Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
CİLDİ PARLAK GÖSTEREN TEN MAKYAJI NASIL YAPILIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.540,00 TL
SHEER GLOW FOUNDATION
NARS
Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
2.240,00 TL
LIGHT REFLECTING FOUNDATION
NARS
Cildin Işığını Ortaya Çıkaran & Cilt Bakım Etkili Fondöten
2.380,00 TL
SYNCHRO SKIN SELF-REFRESHING TINT SPF20
SHISEIDO
Isıya, Neme, Yağlanmaya Dayanıklı Renkli Nemlendirici SPF20
2.250,00 TL 1.995,00 TL
SYNCHRO SKIN SELF-REFRESHING FOUNDATION SPF30
SHISEIDO
Uzun Süre Dayanıklı, Taze ve Doğal Bitişli Fondöten
2.650,00 TL 2.385,00 TL
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
BIO-PERFORMANCE ADVANCED SUPER REVITALIZING CREAM
SHISEIDO
Erken Yaşlanma Karşıtı Süper Canlandırıcı Krem
4.650,00 TL

Ten Makyajı

CİLDİ PARLAK GÖSTEREN TEN MAKYAJI NASIL YAPILIR?

 • Haziran 26, 2020

Cildi parlak ve aydınlık göstermenin birçok yolu var elbette. Ama yüzünüzü yağ ile yıkamış gibi görünmeden, fondöten kullanarak bunu nasıl başarırsınız? Pek çoğumuz fondötenlerin içine likit aydınlatıcı veya nemlendirici karıştırıyor bazen, ama profesyonel makyaj artistlerine göre bu pek doğru değil. Sakıncası yok ama bu uygulamanın fondötenin dokusunu etkilediğini söylüyorlar. En doğrusu, ürünleri ayrı ayrı karıştırmadan uygulamakmış. Peki, cildimizi parlak ve aydınlık göstermek için hangi ürünlerle nasıl bir yol izlemeliyiz?

“En iyi cilt, ışığı yansıtabilen cilttir.” – François Nars

cildi parlak gösteren makyaj

1. Adım: Aydınlık veren nemlendirici

Makyaja başlamadan önce ilk adım tabii ki nemlendiriciShiseido Advanced Super Revitalizing Cream Daha pürüzsüz ve esnek bir cilt için ince çizgileri, eşit olmayan cilt tonu ve nemsizliği hedefliyor. Yaşlanmaya dirençli bir cilt sağlıyor. Mevcut ince çizgileri minimize ederek gelecekte oluşacak olanları engelliyor. Cildi anında nemlendiriyor. Erken yaşlanma karşıtı süper canlandırıcı krem, cildi anında pürüzsüz ve daha esnek bir hale getiriyor.

Tüm bunların yanında Nars Light Reflecting Multi –Action Treatment  Lotion’ı  kullanabilirsiniz. Ultra nemlendirici ve ferahlatıcı formülüyle oldukça  etkili bakım losyonudur.  Cildi pürüzsüzleştirir ve nemlendirirken, ciltteki ölü derileri nazikçe temizleyerek cildi de yumuşatır. 2. Adım: Fondöten

Günümüzde birçok fondöten artık ışığı yansıtıcı özellik taşıyor, bu da cildin daha ışıltılı ve parlak görünmesi demek. Fondötenlerin üzerinde aydınlatıcı özellikli olup olmadığı hep yazar ama şunu da belirtelim ki, ‘lifting’ etkili yani sıkılaştırıcı fondötenler de aydınlatıcı özellik taşır.

Fondötenden sonra ihtiyaç duyarsanız kapatıcı olarak da Nars Radiant Creamy'i kapatıcıyı kullanabilirsiniz. Bu kapatıcı radyant bitişiyle aydınlık bir göz çevresi yaratır. 

Cildi parlak gösteren çeşitli özelliklerdeki fondötenlere bir bakalım:

cildi parlak gösteren fondötenler

Nars Sheer Glow Foundation, cilt tonunu eşitleyen, ince yapılı, cildin ışıltısını ortaya çıkaran harika bir fondötendir. Kapatıcılığı ayarlanabilir.

Nars Light Reflecting Foundation,  ile cildinizin en iyi haline kavuşabilirsiniz. Makyaj ve cilt bakımının bu yenilikçi karışımı kusurları anında ortadan kaldırır, cildi pürüzsüzleştirir. Koyu lekeleri ve kızarıklıkları gizler. Nemi korumak için cildin bariyerini anında kuvvetlendirir. Akneye meyilli tenler için bile ‘cilt dostu’ bir fondötendir. Hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygundur.

Shiseido Synchro Skin Radiant Lifting Foundation SPF30, özel teknolojisi ile cildinizi aydınlatırken cilde sıkı ve gergin görünüm veren fondötendir. Parlak bitişlidir. Cildi 24 saat nemli tutar. İnce çizgi ve kırışıklıkların görünümünü yumuşatır. Koyu lekeler, cilt donukluğu, renk eşitsizliği gibi yaşa bağlı cilt tonu değişikliklerini daha az görünür yapar. Parçalanmaya, bulaşmaya ve akmaya karşı dayanıklıdır. Koruyucu kalkanı ile cildi hava kirliliğine karşı korur.


cildi parlak gösteren pudra uygulaması


3. Adım: Pudra

Fondöteni sabitleyen ve cilde transparan bir aydınlık veren bazı pudralar da vardır. Bu pudralar hem cildi aydınlatır hem de makyajın ömrünü uzatır. Örneğin, Nars Light Reflecting Loose Setting Powder sayesinde cilt görünür bir şekilde pürüzsüzleşirken ince çizgiler, kırışıklıklar ve gözenekler gizlenir. Bu şeffaf ipeksi pudra, gün boyu ışığı dağıtmak ve yeni ışık kaynaklarına uyumlu hale getirmek için Fotokromik Teknolojisiyle zenginleştirilmiştir.far uygulaması

4. Adım: Far

Mat veya ışıltılı, açık renkli bir farı göz pınarlarınıza uygulayarak, gözlerinizi daha büyük ve beyaz gösterebilirsiniz. Tabii ki bu da yüzünüze yansır. Teniniz daha aydınlık ve parlak görünür. Bizim favorimiz Nars Dual Intensity Rigel. Nefis bir lacivert rengi…

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ