MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

UZUN VE SAĞLIKLI SAÇLARIN 10 SIRRI

Hepimizin bildiği şeyler ama uygulama kısmında çoğunlukla üşengeçlikten pas geçiliyor. Eğer sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız bunları yapın!

1. Sıklıkla kestirin
Boyadan ve şekillendiricilerden hatta sık sık taranmaktan bile yıpranan saç uçları bir süre sonra kırılır, kurur ve çatallı bir görünüme sahip olur. Bu da saçları sağlıksız gösterir. Tam bir klişe ama doğru: Her ay saçlarınızın uçlarını yarım santim kestirirseniz, saçlarınız sağlıksız kısımlarından kurtulacağı için canlı, gür ve parlak görünür. Ahenkle dans ediyormuş izlenimi verir.

2. Saç derinize bakım yapın
Saçınızı temizlemenin yanı sıra saç derinize bakım yapan şampuanlardan kullanın. Örneğin içerisinde avokado ve hindistan cevizi yağı bulunan şampuanlar olabilir. Bunlar saç derisini besler, güçlendirir. Güçlenen saç derisi ise sağlıklı saçlar için en iyi temeldir. Şampuanlama esnasında saç derinize birkaç dakika masaj yapın, başınızı ovun. Bu, kan dolaşımını uyarır ve sağlıklı bir saç derisini teşvik eder.
Şampuan haricinde saç için özel üretilen bakım serumlarını da kullanabilirsiniz. Şampuanın etkisini de güçlendirir.

3. Doğru kesim
Saçınızın önünde uzun katlar bırakırsanız, bu, saçınızın uzun olduğunu düşündürtür. Julianne Moore ve Brooke Shields’in saç stilisti Sarah Potempa, bu yöntemi sıklıkla uyguladığını söylüyor. Ayrıca kare ve yuvarlak yüzlerin yüzlerini daha ince gösterdiği için önlerde uzun katların çok tercih edildiğini belirtiyor.

4. Kuru şampuan
Kuru şampuan, saç dibindeki faydalı yağları silip süpürmeden saçı temizler. Üstelik uzun saç ağırdır ve aşağı sarkar. Kuru şampuan ile saç köklerinize masaj yaparak hacim katabilirsiniz.

5. Renk verin
Uzun ve koyu renk saçlar çok güzel ama sizce de sanki battaniye gibi gözükmüyor mu? Araya biraz renk ve ışıltı katmak iyi fikir olabilir. Balyaj ile parlak ve canlı gözükecekler.

6. Yüksek topuz yapmayın
Çok uzun ve gür saçlarınız varsa, yüksek topuz yaptığınızda bu kalın topuz ile yüz proporsiyonunuz bozulur. En ideali enseye yakın toplamaktır.

7.Destek kuvvet şart Uzun saç ağırdır. Eğer kökleri desteklenmezse dümdüz aşağı sarkarlar. Saçları hacimli göstermek için, dipler nemliyken ‘booster’ denilen saç diplerine hacim veren ve kabartan ürünlerden kullanabilirsiniz. Bunu masaj yapar gibi saç diplerinize yedirin, saç uçlarına . gelmesine gerek yok.

8. Saçlarınız uykuda yıpranmasın
Çok ilginç gelebilir ama uykuda yastığa sürtündüğü için de yıpranır ve kırılır saçlar. Uzun saçlardan bahsediyoruz elbette. Sağa sola dönerken gerilen, çekiştirilen ve ezilen saçlar. Saten yastık ya da ipek yastık kılıfı kullanabilirsiniz. Bunlar sürtünmeyi en aza indirir. Veya saçınızı tepeden gevşekçe toplayıp yatabilirsiniz.

9. Az, çoktur
Saçlarınızda çok fazla ürün kullanmaya gerek yok . En güzeli, doğal ve hareketli dalgalar. Plaj dalgası dediğimiz o muhteşem kıvrımlı saçları yapmak için saçınıza biraz şekillendirici sürün ve kurutun. Bu kadar!

10. Vitamin takviyesi
Saçlarınızı güçlendirmek, hızlı uzamasını sağlamak için Biotin desteği alabilirsiniz. Biotin, saç büyümesine neden olan hücreleri uyarır. Saçlarınız kalınlaşıp, gürleşir. Elbette bu vitamini almadan önce dermatoloğa sormanız daha iyi olur.
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter