Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
NARS

EYELASH CURLER

Kirpik Kıvırıcı Aparat
275,00 TL
NARS

EYELINER STYLO

Keçe Uçlu Likit Eyeliner
295,00 TL

Makyaj

AŞAĞIYA ÇEKİK GÖZLER NASIL GÖZ MAKYAJI YAPMALI?

 • Haziran 29, 2020

Her kadının göz şekli birbirinden farklıdır; aynı makyaj stilinin herkeste farklı gözükmesinin de sebebi budur. O halde göz tipinizi öğrenin, göz şeklinize göre makyajınızı yapın. 

 

Dünyanın en güzel kadınlarından olan Katie Holmes, Camilla Belle ve gerçek bir ikon olan Blake Lively'nin gözlerine hiç dikkat ettiniz mi? Etmediyseniz, dikkatlice fotoğraflarına bakın. Bu ünlüler gibi göz şekliniz varsa, sizin de aşağıya çekik gözleriniz vardır.

 Peki, aşağıya çekik gözler nasıl makyaj yapmalı?

 

Eğer sizin de aşağıya çekik gözleriniz varsa, gözlerinizin altını fazla koyu ve dumanlı boyamamalısınız ki gözler daha düşük görünmesin.Göz makyajınız hep üst göz kapağında yoğunlaşmalı. Gözün alt dış köşesini fazla boyamadan, gözün üst kısmındaki kirpik çizgisini takip edip degradeli bir makyaj yapmalısınız. Farınızı göz bitişinden yukarı doğru uzatırsanız güzel bir efekt yaratmış olursunuz. Nars Bengali far ile gözlerinize dumanlı bir efekt verip, kalkık gösterebilirsiniz. 

 

En önemlisi, kalem (Make Up For Ever Kohl Pencil 9K Mocha Brown) ya da eyeliner (Nars Stylo Eyeliner) ile gözün köşelerinden gözü yukarı çeken çizgiler çekmelisiniz. Camille Belle'nin yaptığı gibi... Ayrıca eyeliner'dan sonra, maskaradan önce Nars Eyelash Curler ile kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Kıvrık kirpikler de gözleri kalkık gösterir.

"Gözleri aşağı çekik kişilere makyaj yaparken bazen eyeliner'ı abartıyorum. Kalın ve kuyruklu çekiyorum ki, gözlere direkt lifting etkisi yapsın. Böylece gözler kalkık ve yukarda gözüküyor ayrıca bu tarz eyeliner görünüme bohem bir hava veriyor. Make Up For Ever Aqua Black suya dayanıklı jel eyeliner ile dayanıklı ve yoğun bir göz makyajı elde edebiliyorum. Sonra bunu bol bol maskara sürerek tamamlıyorum. Son zamanlardaki favorim Shiseido Full Lash Volume Maskara. Kirpiklere hacim ve istediğim gibi dolgunluk veriyor "
- Ünlü makyaj artisti Hatice Saka

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ