gönderebilirsiniz. Uzmanlarımız cilt renginize ve önceki tercihlerinize göre analiz yaparak tavsiyelerde bulunacaktır. 

Peki bu Ultra HD stik fondötenin piyasadaki diğer stik fondötenlerden farkı ne? Bunun için tam 11 sebep sayabiliriz size!

1) Ultra HD stik fondötenin başka hiçbir stikte olmayan ilk özelliği, elbette 4K kameralar için tasarlanmış olmasıdır. Profesyonel uygulamalar için eşsizdir, TV ve çekim makyajlarında kullanılır çünkü kameralarla zoom yapılsa dahi ciltte belli olmaz.

2) Stik fondötenler iyi bir örtücülük sağlamaları için genelde kalın yapılı olurlar. Ultra HD stik fondötenin yapısı ise inceciktir ve mükemmel bir kapatıcılığa sahiptir.

3) Stik fondötenleri kat kat uyguladığınızda ‘cakey’ denilen, ciltte kalın ve yoğun bir görüntü oluşturabilirler. Ultra HD stik fondöteni kat kat uygulasanız bile ciltte pürüzsüz durur ve asla belli olmaz.4) Stik fondötenler kremsi yapılarından dolayı kuru ve normal ciltler için daha uygundur. Yağlı ciltlere ağır gelebilir. Ultra HD stik fondöten ise tüm cilt tiplerine uygundur, yağlı ciltliler dahil. Ciltte kadifemsi bir etki yaratır. Ama mat bir görünüm sunmaz. 

5) Ultra HD stik fondöten cildi ikinci bir ten gibi örter. İçeriğindeki hyalüronik kürelerle cildi nemlendirir. Nemsiz ciltleri çok güzel nemlendirir.

DUYGU ÖZASLAN'IN UHD STİK FONDÖTEN İLE TEN MAKYAJINI VE KONTÜRÜ NASIL YAPTIĞINI MERAK EDİYORSANIZ, VİDEOMUZU İZLEYİN!6) Diğer stik fondötenlere göre incecik yapılı olduğu için ciltteki tüm kusurları farkedilmez bir doğallıkla mükemmel şekilde örtmesinin yanı sıra göz çevresinde kapatıcı olarak bile kullanılabilir! 

7) Ultra HD stik fondöten cilde aydınlık ama yağlı olmayan bir görünüm verir. Mükemmel bir radyant bitiş sağlar. Diğer stik fondötenlerin uygulandıktan kısa süre sonra cildi yağlıymış gibi göstermesinin yanında bu önemli bir farktır.

8) Işık yayan formülü sayesinde oldukça natürel bir görünüm yaratırken, cildinizi kusursuz ve yumuşacık hissedersiniz. 

9) Kolay dağılabilir ve doğal örtücülük veren yapısı sayesinde hem lokal olarak hem de tüm yüze likit fondöten gibi uygulanabilir. 10) Kapatıcılığı ayarlanabilir. Hafif kapatıcılık için Make Up For Ever Foundation Brush #108, orta kapatıcılık için Make Up For Ever Foundation Kabuki #110 no’lu fırçaları tercih edebilirsiniz. Ürünü bu fırçalarda cildinize güzelce yedirebilirsiniz. Yüksek kapatıcılık arzu ederseniz, HD Sponge ile ürünü cildinize yedirin. Üzerine de HD Powder ürününü kullanarak cildinize kadifemsi bir görünüm ve dayanıklılık kazandırabilirsiniz. 

11) Fondöten ve kapatıcı olarak kullanılmasının yanı sıra kontür ürünü olarak kullanmak için de ideal bir üründür. Make Up For Ever Ultra HD Stick Foundation’in tam 15 tonu vardır. 15 renk içinden kontür için uygun renkler: Y505, R530 ve Y535’dir. Elmacık kemiklerinizin altına stik ile ince bir hat çizdikten sonra Make Up For Ever Double Ending #158 çift taraflı boyutlandırma fırçası ile koyu rengi etrafa fazla dağıtmadan, hafifçe –yukarı doğru hareketlerle-yayabilirsiniz. ULTRA HD STİK FONDÖTEN RENKLERİ 
Make Up For Ever Ultra HD Stick Foundation’in tam 15 tonu vardır. Bunlar, HD fondöten ile karşılık gelen renklerdir.

HD Stik Fondöten ve Ultra HD Likit Fondöten renk muadilleri aşağıdaki gibidir: 

ULTRA HD FOUND STICK 115=R230
ULTRA HD FOUND STICK 120=Y245
ULTRA HD FOUND STICK 125=Y315
ULTRA HD FOUND STICK 118=Y325
ULTRA HD FOUND STICK 127=Y335
ULTRA HD FOUND STICK 123=Y365
ULTRA HD FOUND STICK 155=R370
ULTRA HD FOUND STICK 153=Y405
ULTRA HD FOUND STICK 160=R410
ULTRA HD FOUND STICK 128=Y415
ULTRA HD FOUND STICK 173=Y445
ULTRA HD FOUND STICK 177=Y505
ULTRA HD FOUND STICK 180=R530
ULTRA HD FOUND STICK 178=Y535