Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SHISEIDO

EVER BLOOM (90ML)

Eau De Parfum - Çiçeksi Parfüm
940,00 TL

Ünlüler

BAHARA YAKIŞAN PARFÜMLER HANGİLERİ?

 • 01.06.2020

Fiziken ve ruhen yenilendiğimiz bir mevsim olan baharda, parfüm seçimlerimizde ferahlık ve hafiflikten yana oluyor. Özellikle çiçeksi parfümler çiçek kokuları, baharı yansıttığı için bu mevsimde öne çıkıyor. Bahara yakışan 10 parfümü sizin için bir araya getirdik.
 

1) Penhaligon’s Anthology Orange Blossom, portakal çiçeğini ışık saçan tatlı bir çiçeğe dönüştürüyor. Bu parfüm, Akdeniz havasının bir şişeye doldurulmuş hali adeta... Sizi mutlulukla sarıp sarmalayacak bu koku, gönlünüzü şenlendirecek! 

 

Parfümün tepe notalarında neroli, menekşe yaprağı, bergamut, limon özü, kakule ve pembe meyveler yer alıyor. Kalp notalarında portakal çiçeği, Mısır yasemini, gül şeftali çiçeği ve orkide var. Dip notalarında ise sandal ağacı, sedir, beyaz misk ve vanilya bulunuyor.
 

2) L`Artisan Haute Voltige, sevinç ve mutluluk patlaması yaratan bir parfüm. Çiçeksi meyveli kokusu ile çok özel ve güzel.

 

Cömert ve dışa dönük bir koku olarak tanımlanan parfümün notalarında nar, karabiber, kırmızı şakayık, ardıç, meşe yosunu ve odunsu notalar bulunuyor. Coşku dolu, mutluluk hissi veren bir parfüm.

 

3) Serge Lutens Clair De Musc, berrak, ışıl ışıl ve su gibi akan duru bir parfüm. Şeffaflığı çağrıştıran kokusunun gizemi çiçek noktalarında saklı. İris, misk, portakal çiçeği esansı ve bergamot notaları içeren parfüm, akşamüstü çiçekli bir bahçeden geçerken hissedilen o tazeliği ve ferahlığı aşılıyor ruha... 

 

Clair De Musc bir kere içinize işledi mi, vazgeçilmeziniz 

 

4) Penhaligon’s Lily of the Valley, inci çiçeği, gül, ylang ylang ve yaseminin mükemmel uyumuyla oluşmuş taze ve çiçeksi bir parfümdür. Bu parfüm için genellikle bahar mevsimi ile ilişkili çiçeklerin klasik bir sunumudur diyebiliriz. 

 

Lily of the Valley, yosun ve sandal odunundan yumuşak bir yastığa sarılmış kırılgan inci çiçeği, beyaz çiçekler ile vurgulanan turunçgiller ve sardunyanın büyüleyici bir derlemesi içine gömülmüştür.

 

5) L`Artisan Bois Farine, ağaç, çiçek, iris ve misk notalarından oluşan sıra dışı ve iddialı bir parfüm. Parfümün tek iddiası kokusu da değil, öyküsü üstelik...
 

Bois Farine, Jean-Claude Ellena tarafından 2003 yılında yaratıldı. Koku, parfümörünün uzun bir yolculuğundan ilham alarak tasarlandı. Ellena, Reunion Adası’ndaki büyülü ormanda sadece o adada yetişen tılsımlı gücü ile bilinen beyaz aromatik ağaç ile karşılaşınca bu parfümü yaratmaya karar vermiş. Ağacın zengin çiçek, pudramsı ve odunsu kokusundan esinlenerek ortaya çıkan parfümün notalarında rezene tohumu, iris, misk, sandal ağacı ve benzoin bulunuyor. İlham kaynağı sihirli ağaç kadar büyüleyici bir parfüm...
 

6) Serge Lutens Fleurs D'Oranger, portakal çiçeği, yasemin, beyaz gül notalarıyla kült, klasik ve rafine bir parfüm. Çiçeksi parfümlerin en güzellerinden...

 

“Turuncun daha doğrusu yoğun kokulu turunç çiçeğinin etrafına yaydığı enerji, ruhumuzun en derinine işleyerek bizi çağırıyordu hep...” – Serge Lutens

 

7) Penhaligon’s Gardenia, doğanın en duyusal çiçeği olan gardenyanın taze ve saydam tasviridir. Egzotik ve çiçeksi bir parfümdür. 

 

Sandal odunu ve manolyanın kremsi hali, harika bir gardenya, sümbülteber, ylang ve yasemin buketi altında turunçgil etkili manolya ve buğulu yapraklarla çevrelenerek ortaya çıkar. 

 

8) L`Artisan Rose Privee, gül kokulu parfümleri sevmeyenler için çığır açıcı nitelikte bir koku. Parfümde sadece çok ender rastlanan gül notaları yer alıyor.

 

Sadece mayıs ayında çiçek veren, Fransa’nın Grasse bölgesinde yetişen ikonik May Rose (Mayıs Çiçeği) içeren bu parfüm; sofistike, modern ve çiçeksi bir koku sunuyor.
 

9) Penhaligon’s Violette, menekşeye yeni bir anlam yükleyen müthiş bir koku. Çiçeksi parfümlerin en güzellerinden biri...

 

Narenciye, sardunya, sandal, sedir ve misk notalarından oluşan parfümün kalbi elbette menekşe... Menekşe kokusunu sevmeyenler için bile çığır açıcı nitelikte.

 

10) Shiseido Ever Bloom, narin beyaz çiçeklerin doğal çiçeksi kokusuyla, iddiayı ve zarafeti bir arada sunuyor. Parfümde, alt nota, portakal çiçeği, gardenya ve miskle taçlandırılmış. Üst nota ise nilüfer, gül esansı ve sıklamenin harmanı ile... 

 

Kendinizi çiçek bahçesindeymiş gibi hissetmenizi sağlayacak mükemmel bir parfüm.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ