Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
ARGAN YAĞLARININ SAÇINIZ ÜZERİNDEKİ 7 ETKİSİ
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
REPAIR GAME CHANGER HAIR MASK
WE ARE PARADOXX
Yoğun Onarıcı Mucize Etkili Vegan Saç Maskesi
1.940,00 TL 1.550,00 TL
MOISTURE HANGOVER HAIR ELIXIR
WE ARE PARADOXX
Çok Yönlü Nemlendirici Vegan Saç İksiri
1.475,00 TL 1.175,00 TL
MOISTURE SUPER FUEL FACE, HAIR + BODY OIL
WE ARE PARADOXX
Nemlendirici & Besleyici Kuru Yağ - Yüz&Vücut&Saç
1.475,00 TL 1.253,75 TL

Saç Bakımı

ARGAN YAĞLARININ SAÇINIZ ÜZERİNDEKİ 7 ETKİSİ

 • Haziran 29, 2020

Saça faydaları nedeniyle “sıvı altın” olarak adlandırılan argan yağı donuk görünen saçları kısa zamanda sağlığına kavuşturur ve doğal bir parlaklık verir. Bakın, argan yağının saç üzerindeki etkileri neler?

Doğanın sunduğu mucizelerden biri olan argan yağı, cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da mucizevi sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Yıpranmış saçlarınıza canlılık kazandırmak, saç kırıklarının oluşmasını engellemek ve saçlarınızı dipten uca beslemek için argan yağı oldukça etkili bir bakımdır. 

Argan yağından oluşan Marrakesh ürünleri ise tamamen saçlarınızın sağlığı için geliştirilmiştir. Çok etkili bakım kürlerinden oluşur. Marrakesh sayesinde sağlıkla parlayan, canlı, kolay şekil alan saçlara sahip olacaksınız… Saçı beslemek, şekil vermek ve mükemmel parlaklığa kavuşturmak için geliştirilen Marrakesh ürünlerinin sırrı içeriğindeki argan yağı ile Hint kenevirinde gizlidir. Yenileyici ve yaşlanma etkilerini giderici etkiye sahip bulunan argan yağı, yüksek oranda vitamin E ve Omega 3, 6, 9 yağları içerir. Bu vitamin ve yağlar saçın mevcut hasarlarını onarırken gelecekte oluşabilecek hasarlara karşı saçın direncini artırıp sağlıklı saç tellerine sahip olmanızı sağlar.

 

Argan yağının saçlar üzerindeki 7 etkisi:

1) Saçı doğal bir şekilde nemlendirir, karışmasını engeller ve daha kolay şekil almasını sağlar. Saçın nemli havalarda kabarmasını ve elektriklenmesini engeller. İşlem görmüş mat saçlara parlaklık verir. Isı ile şekillendirmeye karşı saç tellerini koruma altına alır. Çevresel etkenlerin saç tellerinde yarattığı hasara karşı saçı korur. Zor şekil alan saçları yumuşatarak elektriklenmesini önler. 

2) Saçın köküne nüfuz ederek saçın elastikiyetini arttırır. Özellikle uzun saçları olanlarda fırçalama, kurutma ve fön çekme sırasında yaşanan koparak dökülmeleri azaltır. 

3) E vitamini bakımından zengindir ve E vitamini sağlıklı saçlar için en önemli vitaminler arasında yer almaktadır. Antioksidan etkisi bulunan E vitamini güneşten, boyadan yıpranan saçların toparlanma sürecini kısaltır. 

4) Saçlarda ve saç derisinde fazla az miktarda yağ kalıntısı bırakan argan yağı nemi saç ve saç derisine hapsederek kuru ve kırılgan saçları kısa zamanda yumuşatır. Özellikle boyadan yıpranan, kuruyan ve kırılgan hale gelen saçlar için ideal bir doğal çözümdür. 

5) Omega üç ve omega dokuz gibi doymamış yağ asitleri bakımından zengin içeriği ile saçı besler. Saçın yapısını güçlendirir ve güneşin zararlı ışınları, hava kirliliği gibi çevresel faktörlere karşı saçları daha dayanıklı hale getirir.

6) Argan yağı ile saçlı deriye günlük olarak masaj yapmak, saç dökülmesini engeller.

7) Argan yağı geleneksel olarak saç maskesi olarak da kullanılır. Saçı güçlendirir, saça parlaklık, yumuşaklık ve ipeksi bir dokunuş kazandırır.

Argan yağı saç rengini açar mı ?

Argan yağı saçlara bakım yapması ve sağlıklı hale getirmesiyle ünlüdür. Ancak saçlar üzerinde herhangi bir açıcı etkisi yoktur.

Argan yağı saç kabarmasını önler mi ?

Saçlara bakım yapıp nemlendirirken daha pürüzsüz hale getirir ve kuruluğu önler. Bu nedenle saçların kabarmasını önleme konusunda da etkilidir. 

Argan yağı saç çıkarır mı ?

Argan yağı tek başına saç çıkarma üzerinde etkili olmasa da biberiye yağı, hint yağı ve kabak çekirdeği yağı gibi saç gelişimini olumlu etkileyen yağlarla birlikte karıştırarak kullanabilirsiniz. 

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ