;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
CİLDİ PARLAK GÖSTEREN TEN MAKYAJI NASIL YAPILIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SYNCHRO SKIN GLOW LUMINIZING FLUID FOUNDATION SPF20
SHISEIDO

SYNCHRO SKIN GLOW LUMINIZING FLUID FOUNDATION SPF20

Cilde Doğal Aydınlık&Işıltı Veren Likit Fondöten SPF20
890,00 TL
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS

RADIANT CREAMY CONCEALER

Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
680,00 TL 612,00 TL
AQUA GEL LUMINOUS MASK
NARS

AQUA GEL LUMINOUS MASK

Su Bazlı Aydınlatıcı Nem Maskesi
480,00 TL
SHEER GLOW FOUNDATION
NARS

SHEER GLOW FOUNDATION

Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
950,00 TL 775,00 TL

Yüz Makyajı

CİLDİ PARLAK GÖSTEREN TEN MAKYAJI NASIL YAPILIR?

 • Haziran 26, 2020

Cildi parlak ve aydınlık göstermenin birçok yolu var elbette. Ama yüzünüzü yağ ile yıkamış gibi görünmeden, fondöten kullanarak bunu nasıl başarırsınız? Pekçoğumuz fondötenlerin içine likit aydınlatıcı veya nemlendirici karıştırıyor bazen, ama profesyonel makyaj artistlerine göre bu pek doğru değil. Sakıncası yok ama bu uygulamanın fondötenin dokusunu etkilediğini söylüyorlar. En doğrusu, ürünleri ayrı ayrı karıştırmadan uygulamakmış. Peki, cildimizi parlak ve aydınlık göstermek için hangi ürünlerle nasıl bir yol izlemeliyiz?

“En iyi cilt, ışığı yansıtabilen cilttir.” – François Nars

cildi parlak gösteren makyaj

1. Adım: Aydınlık veren nemlendirici

Makyaja başlamadan önce ilk adım tabii ki nemlendirici. Ama sıradan bir nemlendirici değil... Cilde aydınlık veren bir nemlendirici. Makyaj artistlerinin en sevdiği nemlendiricilerden birini söyleyelim mi?  Nars Aqua Gel Luminous Oil-Free Moisture Cream, 4 saat boyunca cilde yoğun nem vererek ve cildin azalan parlaklığını ona geri kazandırıyor. Cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içerdiği için makyaj altına uygulandığında da cilt daha parlak görünüyor. Üstelik hem yağsız hem de su içeriği bakımından zengin jel formlu bir nemlendirici. Yani makyaj altına uygulamak için de eşsiz! Cildin doğal ışıltısını ortaya çıkardığından üstüne uygulanan makyajı da daha güzel gösteriyor. 

Tüm bunların yanında Shiseido Glow Revival Serum ve ardından da Glow Revival Cream'i kullanabilirsiniz. Bu ikili tamamen cildin ışığını ortaya çıkarmak üzerine kurulu! Deneyin, aradaki farka gözleriniz bile inanamayacak!

Sabah ve akşam önce serumu sonra nemlendiriciyi uygularsanız, kısa sürede cildinizdeki değişim sizi bile şaşırtacak!


2. Adım: Fondöten

Günümüzde birçok fondöten artık ışığı yansıtıcı özellik taşıyor, bu da cildin daha ışıltılı ve parlak görünmesi demek. Fondötenlerin üzerinde aydınlatıcı özellikli olup olmadığı hep yazar ama şunu da belirtelim ki, ‘lifting’ etkili yani sıkılaştırıcı fondötenler de aydınlatıcı özellik taşır.

Fondötenden sonra ihtiyaç duyarsanız kapatıcı olarak da Nars Radiant Creamy'i kapatıcıyı kullanabilirsiniz. Bu kapatıcı radyant bitişiyle aydınlık bir göz çevresi yaratır. 

Cildi parlak gösteren çeşitli özelliklerdeki fondötenlere bir bakalım:

cildi parlak gösteren fondötenler

Nars Sheer Glow Foundation, cilt tonunu eşitleyen, ince yapılı, cildin ışıltısını ortaya çıkaran harika bir fondötendir. Kapatıcılığı ayarlanabilir.

Shiseido Radiant Lifting Foundation SPF15, ciltteki gölgeleri gideren ve cilde ışıltılı bir gençlik parıltısı kazandıran, yaşlanma karşıtı fondötendir.

cildi parlak gösteren pudra uygulaması

Shiseido Synchro Skin Glow Foundation cildin doğal güzelliğini kapatmadan kızarıklık, kuruluk gibi pürüzleri giderir ve geniş gözenekleri gizler. Cilt ile senkronize olan yapısı sayesinde cildin gün içindeki değişimlerine ayak uydurur. Cilde ışıltı verir.


3. Adım: Pudra

Fondöteni sabitleyen ve cilde transparan bir aydınlık veren bazı pudralar da vardır. Bu pudralar hem cildi aydınlatır hem de makyajın ömrünü uzatır. Örneğin, Nars Light Reflecting Loose Setting Powder sayesinde cilt görünür bir şekilde pürüzsüzleşirken ince çizgiler, kırışıklıklar ve gözenekler gizlenir. Bu şeffaf ipeksi pudra, gün boyu ışığı dağıtmak ve yeni ışık kaynaklarına uyumlu hale getirmek için Fotokromik Teknolojisiyle zenginleştirilmiştir.


4. Adım: Aydınlatıcı

Aydınlatıcı ile parlak ten makyajına son dokunuşu yapmalısınız. Makyaj artistlerinin en favori ürünü hiç kuşkusuz Nars Illuminator Hot Sand, Copacabana ve Orgasm. Copacabana’yı yüzün belli noktalarına uygulamalısınız. Kaş kemiği, burun kemiği ve elmacık kemiklerinin üzeri ve dudak üstündeki üçgen.

nars aydınlatıcı nars highlighter

far uygulaması

5. Adım: Far

Mat veya ışıltılı, açık renkli bir farı göz pınarlarınıza uygulayarak, gözlerinizi daha büyük ve beyaz gösterebilirsiniz. Tabii ki bu da yüzünüze yansır. Teniniz daha aydınlık ve parlak görünür. Bizim favorimiz Nars Dual Intensity Rigel. Nefis bir sıcak bakır rengi...

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ