​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

ULTRA HD TEN MAKYAJI İÇİN VAZGEÇİLMEZ ÜRÜN LİSTESİ!

Fotoğraflarda, ayna karşısında, arabanın dikiz aynasında, selfie çekerken veya herhangi bir yerde makyajımızı kontrol ederken her zaman harika görünmeyi dileriz. Ama her zaman harika görünemeyebiliriz. Çoğu zaman kullandığımız ürünlerden ya da cildimizin yapısından makyaj çabuk bozulur, tazeleme gerektirir veya bir sebepten cildimizin görünüşünü beğenmeyiz.

Şimdi bunların hepsi bir kenara, Ultra HD ten makyajı ile tüm gün süren doğallık, pürüzsüzlük ister fotoğraflarda ister aynada sizi mutlu edecek makyaj için gereken her şeyin yer aldığı bir ürün listesi hazırladık. Her zaman harika görünmenin formülü bu listede!

İşte, Ultra HD ten makyajı için olmazsa olmaz ürün listesi:

1) Makyaj bazı. Baz, cildinize nem verir, makyaj için en ideal zemini hazırlar ve makyajın kalıcılığını arttırır. En önemlisi makyajın çok daha güzel görünmesini sağlar. Make Up For Ever Step 1 Skin Equalizer serisinden cildinizin tipine uygun olan bir baz seçin. 

2) Fondöten. Ultra HD likit veya stik fondötenden birini seçebilirsiniz. Normalde stik fondötenler kremsi yapılarından dolayı kuru ve normal ciltler için daha uygundur. Ama Ultra HD stik fondöten tüm cilt tiplerine uygundur, yağlı ciltliler dahil. Ciltte kadifemsi bir etki yaratır. Orta kapatıcılık için likiti, ortadan biraz daha fazla kapatıcılık için stik olanı tercih edebilirsiniz. RENK SEÇİMİ – GÜZELLİK HATTI
Bu seriden ilk defa kullanacaksanız ve renk seçimi konusunda yardıma ihtiyacınız var ise, uzman@makyajtrendi.com adresine makyajsız ve güzel ışıkta çekilmiş bir fotoğrafınızı önceden kullandığınız fondötenlerdeki renk seçiminiz ile birlikte gönderebilirsiniz. Uzmanlarımız cilt renginize ve önceki tercihlerinize göre analiz yaparak tavsiyelerde bulunacaktır. 3) Fırça. Fondötenin kapatıcılığını kullandığınız fırçanın tipi belirler. Hafif kapatıcılık için Make Up For Ever Foundation Brush #108, orta kapatıcılık için Make Up For Ever Foundation Kabuki #110 no’lu fırçaları tercih edebilirsiniz. Ürünü bu fırçalarla cildinize güzelce yedirebilirsiniz. Yüksek kapatıcılık arzu ederseniz, HD Sponge’u hafifçe nemlendirip fondöteni bu süngerle uygulayabilirsiniz.

4) Kapatıcı. UHD kapatıcının incecik ve radyant bitişi sayesinde göz çevreniz aydınlık ve pürüzsüz olur. Bu kapatıcı çizgilere dolmaz, çıplak gözle asla belli olmaz. 5) Renk düzeltici kapatıcı. Çok koyu halkalarınız varsa, bunları tamamen yok edip silmek için kapatıcıdan önce renk düzeltici bazlardan kullanmalısınız. Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer serisindeki bazlar, hem yüzde hem göz çevresinde kullanılabilir. Göz çevresindeki sorunun rengine göre uygun bazı seçmelisiniz. Bazı uyguladıktan sonra ise UHD kapatıcıyı uygularsanız en koyu halkadan bile eser kalmaz. 

Pembe koyu halkalar için: Yellow Primer 
Grimsi yeşil koyu halkalar için: Pink Primer
Mavi koyu halkaları gizlemek için: Peach Primer
Kahverengi koyu halkaları gizlemek için: Caramel Primer
İnce çizgileri düzeltmek için:
Smoothing Primer

6) Transparan pudra. Make Up For Ever HD Loose Powder’ı kullanarak makyajınızı sabitleyin. Fırçaya az miktarda aldığınız ürünü, süpürür gibi yüzünüzde gezdirin. Göz çevrenizden de geçin. HD Loose Powder incecik yapısıyla makyajı sabitler ve fondötenin kalıcılığını artırır. Yüze kadifemsi bir görüntü verir. Yapısı o kadar pürüzsüz ve incedir ki, üzerine kremsi bir ürün kullanabilirsiniz.7) Boyutlandırma. Make Up For Ever HD Cream Blush’ın bronz rengiyle (Brown Copper) kulak dibinden elmacık kemiğin tam altına tek yönle hareket ederek rengi sürün. Böylece elmacık kemikleriniz ortaya çıkar. Bu işlemi UHD stik fondötenin cildinizden 1-2 ton koyu rengiyle de yapabilirsiniz. Make Up For Ever Flat Brush #146 bu uygulama için idealdir.

8) Renklendirme. Make Up For Ever HD Cream Blush’ın renkli tonlarından birini yanaklarınızın tam üzerine hafif dokunuşlarla uygulayın. Bunu parmaklarınızla da yapabilirsiniz.